Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Вчера в редко освен червени,имаха и зелени.....друго няма,не се търсели..
    Те в редко и много други жизненоважни неща нямат .
    И аз чакам панаира, че ми се проби едната ръкавица на палеца само след година полване .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Краси,в ъгъла в дясно има склад с тел електроди и всякакви неща,вчера взех златни по 2.5 лв. Бройката.....до бившия ви офис става въпрос в тракия
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        Здравейте, знам че темата е за заваряване с Аргон, и може би някой ден ще стигна и до там,
        преди два дни за пръв път заварявах - с CO и телоподаващо устройство. Предполагам, че има доста съществени разлики между едното и другото заваряване, преодолях ужаса си от искрите и това, че ще ме удари ток ако пипна не където трябва. Знам че би следвало заваряваните детайли да за почистени от ръжда и пр, но предвид че майстора, който ми показа - как се прави не ползваше маска и ръкавици - това със зачистването на повърхностите съвсем не беше на дневен ред. Въпрос. Каква маска е подходяща за заваряване с CO - защото тези за електрожен били прекалено тъмни, от къде се купува - понеже - очите ми ми трябват... и си ги харесвам ... Ето какво направих без да гледам, като за пръв път:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2020232.jpg
Прегледи:1
Размер:224.4 КБ
ID:5617906

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2020235.jpg
Прегледи:1
Размер:95.3 КБ
ID:5617907
        Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Аз за заварките няма да се изказвам, няма да казвам нищо и за заварчиците на слух, но маска си купи от АИГ - имам тяхна, перфектна е.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Има маски и маски.Зависи какви пари си готова да инвестираш.

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Като за първи път и без да гледаш,си се справила добре.По въпроса за "токо-удрянето",не се притеснявай,с телоподавка и СО-2 няма как да се случи(не,че не може но се изисква упорит талант).За маска,колегите са споменали,чуй се със Асен(AIG) и уточнете модела.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                120 лв. От аиг маска,добри са,относно заварките като за целите бива,инъче са зле.
                Впрочем колко е дебел материала
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  И не на последно място - и с CO2 и с Аргон, желателно е да заваряваш в помещение или на завет.

                  Относно ръждата - CO2-то търпи малко ръжда без проблем. Виж при аргон почистването е абсолютно задължително.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    И не на последно място - и с CO2 и с Аргон, желателно е да заваряваш в помещение или на завет.
                    "Майсторът",който работи без предпазни средства със сигурност го е споменал.

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      Каква маска е подходяща за заваряване с CO - защото тези за електрожен били прекалено тъмни, от къде се купува - понеже - очите ми ми трябват... и си ги харесвам ...
                      Ами щом искаш да си пазиш очите и заваряваш на СО, взимай шлем за 15 кинта и стъкло номер 10 /ако на снимката от аватара си ти/.

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Благодаря на всички Ви!!!

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        120 лв.
                        Впрочем колко е дебел материала
                        Използваният на снимката е 6 мм.

                        Първоначално публикуван от edre Преглед на мнение
                        "Майсторът",който работи без предпазни средства със сигурност го е споменал.
                        Не спомена, но имаше навес отгоре и работилница наблизо. Вятър нямаше. Вятърът издухва газът ?

                        Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                        /ако на снимката от аватара си ти/.
                        На аватара съм аз - отпреди 10 години. Не съм пораснала много на височина от тогава...
                        Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Не става въпрос за възраст, а за цвят на очите

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                            Вятърът издухва газът ?
                            Ахъм! До едно положение можеш да минеш с увеличаване на дебита, но говорим за съвсем лек полъх. От там нагоре трябва да търсиш място със стени отстрани. Навесът от вятър не пази.

                            Купи си маска от Del. Остави "стъкло номер нам кой си" - разликата е от земята до небето, еле пък за начинаещ.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              Остави "стъкло номер нам кой си" - разликата е от земята до небето, еле пък за начинаещ.
                              Съвета не е добър, ама никак даже. Със соларните маски трябва да дават и Алкаин, особено за начинаещи и особено за заваряване на открито.

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Това пък защо?
                                От 2002 година работя с фотосоларна маска, и не съм имал никакви поражения по очите. Ако има някакъв риск, то той по-скоро е с обикновените стъкла. Но и с тях няма, единствените ми две-три осветявания на очите са били като войник, и от невнимаване. Стараеш ли се да не гледаш дъгата с открито око-няма грижи.

                                Кожата на лицето ми е изгаряла много пъти, но това е нещо съвсем поносимо. А и показва, че съм зарявал без маска(по-скоро прихващал когато съм нямал маска под ръка), но като се внимава-не се стига до осветяване.

                                Не я плашете Мария, няма нищо страшно.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X