Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Довечера ще чипна джипа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Довечера ще чипна джипа

    Довечера съм се уговорил да направим един пробен чип-тунинг на джипето. Очакванията са да достигне близо 400 к.с. и 1000 н.м. въртящ момент. Имам предупреждение за опасност ниво скоростна кутия, която и идвали малко множко 1000 н.м. въртене, особено за модел под 2005г. производство.

    Аз мисля да изпробвам въпреки всичко, като цяло съм спокоен шофьор и мисля да не я излагам кутията на постоянен стрес, но от време на време ще се радвам да разпукам някой Кайен Турбо С, да се чудят от къде им е дошло

    Ще го правя при тези момчета :
    http://www.vimaxtuning.com/

    Преди съм си правил Пежо 607-цата при тях и беше добър резултата. Дано и сега да стане добре.
    VW Touareg V10, 5000cc

  • #2
    Turbo или S щото са две различни и само кубиците са им 4.5.
    Ще ти изпържат турбините и мотора ще вади повече коне и нютон метри ама на по големи обороти. Наясно ли си с резултата които ще се получи в краина сметка.Гледал съм ги чипиран и нечипиран на километър от място. Разликата е 20метра.
    Дано да знаеш с кои се заяждаш
    Турбото е 450коня и прави 100 за 5.6
    Последно редактирано от kinex; 22-01-07, 15:23.

    Коментар


    • #3
      Аз пък имам приятел с Кайен Гембала там изобщо не е за разправяне какво се случва , само на брат ми мотора (140 коня)се доближава като усещане за ускорение.
      no signature no problems

      Коментар


      • #4
        Да, чувал съм и аз за Гембала - 560 коня. Брутус.

        Кайен Турбо трябва да мога да го дръпна на 400 метра. То може да е 450 коня, но е 600 н.м. и при старта изостава усезаемо от туарега.

        "Наясно ли си с резултата които ще се получи в краина сметка?"
        На теория да. На практика - ще видим. Ще ми го чипнат и след 2 дни ще платя, ако съм доволен. Ако не - оригиналния обратно.

        Ето едно филмче Touareg V10 vs Cayenne Turbo
        http://www.youtube.com/watch?v=U-6Fc5CK1As

        Вижда се ясно как туарега дръпва в началото и до камерата пристига пръв, при по-високата скорост кайена дръпва.
        VW Touareg V10, 5000cc

        Коментар


        • #5
          Питане ????

          какъв е смисъла от цялата работа ????
          даваш една торба с пари, после почват тунинги, супер скъпа поддръжка, и накрая какво на бул. България като спреш на светофара до тебе е появява един пич с 10 годишен мотор който на старт те резва както си иска
          нищо лично, това е масовата практика...

          та въпроса ми е ако продадеш туарега, с парите ще си вземеш рязък мотор и екипировка, подготвен джип и някаква лека кола по вкус и екстри за всеки ден. Май годишните ти разходи по 3-те возила ще са колкото на туарега а ще имаш най най...
          LZ1RED

          Коментар


          • #6
            Клипчето е добро ама не се вижда кои кога тръгва. А Поршето наистина е турбо. Поне предната му броня е от турбо. По принцип Sката(340PS/400nm) също е по бърза от Туарега.
            Не искам да ти чупя хатъра но трябва да те предопредя че до 3г ще сменяш турбини а до 5г ще ремонтираш мотора. Много сяра има в нашта нафта и прецаква маслото. Освен да го сменяш на 3000км за да осигури мазане на тия фучащи турбини.
            Като сложиш чипа обърни внимание на температурата на двигателя.
            Дано да съм лош пророк.

            Коментар


            • #7
              И аз да попитам за смисъла.Като имаш пари ,моя съвет е директно да скочиш в Каейна.Какво сега ще трошиш здрава кола.А и сам ще разбереш ,че ИМА РАЗЛИКА.
              B+

              Коментар


              • #8
                И аз не разбирам защо ще разваляш джипа
                Той и така си върви достатъчно добре предполагам ... а и с тунинга няма да става за състезания ...
                А това дето го каза redair за мотоциклета си е истина ... Дори моята дръглива Ямаха дърпа до 100 за около 5 секунди ... а спрямо нормалните коли по улиците и с нетунингован V10 ще си предостатъчно динамичен ...
                Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                Коментар


                • #9
                  Тоя прословут джип видя ли го някой на живо или яко ни литкат сума ти време?

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
                    Тоя прословут джип видя ли го някой на живо или яко ни литкат сума ти време?
                    Ха-ха-ха
                    Добре казано-можеше поне една снимка да качи собственника му да го видиме и ние-съфорумците му

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
                      Тоя прословут джип видя ли го някой на живо или яко ни литкат сума ти време?
                      Клик



                      Това е онзи ден на рила.
                      VW Touareg V10, 5000cc

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
                        И аз да попитам за смисъла.Като имаш пари ,моя съвет е директно да скочиш в Каейна.Какво сега ще трошиш здрава кола.А и сам ще разбереш ,че ИМА РАЗЛИКА.
                        Мда, май се разубеждавам. Снощи не можаха да ми сложат чипа, само download-наха ECU-то. Днес щели да са готови с две версии, една по-лека и една по-изпържена.

                        Обаче много хора ме предопреждават, че при чипване вероятността от проблеми с трансмисията е доста голяма.. А що се отнася до имане на пари - не са толкова много, просто обичам винаги да догонвам нещо и не мога да събирам за съжаление.

                        Що се отнася до Кайен - къртя го за добро утро на старт. Само Турбото е по-бързо, и то условно по-бързо. Въртящия момент помага много на дизела. Да не говорим ако колата е натоварена.
                        VW Touareg V10, 5000cc

                        Коментар


                        • #13
                          Интересно видео:
                          http://www.youtube.com/watch?v=5OGpnfYOrAs

                          да не каже някой че подстрекавам
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #14
                            Добро е филмчето

                            Да, както във всички други случаи - и тези две коли имат своя специфика и цел. Кайен е насочен повече към магистрално каране, има по-висока максимална скорост, разпределение на мощност на колелата е по-различно от това на Туарега, по-нагласено за road-conditions.

                            Туарега от своя страна пък е малко по-нагласен за офроуд от Кайен. Повече въртящ момент, по-ниска максимална скорост.

                            Но като цяло и двете коли са подценени от истинските офроудери. И двете имат безспорни офроуд възможности, но цената при евентуални грешки (виж обръщания, водни удари и т.н.) е толкова висока, че собствениците избягват подобен вид рискови изяви.
                            VW Touareg V10, 5000cc

                            Коментар


                            • #15
                              А между другото, вчера замервахме 400 метра и 0-100. Резултатите не са крайно впечатляващи, но и съм с кофти нафта.

                              0-100 - 7.3с. При тестовете го свалят на 6.3с.
                              400м - 15.9 секунди.

                              В момента съм с дизел от ОМВ - Алпин. Много зле, силно разочарован съм. В предишната ми кола разлика не се усещаше, но на този двигател разликата е усезаема в мощността. Ще взема да пусна една тема по този въпрос.

                              Линк:
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...d.php?p=118742
                              Последно редактирано от tutin; 23-01-07, 11:05.
                              VW Touareg V10, 5000cc

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X