Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Докато си мерите електродите, да вмъкна едно въпросче...
    Може ли да се завари мед към алуминий? Може и обратното?
    Питането е точно за заваряване, а не запояване с мек или твърд припой и флюс.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Докато си мерите електродите, да вмъкна едно въпросче...
      Може ли да се завари мед към алуминий? Може и обратното?
      Питането е точно за заваряване, а не запояване с мек или твърд припой и флюс.
      А ти защо питаш за да видиш дали пак ще си ги примерим или просто така от любопитство!?
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        Интересът ми е съвсем сериозен и няма отношение към споровете ви.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          А ха. Няма проблем. За четвърт век може да се научи нещо, а може и нищо.........Коментирай си линка и цитата, ако обичаш, че съм тъп и не схващам. Поне съм навътре в материята, ще ти дам жокер......ториевите електроди не са само червениТЕ и това дето цитираш е неофициално. Има старо и ново цветово обозначение на волфрама. Ториевите електроди няма да излезнат скоро от боя

          А ти защо питаш за да видиш дали пак ще си ги примерим или просто така от любопитство!?
          Отговор
          Ааааааааааа повече не казвам. Не меря нищо с никой. Даже може изобщо да не пиша повече тук само ще се образовам като само чета.
          Последно редактирано от gogo77; 02-06-13, 23:21.

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Интересът ми е съвсем сериозен и няма отношение към споровете ви.
            Има технология, но не е свързана със заваряването. Алуминия е проклет и непослушен метал

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
              А ха. Няма проблем. За четвърт век може да се научи нещо, а може и нищо.........Коментирай си линка и цитата, ако обичаш, че съм тъп и не схващам. Поне съм навътре в материята, ще ти дам жокер......ториевите електроди не са само червениТЕ и това дето цитираш е неофициално. Има старо и ново цветово обозначение на волфрама. Ториевите електроди няма да излезнат скоро от боя
              Това за торираните електроди сме го дъвкали вече (писал съм и аз моето скромно мнение по този въпрос) но понеже ти си доста новичък в този форум няма как да си чел всички писания и кой какво e писал!
              Линка и цитата го пуснах с определена цел но това вече няма значение !
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Добре де тия данни от линка за какво заваряване са?

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                  Добре де тия данни от линка за какво заваряване са?
                  Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                  . За ръчно електродъгово заваряване в защитна среда и нетопим електрод ..........

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                    Айде и аз да поставя въпрос.......Как се точи "златния" електрод, по принцип е МНОГО важно (от практиката),.
                    Добре де няма ли кой да отговори на този въпрос ?Ще бъде интересно да научим също и как се точат и останалите видове и цветове електроди ?

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      точиш ги както ти е кеф. Остриш ги като молив, резките надлъжно. Колко ще го подостриш, какъв ще е ъгъла при върха, дали ще оставиш леко тъп отпред електрода, всички тия работи се правят на вкус.

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Здравейте,
                        Ъгъла при върха се прави в зависимост от тока с който ще се работи.
                        Колкото е по-малък тока, толкова по-остър (и по-тънък) трябва да е електрода.
                        Имам някъде таблица за диаметъра на електрода и ъгъла при върха.
                        Винаги се точи по дължина на електрода, към върха, с цел да се получат драскотините от камъка така, че да концентрират дъгата.
                        При алуминия, дори да започнеш с остър електрод, той много бързо си прави топченце отпред.
                        АИГ-Заваряване ООД
                        Производител на заваръчни апарати "DEL"
                        http://www.aigwelding.com
                        0889 522 036

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Лантановият електрод (златистият, по старо му черният), се точи с по-голям ъгъл на скосяване. При първото палене на върха на електрода се палучава шапчица. Целта е тая шапчица да стане максимално малка. Ако се заточи с много остър ъгъл се рискува електрода дори да се сцепи.

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                            Лантановият електрод (златистият, по старо му черният), се точи с по-голям ъгъл на скосяване. При първото палене на върха на електрода се палучава шапчица. Целта е тая шапчица да стане максимално малка. Ако се заточи с много остър ъгъл се рискува електрода дори да се сцепи.
                            Точенето с голям ъгъл е характерно за заваряване на алуминий !?
                            Кой ,как и защо е сменял маркировката на волфрамовите електроди ?

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              всеки е....бе жена си по собствен начин важно е да има ефект и доволниНатиснете снимката за да я уголемите

Име:600px-Grinding1.jpg
Прегледи:1
Размер:81.2 КБ
ID:5490342Натиснете снимката за да я уголемите

Име:600px-Grinding2.jpg
Прегледи:1
Размер:94.2 КБ
ID:5490349

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Втората снимка е вярната

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X