Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Made in Bulgaria

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Made in Bulgaria

    Като човек запознат с тези инвертори /и не само/ ти препоръчвам да си го ползуваш със здраве, без да пипаш нищо. От Трабант, няма да направиш БМВ
    Успех.

    Прегледай спойките около изходния шунт. При съмнение ги поправи. Случват се дефекти там.
    Панайот Бърдарски
    0887 60 77 22

    Коментар


    • От: Made in Bulgaria

      Въпросния трабант работи по-добре от един куп мерцедеси, еле пък във ВИГ режим. За разлика от същите мерцедеси има и вградени високочестотна запалка и електрически клапан. За разлика от много мерцедеси има и по-голямо ПВ. И това привсе че струва по-малко, а сравнен с някои и посещава сервиз по-рядко.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Made in Bulgaria

        Защо да подхващаме отново стария спор? Щом ти харесва примитивизма в тази машина - лошо няма.
        Както са казали руснаците - "На вкус и цвет, товарищи нет"
        Не мисля да захващам безмислени спорове - ама нали човека иска да го подобри. Защо ли???
        Спирам до тук със спора.
        Приятна вечер.
        Панайот Бърдарски
        0887 60 77 22

        Коментар


        • От: Made in Bulgaria

          То аз го бях приключил. Ти го подхвана наново.

          Просто приеми че на някои хора мерцедесите и БМВ-тата не им харесват, понякога по технически, понякога и по други причини.

          И да, по конкретната машина могат да се пипнат много неща за да работи по-добре в някои случаи. То съвършени неща няма, особено в бюджетен вариант. И БМВ-тата в бюджетната си част не са върха на съвършенството, това и в пряк и в преносен смисъл.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Made in Bulgaria

            Аз ще ти кажа какви дефекти съм отстранявал пък ти си смятай какво ще подобряваш:
            1. Дефектиране на контролер UC3525 - причини - неустановени. След замяна работи нормално вече няколко месеца
            2. Дефектиране на СА3140. След замяна на този ОУ се нармализира работата на инвертора. Причини за дефекта - неустановени
            3. Повреда в импулсния захранващ блок. Изпълнен е леко по китайски - ако например бе с ИС от серията ТОР , надеждноста щеше да бъде значително по-висока. А може би самите използувани елементи са с ниско качество.
            4. Пробив в МОСФЕТите. Въпреки твоето твърдение за много голям запас по мощност, вече на три инвертора се налага замяна. Проверка на фронтове и амплитуда на управляващите импулси, показва липса на отклонения.
            5. Засега само един случай на плазмен резак по същата схема се ремонтира безконтактното палене. Причината е банална - попадане на чуждо тяло в междината на разрядника. За сведение на тези които не знаят, въпросния разрядник е изпълнен типично по китайски - две пластини от реле една до друга.
            6. На същата конструкция, само, че в леко друго изпълнение, съм заменял входния ГРЕЦ. Там бе само един, и тока е ограничен на 140А. По надпис е 160А...
            Та казваш не ходят в сервиз а?
            И са много надеждни...
            Панайот Бърдарски
            0887 60 77 22

