Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Made in Bulgaria

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Made in Bulgaria

    sparky не подскачай като ощипана госпожица !
    Аз пък говоря за работа с бренер с водно охлаждане (колкото и интересно да е това )и няма как ръкохватката нито да загрее нито да замирише за да се сетиш да спреш !В случая няма никакви издевателства и експерименти …купуваш си една-две евтини машини опитваш се да правиш производство и то пък виж за най голямо твое учудване взело че се получило !Съжалявам ако съм нарушил добрия тон но и мен някой неща тук ме дразнят но няма как да ги преодолея …
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

    Коментар


    • От: Made in Bulgaria

      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
      sparky не подскачай като ощипана госпожица !
      Къде собствено съм подскочил? Единственото, заради което подскачам е че се говорят глупости за всички китайски машини на база опит с купена noname и без гаранция такава от битака, но за сметка на това с гръмките надписи "200А 60%". Имал съм 4 такива машини, виждал съм сигурно още 20-ина варианти от разни производители, правил съм и издевателства, включително водещи до изгаряне на шепа транзистори. Знам какво представляват, знам къде им е лимита, знам какво се претупва от някои, знам и защо някои работят, а други дефектират. Не може например да набуташ 10 сигнални жици да минават на сантиметри от високоволтовата запалка, и тая машина да работи надеждно. Не можеш да я настроиш едно към гьотере, включително и защитите и от претоварване, и тая машина да работи надеждно. И още няколко все такива типични недоразумения, говорещи къде и от кого е сглобявана. С малко ровене може и да откриеш няколкото големи производителя, правещи такива машини, и слагащи собственото си име върху тях, и продаващи ги госта по-скъпо. И работят без да дефектират. Отделно има и просто неудачни модели, като например болшинството комбинации реазк+виг+електрожен, особено AC варианта. Такива въпросните производители отдавна не ги произвеждат - правят се само по забутаните гаражчета.

      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
      Съжалявам ако съм нарушил добрия тон но и мен някой неща тук ме дразнят но няма как да ги преодолея …
      Казвай направо какво те дразни. Мен пък ме дразнят недомлъвките!

      ПП: И впрочем, това какви боклуци са китайските го слушам откак си взех машините. Пък защо ли не съм чул оплакване от някой, на който съм продал машина - общо 3 броя, купени включително само за да ги разгледам + сигурно още 20-ина при групови поръчки за форума. Просто с трици маймуни не става - купува се най-евтиното от най-евтиното, пък после било гадно. Ми гадно е. Факт. Разликата е че преди време същите боклуци се продаваха за пари, дето струват читавите такива, а читави въобще не се внасяха от никой. Сега поне това си дойде на мястото.
      Последно редактирано от sparkybg; 27-05-13, 23:45.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Made in Bulgaria

        Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
        Не знам каква ти е машината, ама ако я изкараш на някоя строителна площадка при 40-50 градуса околна температура, ще устиска ли цял работен ден .
        Телоповаващото ще устиска без никакво съмнение. Във ВИГ-а нямам повод да се съмнявам, но просто не съм работил толкова дълго. Но и при него на 180 ампера при напечена доволно ръкохватка, трябваше да спирам защото започваше да ми пари ръкавицата, понеже държа горелката неправилно близо. Аз заварчик не мога да се нарека. Телоподаващото ми тогава беше на кванти че си правих експерименти с електрониката му (по който повод се уверих че е практически неубиваемо, освен яко не се направи някаква простотия, дето не мога да си представя), пък дойде нужда да заварявам плътен квадрат 20x20 към планка 10мм, двустранно. Понеже толкова си мога - и двата детайла светеха като приключих. Контакта беше доволно позагрял, а машината - почти никак - радиаторите се пипаха с ръка (вероятно някъде 50 градуса, при околна около 25). Единствено трафовете няма как да пипна. При същите условия и околна температура 50, машината и тя ще е с 25 градуса нагоре, тоест 75-80, което не би трябвало да е проблем. Тия машини най-много ги мъчи мрежовото напрежение. Телоподаващото ми устисква почти без да усети до към 160-170V мрежово с тел 0.8 на 200А. С единица се усеща. ВИГ-а обаче осезаемо си намалява ампеража или започва от време на време да спира за по няколко секунди, ако го изпържиш на макс и мрежовото е под 190-200. Сработва му защитата по входен ток.

