Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чип тунинг

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Re: Чип тунинг

    В тази тема в тунинг форума доста добре е обяснено кои параметри се променят при чип-тунинга на турбо-дизеловите двигатели и какъв може да е резултата при некачествено направен такъв.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #47
      Re: Чип тунинг

      Какво да разкажа?))
      Всяко устройство се проектира с някакъв ресурс. Десет години да кажем. Ако е със сложността и натовареността на малък ДВГ, тогава през първите три месеца от живота му се случват основния брой откази. Много голям. Причините са главно производствени, ако няма проектни. Дефектни елементи, технологични неточности, калпави материали. Това е краткият период на разработването, и след това доброто и правилно устройство тръгва да живее нормално. Ако се спазват предписаните при разработката периоди на обслужване (смазване, смяна на части, регулировки), то работи без откази примерно девет години и половина. Тогава пак започват чести и внезапни откази. Обикновенно без система - ту едно, ту друго ... Вече не можеш и да излезеш от ремонт. Като почне да иска повече пари за части отколкото за бензин, даже най-инатливият собственик се усеща че ресурса на колата е наистина изчерпан. Причините могат да са различни, като правило са термичната и вибрационна умора на материалите.
      Ако обаче устройството системно, или не дай боже постоянно се товари около и над границата на проектните максимални натоварвания, тогава вместо животът му да се съкращава постепенно и плавно, може без откази, но остатъчният ресурс се сгромолясва стръмно. Обикновенно именно по експоненциален закон за агрегатите с такава сложност. А експонентата е бърза функция мамка и, не си струва да я яхаш за щяло и нещяло.
      Такива ми ти работи в теорията на надеждността. Вярна е, прочее, и изобщо не прощава.

      Коментар


      • #48
        Re: Чип тунинг

        Доста литература за чип-тунинга изчетох...никоя фирма (истинска) не прави софтуер опасен за двигателя освен ако не е персонална поръчка за мощност от клиент !!! Особено в лабораторията за чип-тунинги в лабораторията на Швейцария сами виждате от линковете с колко се вдига мощноста...околко 15-40 коня според модела кола. За бензиновите мотори е по малко за дизеловите е повече. Но мисля че е в рамките на разумното !!! поне така мисля...

        Гранд Витарата е бензин 129 коня, дизел незнам да има за 2.0 лт мотор и 129 коня, а другата S 320 CDI e дизел.
        S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
        или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
        пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

        Коментар


        • #49
          Re: Чип тунинг

          Ъъъ ... А как се доказва безопастността? Може ли да погледна протоколите от ресурсните изпитания? Приличните кантори обикновенно не ги крият.
          Или едно към гьотура? Ми нали върви, а? Върви, а до къде ще стигне?
          Какво трябва да чуете, за да спрете да бъркате топлото с мекото? И да спрете да давате опасни съвети? Твойта вяра в доброто после ще ремонтира ли за своя сметка двигателя на човека? Я и дай телефона и аз имам тва-онова за ремонт.
          Сайтове чел ... Ми прочети и Чук-чук, там също има букви. И аз чета. И ето в този сайт, в темата "чип тунинг" прочитам и мнения на хора, които очевидно не знаят за какво става дума. Ама е написано. Значи е истина, да?
          Що не прочетеш някоя книга освен фирмените реклами.

          Коментар


          • #50
            Re: Чип тунинг

            Е, това беше малко грубо.

            Сигурен съм на всички в тази тема им е интересно и всички мнения са добре дошли, но обидите не водят до нищо конструктивно.

            Аз лично съм като цяло "за" чип-тунинг, но всеки трябва да знае за какво е тръгнал и какво иска да постигне, не да лови маймуни с трици.

            Има един друг проблемен момент на новите двигатели (включително моя) - нещо проблематика ставало с филтера за не знам какви частици. Нещо прегрявало и ставало лошо. Някой ако е запознат по темата, ще е много полезно.
            VW Touareg V10, 5000cc

            Коментар


            • #51
              Re: Чип тунинг

              А, именно! А заявления от типа "бе те едни така го правят, и са много баровци, и значи тва е то крайната истина" не знам да трябва да имат място поне в тоя форум. За кръчмарски мъдрости си има голфаджийски места.

              Кой филтър? Въздух, масло?

