Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TIG /ВИГ заваряване с 12 В акумулатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TIG /ВИГ заваряване с 12 В акумулатор

    http://www.youtube.com/watch?v=XVqBRPVw08Y Това ме гложди от няколко дни ,та реших да питам какво точно има скрито в малката кутиика ?Вьзможно ли е да се захрани от друг източник -електрожен трансформаторен примерно .

  • #2
    От: TIG /ВИГ заваряване с 12 В акумолатор

    Най-вероатнио в кутийката е клапана за газа. Това е някаква гламава работа според мен, поне за експедиционно оборудване, поради няколко причини:

    1. Аргон в такава малка бутилка ще съврши бързо.
    2. Трудно заваряване в позиция, различна от хоризонтална
    3. Трудно палене на дъгата при тоя нисък волтаж
    4. Мисля че при тоя волтаж дъгата ще е доста къса, от там - ограничение в ампеража съответмно дебелината, която може да се заварява.

    Ако искаш компактност - взима се тръбен тел на малка ролка и компактна горелка с интегрирано в нея телоподаващо. Така носиш само горелката и телта. Газ няма. Това ако за в джипката.

    Дали може да се захрани от елетрожен - може, разбира се. От почти всеки електрожен като купиш горелка за ВИГ с кранче и бутилка с ГАЗ, можеш да си направиш ВИГ. Малката подробност е че за всичко, различно от алуминий и сплавите му, ще ти трябва правотоков електрожен.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: TIG /ВИГ заваряване с 12 В акумолатор

      Освен клапана за газта в кутийката има явно и още тайни като платка с високочестотно запалване ,а пък и не изключено да има още електроника ...
      Интересно ми е защо устройството е с клапан и защо с високочестотно запалване след като има бренери с кранчета за пускане на газта с който дъгата ще може да се запали контактно.А контактното палене и съответно липсата на клапан ще спести значително ресурса на акумулатора ....
      Аргона в бутилката ще стигне за няколко часа интензивна работа така че това е най малкия проблем въпроса е колко ще издържи акумулатора ..а пък в крайна сметка устройството е за работа на открито при спешни ситуации и 4х4 експедиции а не за продължителна работа ...по интересното е че тока не може да се регулира а с една и съща сила на тока едва ли и най големия майстор може да завари детайли примерно в граници от 1до3-4мм

      А дали е възможно да се използва електрожена като източник за ВИГ заваряване –разбира се че може но обикновен трансформаторен електрожен няма да ти върши работа- електрожена трябва да е правотоков !
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • #4
        От: TIG /ВИГ заваряване с 12 В акумолатор

        А дали не работи с графитен електрод?
        Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

        Коментар


        • #5
          От: TIG /ВИГ заваряване с 12 В акумолатор

          Първоначално публикуван от old111 Преглед на мнение
          А дали не работи с графитен електрод?
          Това пък защо? Волфрамовите ги има във всеки заваръчен магазин, и не са чак толкоз скъпи. Някакви 3-5лв бройката, до колкото помня.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: TIG /ВИГ заваряване с 12 В акумолатор

            Благодаря за отделеното внимание .Значи ми трябва бренер с кран, на електрожена закачам изправител Грец ,но: ампеража ще контролирам,а волтажа не може. Някьде четох че при ВИГ заваряване се настроиват и двете стоиности или греша??И как ще се отрази това на работата -дьгата. Тиа мисли се появиха когато видях мой познат да топи малки количества метал с Волтова дьга -специална рькохватка с коксови електроди ,закачена за едина Кракра 160.Удиви ме това че след докосването на електодите дьгата се палеше и гореше на всички режими от 50до 160 А но с разнична сила разбира се.

            Коментар


            • #7
              От: TIG /ВИГ заваряване с 12 В акумолатор

              Графитния можеш да потопиш в ваната и не е нужно високо напрежение.
              Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

              Коментар


              • #8
                От: TIG /ВИГ заваряване с 12 В акумолатор

                Първоначално публикуван от ivan_ Преглед на мнение
                .....но: ампеража ще контролирам,а волтажа не може. Някьде четох че при ВИГ заваряване се настроиват и двете стоиности или греша??......
                Грешиш . Контролът е върху "ампеража" . Самата конструкция на трансформатора се грижи за саморегулирането на дъгата , така че мисълта ти да не се отклонява в посока " волтаж"
                Така е и при ВИГ и при РЕДЗ , т.е. - при ръчните методи .
                Самоделката е възможна , но единствено изправителната схема не е достатъчна за качествено заваряване . Не е лошо щом си мераклия - да погледнеш някъде готови схеми на заводски машинки , просто за да не откриваш топлата вода.
                Коксовите електроди , които си гледал са обикновено именно за топене на метали - демек : за рязане . През 21-ви век още не съм виждал някъде да ги използват за заваряване - било то и в защитна среда от аргон .

                ПС. Към Спарки : ако ми намериш някъде волфрамови електроди на цена "от 3 - до 5 лева" , ще съм ти много благодарен и тутакси поръчвам 100 на куп !
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #9
                  От: TIG /ВИГ заваряване с 12 В акумолатор

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  ПС. Към Спарки : ако ми намериш някъде волфрамови електроди на цена "от 3 - до 5 лева" , ще съм ти много благодарен и тутакси поръчвам 100 на куп !
                  Избирай, не е проблем да поръчаме каквито и колкото искаш:
                  http://stores.ebay.co.uk/welder-and-...=p4634.c0.m322

                  Аз имам сиви и златни, от всички размери по кутийка. Само дето не мога да кажа кои са по-добри. И двата вида стават и за AC, и за DC.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: TIG /ВИГ заваряване с 12 В акумолатор

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Избирай, не е проблем да поръчаме каквито и колкото искаш:
                    http://stores.ebay.co.uk/welder-and-...=p4634.c0.m322

                    Аз имам сиви и златни, от всички размери по кутийка. Само дето не мога да кажа кои са по-добри. И двата вида стават и за AC, и за DC.
                    Интересен сайт всички видове електроди от един размер на една цена ....
                    Златните са по добри с тях се работи еднакво добре и на черно и на неръждавейка , сивите са по меки и по бързо се износват по добре работят на неръждаема стомана!
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • #11
                      От: TIG /ВИГ заваряване с 12 В акумолатор

                      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                      Интересен сайт всички видове електроди от един размер на една цена ....
                      А! А после ми се чудят защо покрай машините съм си купил и електроди "в промишлени количества". Като водях колко струват тука, а то е горе-долу двойно, се запасих за години напред. А и като неопитен заварчик ги износвам по-бързо.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X