Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Made in Bulgaria

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Made in Bulgaria

    Когато купих струната а тя не е хич евтина,даже и сега,просто жизневажно ми трябваше телоподаващо,тогава не предполагах колко много тежи,пък и за себеси реших че килограмите няма да са проблем за мен.Да ама не !Оказа се че смених цяла предница на една кола,играх си много ,заварих всичко което до момента не съм могъл поради една или друга причина и в последствие използвах при ремонтни строителни работи и в един момент ми се насабра толкова неща за заваряване а аз си викам друг път,докъто занеса машината до мястото и ми минават всички мераци,да не говорим че сам я качвах в багажника на колата с мъка.....И така докъто един ден си казах стига....отидох за кемпи,с двама колеги договорихме цени за три минарк миг 170 и 150 А ако не бъркам,да обаче хората си организираха панаира и казаха сега сме заети и няма кой да отвори да ви даде машините елате утре,утре казаха много сме заети елате другата седмица след панаира и така след затварянето на телефона вече пътувах за енина,и до този момент съм и избил парите както се казва 100 пъти !Толкова я ползвам като мобилност че има моменти в които го возя седмици в багажника,обмислям да използвам тръбнофлюсов тел дори,икономическата сметка ми се връзва,чух че и колегите от делл имат още по малка машина,инъче според мен инверторното работи доста мазно,звука е коренно различен,мобилноста е несравнима.

    Струната е отлична машина за гаражна стационарна работа,проста и надеждна !Със нея съм стопявал бинзелския шланг няколко пъти,в момента оригинално е само бронята,всичко друго е сменяно по няколко пъти.Ако сега купувам някакви машини,то само и единствено инверторно !
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Made in Bulgaria

      Благодаря за съветите!
      Ще я пусна за продажба Струната, пък ако и се намери жених - добре. Ако ли не, ще си ми стои, защото и аз съм доволен като цяло от нея.
      Виж за "резака" съм разочарован - ще трябва да извадя някой лев по-натам и за такава машина .

      Коментар


      • От: Made in Bulgaria

        Резака го взех с груповата поръчка която прави спарки,май 500 лв.там някъде ,консумативи има вече заст35, ползвам го,понякога е незаменим.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Made in Bulgaria

          Здравейте.
          Виждам че тук има доста компетентни по електрониката та въпроса ми ще е насочен към тях.
          Отворих си инверторния електрожен, подтикнат от тази тема за да го разгледам.
          Дето се вика всичко ми хареса с изключение на това че беше доста прашлясал и насъбрал стружки от ъглошлайф, явно като съм рязал до него вентилатора тика всичко вътре.
          Забелязах че платките нямат защитен лаков слой, като на компютрите на колите например.
          Питането ми е дали да търся някакъв лак за платки и да ги напръскам?

          Коментар


          • От: Made in Bulgaria

            Я снимай , пък после ще го измислим. Малко ми е странно китайски електрожен да няма лак - понякога е съвсем тъничък и безцветен, но всичките, дето съм виждал са имали.

            Ъглошлайфа по-далече. Това е главния кусур на инверторите в сравнение с обикновените - трябва да ги азиш от боклуци, особено проводящи такива.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Made in Bulgaria

              Няма лаково покритие, меря с уред без да натискам щеките, само ги докосвам и ми дава верига.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20032008835.jpg
Прегледи:1
Размер:90.9 КБ
ID:5515423
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20032008831.jpg
Прегледи:1
Размер:156.8 КБ
ID:5515419
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20032008832.jpg
Прегледи:1
Размер:180.2 КБ
ID:5515420
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20032008833.jpg
Прегледи:1
Размер:154.7 КБ
ID:5515421

              Електрожена e китайски модел WSM 200
              Сега е чистичък, издухан на компресора.
              Последно редактирано от 1georgi; 03-09-13, 21:22.

              Коментар


              • От: Made in Bulgaria

                Класика в жанра.

                Еми някой явно си е спестил лакирането.

                С нещо подобно на яхтен лак ги лакират принципно. Ама съхне бавно. И за да стане добре трябва да се разглоби.