        ...при все това - всичките ми машини са монофазни, макар че имам трифазен ток. И когато е имало някакъв лимит, той е бил мрежовото напрежение или инсталацията, а не самата машина. По принцип скромното ми мнение е че за сериозна работа над 150 ампера трябват трифазни машини, пък били те и само 250 ампера. Не е редно да имаш нужда да работиш на 200А, и да го правиш постоянно с машина на ръба на възможностите си. Трябва да има запас. Монофазните машини в най-добрия случай са полупрофесионални или за фини неща. Не че не работят до предела си, ако са направени читаво, но една 250А трифазна машина ще се справи по-добре на 200А от енда 200А монофазна.

        Има например същия модел телоподаващо като моето, вътре също 1:1, но направено за трифазно напрежение и е 250А. При еднакви други условия - калпаво мрежово напрежение например, когато монофазното започва да издъхва ( с 1-ца тел и близо до 190-200А), трифазното, макар че е 1:1 и разликата е само в изправителя и броя навивки на трафа, си работи без да усети нищо до собствения си лимит от 250А. А вътре като електроника са абсолютно 1:1.

        ПП: Нещо друго, за което се сещам - специално при китайските машини с MOSFET-и, броя на транзисторите и диодите е равен на броя на трафчетата, умножен по 4. Тоест по 4 транзистора и 4 диода на траф. Това дава възможност с една и съща елементна база да правиш машини от 80 до 200А, вместо да подържаш складови наличности на 3-4 вида трафове, транзистори и диоди, което пък дава отражение на крайната цена. Със същото, но с други трафове, се правят машини до 350А. Тоест цялата силова част е абсолютно унифицирана за голям брой модели машини, включително плазмени резаци например. Въпроса е концептуален, а не какво може или не съвременната елементна база. Тя го може, ама срещу съответната цена. Читави MOSFET или IGBT модули например струват в пъти еквивалента им като дискретни елементи, по-трудно се намират, и трябва да поддържаш на склад няколко вида според машината, в която се влагат, а от там и различни трафове за всяка. Има големи китайски трифазни машини с IGBT модули на 350А и нагоре например. Ама там цената вече не е проблем, въпреки по-скъпите части.
        Последно редактирано от sparkybg; 28-05-13, 01:24.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Made in Bulgaria

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          ...... На едининия DEL само кутията струва 70 кинта. Как да стане?.....
          Може да стане по следния начин : идват при мен , поръчват ми 1 000 бр. кутии и аз им ги правя по 35 лв. за брой.
          Говоря сериозно .

          Сега сещаш ли се защо не става ?
          Един производител на заваръчни машини , ако разчита , че продукцията му ще се реализира тук - там на бройка по гаражните сервизи .... пиши я бегАла !

          .... а как да стане нормално серийно производство на машини като няма пазар у нас ?
          .... а как да има пазар , като няма прозводство ?
          .... а как да има производство при хала , на който се печем ? Няколко птички пролет не правят.

          Всъщност , Спарки - ти си ги знаеш тия работи де , аз само си питам риторично .

          Затова усилията , които полагат в ДЕЛ са за адмирации . Всъщност , същото бих казал и за "Вики" примерно , макар че техен представител не пише тук . Но добре е за нас , потребителите , да има и конкуренция . Щото пък иначе знаем к`во става.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Made in Bulgaria

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Може да стане по следния начин : идват при мен , поръчват ми 1 000 бр. кутии и аз им ги правя по 35 лв. за брой.
            Говоря сериозно .