            Коментар


            • От: Made in Bulgaria

              Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
              Аз ще ти кажа какви дефекти съм отстранявал пък ти си смятай какво ще подобряваш:
              1. Дефектиране на контролер UC3525 - причини - неустановени. След замяна работи нормално вече няколко месеца
              2. Дефектиране на СА3140. След замяна на този ОУ се нармализира работата на инвертора. Причини за дефекта - неустановени
              3. Повреда в импулсния захранващ блок. Изпълнен е леко по китайски - ако например бе с ИС от серията ТОР , надеждноста щеше да бъде значително по-висока. А може би самите използувани елементи са с ниско качество.
              4. Пробив в МОСФЕТите. Въпреки твоето твърдение за много голям запас по мощност, вече на три инвертора се налага замяна. Проверка на фронтове и амплитуда на управляващите импулси, показва липса на отклонения.
              5. Засега само един случай на плазмен резак по същата схема се ремонтира безконтактното палене. Причината е банална - попадане на чуждо тяло в междината на разрядника. За сведение на тези които не знаят, въпросния разрядник е изпълнен типично по китайски - две пластини от реле една до друга.
              6. На същата конструкция, само, че в леко друго изпълнение, съм заменял входния ГРЕЦ. Там бе само един, и тока е ограничен на 140А. По надпис е 160А...
              Та казваш не ходят в сервиз а?
              И са много надеждни...
              Така, сега сравни общото количество такива инвертори с кои да е други и го отнеси в ходенето в сервиз на другите и факта че за да дойде марково при теб или трябва да е извън гаранция, или някой във фирмения сервиз да се е поосрал (което не е велика радкост)

              С 3-та точка категорично не съм съгласен - точно серията TOP не са никак върха на сладоледа по отношение на надеждност. Много са удобни - има за тях и трафчета и всичко останало, но точно заради ненадеждността се въздържам от ползването им в мои устройства. Не знам, може напоследък да са ги поочовечили (отдавна са на пазара), но лично аз хич не ги тача, точно заради подочуване от много места за често дефектиране.

              По изпълнението на тоя блок също има вариации. Понякога е на отделна платка, понякога е на силовата, понякога дори не е импулсен, ами е обикновен траф след това с Buck върху управляващата платка. То и с това е като с китайските адаптери за какво ли не. Някои работят с години безгрижно, други свършват на втория ден. А вътре уж еднакви.

              Казах и по-горе в темата - пълното щастие не е намерено. А точно от тия има изпълнения, даващи проблеми по-радко и такива, даващи проблеми по-често. Обикновено има и пряка връзка с цената на придобиване и с това дали предлажат гаранция. Има и пряка връзка с това дали производителя има сайт и си слага името върху машината, или прави каквото клиента поиска.

              Неустановената причина за горене на MOSFET-ти може да е просто калпави трафове например. Нищо че фронтовете са наред. Наред са били като ги гледаш ти - дали ще са наред като прегрее, като някой срита кутията по време на работа и прочие подробности няма как да разбереш в сервиза. Няма машина дето да не дефектира.

              И не на последно място - когато мерцедеса или БМВ-то дадат дефект, не минаваш с чипове за стотинки от близката електронна бакалница, а доста често сменяш цял модул, който пък доста често струва сравнимо с цената на цялата машина.

              Високочестотното не при всички е с пластинки. На моята машина например е с графитени (май) електроди, с болтчета за регулиране и т.н. Самото изпълнение върху платката също има 5-6 разновидности, а куплирането със силовия кабел има поне 2 разновидности - с оная индуктивност с плоския проводник и с феритни пръстени. Има изпълнения с траф като от ТХО и напълно самостоятелен модул, има и с нормален високочестотен траф взимащ входен сигнал от първичната на силовия траф. При все това, високочестотното рядко дава грижи, а и да даде обикновено е въпрос на броени левчета. По-често срещани проблеми са от пробиви на високочестотното към другите компоненти. Това вече е изцяло в зависимост от конкретното изпълнение на машината от конкретния производител.

              Поразрършувай се например из интернет за резервни платки за тия машини ако ти се занимава. В зависимост от марката и дали въобще има такава, разликата в цената на едно и също понякога е в пъти. Явно има защо.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Made in Bulgaria

                Не знам колко си имал работа със серията ТОР, но смело заявявам, че са на ниво. Поне тези които ползувам...от новите с 6 извода конкретно ТОР256.
                От малките съм също доволен серия TNY 278. Имам доста бройки направени без нито един дефект, освен по моя вина...
                Панайот Бърдарски
                0887 60 77 22