                По-добре си го остави както е, просто го пази повече от боклуци.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Made in Bulgaria

                  Ще питам нашите платкаджии и колегата от силовата електроника с какъв лак се лакират платките .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Made in Bulgaria

                    Нормалния (солдер маската) е епоксиден обикновено. В това няма тайни.

                    Въпроса е че като се прави автомобилна или друга електроника, работеща в кофти среда, се взимат допълнителни мерки. Най-евтиното и просто е след монтажа да лакираш всичко с баданарката. Ама епоксиден там не върви, защото после ремонтите силно се затрудняват.

                    Най-обикновен еднокомпонентен лак ползват китайчугите. Той даже си и мирише на обикновен лак. Може би после ги пекат за да изсъхнат по-бързо. Лака който аз ползвам съхне за около 2 дни при стайна температура до ниво да спре да лепне.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Made in Bulgaria

                      Ще видя какво има в магазина.
                      Мисля си да взема един спрей безцветен лак, ще го разглобя и ще го напръскам.
                      Яхтения лак съхне много бавно, спомням си едни феритни дросели бях лакирал, после лепнеха две седмици.

                      Коментар


                      • От: Made in Bulgaria

                        Не със спрей. Спрея е ацетонов - сваля надписи и разяжда пластмаса. Това ако смяташ някога да можеш да правиш ремонти де. Ако не - може.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Made in Bulgaria

                          Бързо решение е лака V 66 от конрад. Само дето при пръскането с него трябва да се внимава да не попадне в куплунзите, особено в разглобено състояние. По-добре пръскаш в капачката и след това с четката мажеш.
                          АИГ-Заваряване ООД
                          Производител на заваръчни апарати "DEL"
                          http://www.aigwelding.com
                          0889 522 036

                          Коментар


                          • От: Made in Bulgaria

                            Лак за платки има в специализираните магазини
                            Напиши PLASTIK 70 и си избери от къде да го поръчаш.
                            Съхне много бързо!
                            Панайот Бърдарски
                            0887 60 77 22

                            Коментар


                            • От: Made in Bulgaria

                              Вчера разглобих електрожена, оказа се че двете платки (захранването и силовата част) са лакирани само от долната страна, а управляващата не е лакирана изобщо.
                              Разглеждах в интернет, и забелязах че всички китайски електрожени електрониката им е идентична, както спомена Спарки по рано.
                              Видях че са ползвали 6бр кондензатори на 470мф 400в, а при мен са 4бр.
                              Проблем ли ще е ако добавя още два, аз мисля че няма да е проблем те са стабилизиращи на входното напрежение.
                              До колкото четох схемата на тези електрожени била свободна, някой ако я има моля да ми я прати или да даде линк.
                              Спарки аз винаги съм чистел замърсяванията и остатъците от колофон с ацетон, никога неми се е случвало да се разтвори маркировката или лаковото покритие на пистите.

                              Коментар


                              • От: Made in Bulgaria

                                1. Схемата не е свободна, но се намира из интернет. Не е сигурно дали ще намериш точно за твоето изпълнение, но нещо близко - със сигурност.
                                2. Не слагай кондензатори. Първо за да стане каквото искаш е желателно да се сменят всичките, за да са еднакви, и второ - съществена разлика няма да почувстваш, но за сметка на това са възожни проблеми с някои други елементи покрай тях.
                                3. Електрониката има разни дребни рядко и по-големи вариации в различните изпълнения, но в съществената си част е еднаква. Управляващата електроника обикновено липсва в схемите - дадена е като блок.
                                4. Не на всички китайски електрожени схемата е еднаква. Има много видове. Най-разпространените са 4-5 вида, нямащи нищо общо помежду си. Просто тия като твоя са най-най-масовите все още.


                                ...и най накрая - помни приказката "Когато нещо работи, не се ремонтира!". ...това освен ако не се занимаваш с инвертори и да си що-годе сигурен в крайния резултат от промяната. Но в краен случай трябва да си готов и на пушеци - случва се.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X