            Сега сещаш ли се защо не става ?

            Един производител на заваръчни машини , ако разчита , че продукцията му ще се реализира тук - там на бройка по гаражните сервизи .... пиши я бегАла !
            Сетил съм се отдавна. Те не продават машини само тук. При все това, сметката пак не излиза. Управлението - как да е. Там е повече know-how, отколкото цена на елементите и производството му. Просто всяко добавено нещо извън Китай осезаемо вдига цената.

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            .... а как да стане нормално серийно производство на машини като няма пазар у нас ?
            .... а как да има пазар , като няма прозводство ?
            .... а как да има производство при хала , на който се печем ? Няколко птички пролет не правят.
            Търсене на пазар навън. За да тръгне сериозно обаче трябва сериозна финансова инжекция. А това е бавен процес, особено пък тук, дето трябва да работиш въпреки, а не заради държавата. И в крайна сметка като си поподредиш нещата, пак стигаш до извода че дори твоите "добавки" ти е по-евтино да ги поръчаш в Китай да ти ги пращат направо сглобени, а ти тук да им наливаш софтуера само.


            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Всъщност , Спарки - ти си ги знаеш тия работи де , аз само си питам риторично .
            Точно това ми е мисълта - китайци могат да се конкурират единствено с know-how, не и с оборот. Има неща, в които категорично не ги бива, щото освен мускули се иска и акъл. А там и в образованието наблегнаха на количеството за сметка на качеството. Аз още не съм попаднал на Китайски продукт в който има софтуер, и тоя продукт да няма поне 1 нещо, дето да им се чудиш на тиквите тъпи защо са го направили така.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Made in Bulgaria

              Истината е че даже да не могат нещо се учат много бързо. Случвало ми се е да пращам снимка на нещо и да го намират или произвеждат. При това сме наистина много малък пазар, при големи количества се договарят различни цени и условия.

              Коментар


              • От: Made in Bulgaria

                Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                sparky не подскачай като ощипана госпожица !
                Аз пък говоря за работа с бренер с водно охлаждане (колкото и интересно да е това )и няма как ръкохватката нито да загрее нито да замирише за да се сетиш да спреш !В случая няма никакви издевателства и експерименти …купуваш си една-две евтини машини опитваш се да правиш производство и то пък виж за най голямо твое учудване взело че се получило !Съжалявам ако съм нарушил добрия тон но и мен някой неща тук ме дразнят но няма как да ги преодолея …
                Бренер с водно охлаждане си заслужава инвестицията само за ВИГ и то при положение че с това си изкарваш хляба . В работата има двама стари ВИГаджии работят от повече от 20 години с един от първите истински апарати на Харко с най обикновен бренер . Когато заваряването ти се явява спомагателна на основната дейност просто няма смисъл .
                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Точно това ми е мисълта - китайци могат да се конкурират единствено с know-how, не и с оборот. Има неща, в които категорично не ги бива, щото освен мускули се иска и акъл. А там и в образованието наблегнаха на количеството за сметка на качеството. Аз още не съм попаднал на Китайски продукт в който има софтуер, и тоя продукт да няма поне 1 нещо, дето да им се чудиш на тиквите тъпи защо са го направили така.
                Спарки някъде 1991 - 92 година в ЗММ София идва китайска делегация . Искат оборудване за цял завод за производство на малогабаритна селскостопанска техника . Нашите скачат от кеф и набързо изпълняват поръчката тогава още завода не беше усетил вятъра на промените . Продават им всичко на тройна цена а китайците плащат с голяма усмивка без да се пазарят . Всички директори скачат от кеф пробихме на огромния китайски пазар . СТта ; СПта ;МСта и много други машини . Според човек който е работил с китайците по предаването на машините и обучението им няма такива инженери . Човека каза където и да го пипна китаеца металознание ; машинна обработка ; електроника беше по добър от мене . Човека е в работата познаваш го оператора на нашето МС . Това при положение че той е един от конструкторите на МС 032 и навремето в ЗММ е отговарял за началното пускане на машините . Китайците си вземат машините и повече не стъпват в ЗММ . След има няма и година се появяват китайски машини странно приличащи на нашите . То направо са си били същите само боядисани в друг цвят .
                Последно редактирано от sek.1; 28-05-13, 05:03.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Made in Bulgaria