              Коментар


              • #52
                Re: Чип тунинг

                Да кажа и аз-нищо че не разбирам от чип тунинги-но спред мен всяка кола си излиза в рамките на нормалното от завода-ако е трябвало те са щели да сложат фабричен чип А ако има фабричен-то си е изчислено кое,колко и каква мощност може да има.Аз се бях навил да си слагам мостове от Виетнамка на УАЗика и след мненията които прочетох и тук и в Руските форуми се отказах.Та така и чипа-повечето са "военни слухове"всеки чул недочул и се изказва че с чип става егати бегачката.Да припомня че сме форум за 4х4 (субфорум тунинг)а не тунинг на бегачки И не е лошо да се вслушате в това което е написал Стефан-защото много хора а и самият аз се допитвам доста често за наи различни съвети до него.

                Коментар


                • #53
                  Re: Чип тунинг

                  А, то повечето могат да се надуят до бегачки. Работата е че от това умират. И от ладите вадят по 200 и повече коня. Тия от Божурище. И моторът живее така 20 минути. Витарата иди-дойди, ами на големия мерцедес да надуеш мотора като жаба колко ще излезе не ми се мисли. Като видят такава кола и май почват да говорят от хилядарка нагоре за добър ден. За работата - отделно. А па като намерят вътре смачканите биели сигурно цяла седмица няма да ги пусне оргазмът. А ние ще се прочуем като баш голфаджийчета и мегадебили. Щот сме ноо светнати и ръгаме чушки у боба колко има.

                  Коментар


                  • #54
                    Re: Чип тунинг

                    Я кажете дали мога и аз да си сложа на УАЗика чип Искам поне 180км/ч да вдига

                    Коментар


                    • #55
                      Re: Чип тунинг

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      А, то повечето могат да се надуят до бегачки. Работата е че от това умират. И от ладите вадят по 200 и повече коня. Тия от Божурище. И моторът живее така 20 минути. Витарата иди-дойди, ами на големия мерцедес да надуеш мотора като жаба колко ще излезе не ми се мисли. Като видят такава кола и май почват да говорят от хилядарка нагоре за добър ден. За работата - отделно. А па като намерят вътре смачканите биели сигурно цяла седмица няма да ги пусне оргазмът. А ние ще се прочуем като баш голфаджийчета и мегадебили. Щот сме ноо светнати и ръгаме чушки у боба колко има.

                      Странно е , че виждам такива постове от сериозни хора
                      Лада 200 коня?
                      Преди да продължа ще ви дам един прост пример: Рено Меган Макси е базирано на двулитровия мотор на Рено - 150к.с. и след фабрична доработка е "само" 275 к. с. Само ще напомня, че във фирменното спортно подразделение на Рено работят два пъти повече инженери ( с десителетен опит и мнооого парички ) от колкото депутати има в народното събрание ....
                      Как обяснете ми някоя самоделка ще "надуе" мощноста 3 пъти, щом във фирмените отбори от световния шампионат не могат да я надуят и 2 пъти ?????????? Нитро ?... много филми сме гледали май
                      Само някои да не каже "Дино стент" , че там ти казват каквото искаш да чуеш.... това е сигурно ! ( нали си плащаш здраво )

                      За мен най-мощната лада в България беше на Митко Полицая от Шумен (двадесетина титли от писта, планинско и рали ) и във вариянт планинско- сиреч 8-10км. състезание Ладата беше около 140-150 к.с. с максимална скорост 190км/ч.
                      Всички други изказвания в стил " Голфаджйски форум" са .............
                      Последно редактирано от TurboKuчekBabait; 27-02-07, 01:19.

                      Коментар


                      • #56
                        Re: Чип тунинг

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Ъъъ ... А как се доказва безопастността? Може ли да погледна протоколите от ресурсните изпитания? Приличните кантори обикновенно не ги крият. Или едно към гьотура?
                        това към мен ли бе ? защото не разбрах за кого е адресирано ? Аз мога да кажа че в http://www.prospeed.bg/tuning_faq.php тази фирма има DINO машина и се записват всички промени преди и след чип тунинга. А тя няма как да излъже според мен...защото чете мощноста от колелата където тя е най реална според мен ??? лошото е че едва сега чакат за нея софтуер за автоматични скоростни кутий...за механичните има и те нямат ядове.
                        Виждайки данните преди чип тунинга и след него в режима на работа на двигателя разбирай промени и в турбина сам всеки може да види разликата в кое и къде е. Стария софтуер (оргиналния) се пази и във фирмата а и диск с копие от него дават на клиента за да се съхранява на 2 места.
                        Винаги има шанс да се върне стария софтуер в чипа.

                        Въпроса е двигателя колко ще живее след чип тунинга ??? Едно са обещанията а друго е истината...ето това ме шокира !