                Коментар


                • От: Made in Bulgaria

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Неустановената причина за горене на MOSFET-ти може да е просто калпави трафове например. Нищо че фронтовете са наред. Наред са били като ги гледаш ти - дали ще са наред като прегрее, като някой срита кутията по време на работа и прочие подробности няма как да разбереш в сервиза.
                  И затова си прав, пък аз и затова не ги харесвам....Макар, че ако трябва да съм честен, на един италиански инвертор, също му бе заминал драйверния траф, ама и на студено си показваше кофти импулси...
                  Точно затова си ползувам интегрални драйвери, и противно на много мнения - нямам проблеми с тях. Тествано до 7 кВт мощност на една фаза!
                  Панайот Бърдарски
                  0887 60 77 22

                  Коментар


                  • От: Made in Bulgaria

                    Е то си е метод на управление (траф vs интегрални драйвери). И двете могат да се направят читаво. Въпрос на копане и упоритост. То аз трафовете по принцип ги недолюбвам във всичките им варианти, но понякога не са чак такова зло, пък и точно драйверни има и готови в много варианти.

                    Интегралните дето ползваш, през оптрон, или по някакъв друг начин изолирани? Или неизолирани, а с кондензатор за захранване на горното рамо?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Made in Bulgaria

                      Честно каз,ано не съм чел темата от начало до край,но не видях нищо относно фирма Харко,а те все пак се намират в ИЗА(Институт по заваряване)
                      +359 889 301 623 Явор
                      Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

                      Коментар


                      • От: Made in Bulgaria

                        Ми прочети първите постове. Още там се споменава.

                        ...но не знам да правят или продават инвертори, а останалото им е известно от много години, та няма много за обсъждане. Трансформаторите са на доизживяване, поне за болшинството от пишещите в тая тема.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Made in Bulgaria

                          Не разбирам от заваряване на метали,ти особено,виждаш че там работя и то от 30 г.

                          Мойта работа е свързана съз заваряване на пластмаси обаче.
                          +359 889 301 623 Явор
                          Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

                          Коментар


                          • От: Made in Bulgaria

                            Първоначално публикуван от bradvata Преглед на мнение
                            Не разбирам от заваряване на метали,ти особено,виждаш че там работя и то от 30 г.

                            Мойта работа е свързана съз заваряване на пластмаси обаче.
                            Аз съм много далеч от това да коментирам качествата на машините им, или пък качествата им като специалисти. Просто към днешна дата за ширпотребски цели вече е трудно да накараш някой да си купи трансформатор - те и като цени станаха съизмерими с инверторите, а на никой вече не му се носят тежки железа. Пък и до колкото знам те правят и специализирани машини за най-различни други неща, та може и да не им е приоритет пазара на ширпотребска техника.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Made in Bulgaria

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Е то си е метод на управление (траф vs интегрални драйвери). И двете могат да се направят читаво. Въпрос на копане и упоритост. То аз трафовете по принцип ги недолюбвам във всичките им варианти, но понякога не са чак такова зло, пък и точно драйверни има и готови в много варианти.

                              Интегралните дето ползваш, през оптрон, или по някакъв друг начин изолирани? Или неизолирани, а с кондензатор за захранване на горното рамо?
                              Имам направени собственоръчно трансформаторни драйвери, които работят без проблем вече години. Но просто съм използувал качествени ферити, без излишна икономия - разбирай, работа на ферита при ниска индукция далеч от максималната.
                              интегралните ги ползувам с будстрепно захранване. НИКАКЪВ проблем при правилно направена платка.
                              Панайот Бърдарски
                              0887 60 77 22

                              Коментар


                              • От: Made in Bulgaria

                                Взех да чета отзад напред и моля да ме извините за небрежността но не се сдържах да питам: надявам се имате предвид, че трансформаторат е демоде но що се отнася до заваръчните агрегари?

                                Sent from CAT B10 phone powered by hemorpid OS using Tapatalk application
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X