                  Така са с копирането на всичко. Има обаче китайски фирми които като натрупат капитал почват да влагат в собствени разработки и те хич не са малко.

                  Коментар


                  • От: Made in Bulgaria

                    "Браво" на всички. Сега по-добре ли се чувствате, след хвалби до небесата колко са велики китайците и какви загубеняци сме ние, българите...
                    Явно сме си такива...и колегата е прав - като няма производство и пари в голяма част от хората - няма развитие и няма да има. Защото е много по-лесно и бързо да се натрупат едни добри пари, внасяйки стока а не произвеждайки я тук. Не визирам конкретни фирми!!!
                    И още - Китай стигна това положение благодарение на алчноста на огромна част от големите световни компании, а не защото са по-по -най.....
                    Е, някои се усетиха, ама малко късно...
                    Панайот Бърдарски
                    0887 60 77 22

                    Коментар


                    • От: Made in Bulgaria

                      Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                      ...а не произвеждайки я тук...
                      Ми айде произведи тук заваръчна мишина от нула, сертифицирай се по ISO, изкарай CE сертификати (за да можеш да продаваш навън) за всеки модел машина, и да видим до каква цена ще я докараш и кой ще я купи, независимо от качествата и. Знаеш ли колко пъти са ме сърбяли ръчичките и колко пъти съм правил тая сметка? Бедата е че ЕС защитава интересите на големите наложени в бранша фирми - тях ще ги купуват, дори китайците да продават за стотинки. На тях не им е проблем да харчат колкото е нужно за нови разработки, да сертифицират и т.н. Дори си мисля че точно подобни фирми измислиха тая лудост.

                      Ама това за една микроскопична фирма, работеща на нашия пазар (който целокупно е колкото пазара на един среден немски град) е просто непосилно - трябва време и процеса е бавен. Вече след това имаш козовете да правиш собствена техника, да я продаваш по-скъпо от китайците, и въпреки това да имаш клиенти.

                      @sek.1: Има неща, дето могат да се копират, а има и такива, дето не могат. Болшинството китайци по отношение на софтуер са "гола-вода, кал в ушите и жаби в джобовете". Не случайно толкова пъти се опитват да правят копия на това или онова, но те си остават просто копия, продавани на в пъти по-ниски цени. Естествено и на това ще се понаучат, някои големи фирми като HUAWEI например дори вече са се научили. Ама при embedded (управления на машини, от детски играчи та до индустриални такива) нещата продължават да са гола вода - абсолютно винаги има нещо, дето да ти бръкне в здравенцето като ползваш такава техника, нищо че отвън изглежда добре. Може би и това няма да продължи дълго, но пък не виждам устойчива тенденция на подобрение, поне от мойта камбанария.

                      Тъй че работа има за всички. Важното е човек да си намери нишата, а не да се бори с китайците в това, в което са най-добри.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Made in Bulgaria