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Витарата иди-дойди, ами на големия мерцедес да надуеш мотора като жаба колко ще излезе не ми се мисли. Като видят такава кола и май почват да говорят от хилядарка нагоре за добър ден. За работата - отделно.
                        колега ако влезеш в дадените линкове от мен сам ще видиш цените...напиши си марката на колата и излиза модела цената и всичко...не те цакат според колата...вярвай ми!

                        За Гранд Витарата повишението в конски сили е около 15, а за S ката ...36 коня...това според мен не е изцицване до дупка на капацитета на мотора...така поне мисля завишената мощност е около 20% само, но си ми е притеснено мноо яко все пак !
                        Последно редактирано от 4x4; 27-02-07, 01:32.
                        S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                        или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                        пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                        Коментар


                        • #57
                          Re: Чип тунинг

                          Първоначално публикуван от TurboKuчekBabait Преглед на мнение
                          За мен най-мощната лада в България беше на Митко Полицая от Шумен (двадесетина титли от писта, планинско и рали ) и във вариянт планинско- сиреч 8-10км. състезание Ладата беше около 140-150 к.с. с максимална скорост 190км/ч.
                          Всички други изказвания в стил " Голфаджйски форум" са .............
                          За тази Лада се "знае" като "най-мощната"(аз за първи път чувам и за нея и за собственика и) Защо се знае че е най-мощна защото е известна Иначе има и много неизвестни автомобили които са бая по мощни и по бързи говорим пак за Лади.Скорост от 190км/ч не мисля че е толкова голяма-една хубава Лада седмица-прави 170 без проблем и ги подържа на хубав път-ако някой не вярва-правим проба(Ладата се намира в Варна) и засичаме скоростта.Стига че ще ни помислят за голфаджий с тези приказки и ме хваща яд

                          Коментар


                          • #58
                            Re: Чип тунинг

                            Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                            За тази Лада се "знае" като "най-мощната"(аз за първи път чувам и за нея и за собственика и) Защо се знае че е най-мощна защото е известна Иначе има и много неизвестни автомобили които са бая по мощни и по бързи говорим пак за Лади.Скорост от 190км/ч не мисля че е толкова голяма-една хубава Лада седмица-прави 170 без проблем и ги подържа на хубав път-ако някой не вярва-правим проба(Ладата се намира в Варна) и засичаме скоростта.Стига че ще ни помислят за голфаджий с тези приказки и ме хваща яд
                            Не защото е известна, а защото е доказана!!!
                            А като чуя кой колко вдигал, почвам да се смея
                            Колко върви една кола се вижда не на магистралата, а по завоите... За справка въпросната Лада редовно биеше Косуърдите от гр.Н

                            А за това, че не си чувал за 20сеткратен шампион на България ...........

                            Коментар


                            • #59
                              Re: Чип тунинг

                              Колеги, поотместихме темата с тая лада, моля ви питането ми е много сериозно и търся сериозни мнения защото грешката може да е много скъпоплатена!

                              Първоначално публикуван от TurboKuчekBabait Преглед на мнение
                              Само някои да не каже "Дино стент" , че там ти казват каквото искаш да чуеш.... това е сигурно ! ( нали си плащаш здраво )
                              колега 80 лв струва диагностиката за колата ти...не ти казват, а сам гледаш показанията !!!!!!! тъкмо ще имаш шанс да видиш всички кончета ли са ти живи и не е ли станало някое на магаре от времето или да няма някое малко поумряло
                              Последно редактирано от 4x4; 27-02-07, 01:46.
                              S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                              или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                              пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                              Коментар


                              • #60
                                Re: Чип тунинг

                                Първоначално публикуван от TurboKuчekBabait Преглед на мнение
                                Не защото е известна, а защото е доказана!!!
                                А като чуя кой колко вдигал, почвам да се смея
                                Колко върви една кола се вижда не на магистралата, а по завоите... За справка въпросната Лада редовно биеше Косуърдите от гр.Н

                                А за това, че не си чувал за 20сеткратен шампион на България ...........
                                Колега-отклоняваме се от темата Темата е за чип тунинг-не за кой колко вдига.Не съм чувал за 20 кратният шампион-защото не се интересувам от гонки а от джипки.И да твърдим че една кола влиза с 190 в завой е най малкото смехотворно-какъв завой,колко остър,каква настилка?За Ладата за която ти казвам в предният ми пост-не е тунингована и прави 170км/ч-да на магистралата наистина
                                П.П. Не е моя Ладата-да не си помислиш че се хваля сам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X