                        Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                        "Браво" на всички. Сега по-добре ли се чувствате, след хвалби до небесата колко са велики китайците и какви загубеняци сме ние, българите...
                        Явно сме си такива...и колегата е прав - като няма производство и пари в голяма част от хората - няма развитие и няма да има. Защото е много по-лесно и бързо да се натрупат едни добри пари, внасяйки стока а не произвеждайки я тук. Не визирам конкретни фирми!!!
                        И още - Китай стигна това положение благодарение на алчноста на огромна част от големите световни компании, а не защото са по-по -най.....
                        Е, някои се усетиха, ама малко късно...
                        Пробвай се и ще установиш че не може да произвеждаш конкурентна продукция. Може да я направиш много хубава, може да я направиш най-здрава и т.н., но не може да докараш цената да е конкурентна. Само в града от който купувам заваръчни машини има 7 завода за заваръчна техника. Просто имат много китайци и държавата им осигурява работа като прави смесени компании с чужди фирми. Въобще не става въпрос че сме идиоти, просто там се работи по друг начин. Например почиват само във времето за почивка, не сядат на по цигарка и т.н. Който е работил за чужда фирма ще ме разбере без да давам десетки примери какво не трябва да се прави в работно време.

                        edit
                        Звучиш като Волен Сидеров. Хубаво е да стане каквото казва, но на практика няма как да стане.

                        Коментар


                        • От: Made in Bulgaria

                          Хайде да не замесваме политици - не че Волен няма и някои добри идеи.
                          Всичко това което казахте е ясно за всеки здравомислещ българин, та даже и на мен Но ти сам каза: държавата им осигурява работа като прави смесени компании с чужди фирми.
                          Ето това е разликата и много ме е яд че в нашата България не е така. Не става дума някой да ти дава подаяния, я да ти подаде ръка, а не държавен рекет, съчетан с интереси в областа на внос и търговия с китайски стоки.
                          Панайот Бърдарски
                          0887 60 77 22

                          Коментар


                          • От: Made in Bulgaria

                            Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                            Хайде да не замесваме политици - не че Волен няма и някои добри идеи.
                            Всичко това което казахте е ясно за всеки здравомислещ българин, та даже и на мен Но ти сам каза: държавата им осигурява работа като прави смесени компании с чужди фирми.
                            Ето това е разликата и много ме е яд че в нашата България не е така. Не става дума някой да ти дава подаяния, я да ти подаде ръка, а не държавен рекет, съчетан с интереси в областа на внос и търговия с китайски стоки.
                            Мда, и мога да ти кажа какво държавата може да направи буквално за месеци. А то е сериозна подкрепа, без излишни административни въртележки, за микро и малкия бизнес по отношение на европейско законодателство и сертифициране. Даже няма да излезе никак скъпо, а ефекта ще е сериозен, понеже по тоя начин ще се премахне една сериозна бариера, като в крайна сметка в много кратки срокове ще си прибере вложеното през данъци, и от увеличения износ, защото за да влезеш в схемата ще трябва да си на светло, а за да си стигнал до момента на сертифициране вече си кажи-речи на предпроизводствена фаза.

                            Че няма да го направи е ясно. Ама поне да не пречи.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Made in Bulgaria

                              Нещо повече, държавата не помага на бизнеса. Като тръгнеш да правиш нещо пречат всячески с процедурни хватки и бюрокрация. За строеж на сграда събирахме всякакви документи година преди това. ВиК твърдяха че трябва да прокопаем тунел под булеварда(шефа имал къртица) за да се присъединим към канализацията. До нас има тяхна канализация, която обаче не фигурирала в кадастрите им и за това не може да я ползваме. Трябваше да им докажем че въпросната канализация е тяхна за да кандисат. За всяко нещо се ходи в съответната институция, подават се молби, жалби, шишета, бонбониери, пари и т.н. За това повечето инвеститори в региона избират Турция или Румъния.
                              Последно редактирано от dragozow; 28-05-13, 12:06.

                              Коментар


                              • От: Made in Bulgaria

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Единственото, заради което подскачам е че се говорят глупости за всички китайски машини на база опит с купена noname и без гаранция и т.н
                                Не са глупости sparkybg а си е напълно реално! Да невероятно но факт, с други думи чисто китайска работа ,хем евтино ,хем некачествено, хем пък работи и то добре – това чудо може да го направи само китаец !
                                Моля Ви не се ядосвайте !
                                Последно редактирано от welderargon; 28-05-13, 21:33.
                                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X