Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кварц-въпрос към знаещите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кварц-въпрос към знаещите

    Така както разказваш (20ма консумация, смачкан изход) прилича на изпукан изходен драйвер. Вероятно работи само едното му рамо, другото е дало на късо.

    С една дума - ново ще заръчваш и ще внимаваш със статичното (макар че, вероятно не си ти виновен).

    Коментар


    • #17
      От: Кварц-въпрос към знаещите

      Ново е ясно, че ще заръчам, ама ми трябваше за утре да работи
      От какво да ми е изпукал драйвера? Статично едва ли - от опаковката са. А поне втория го пипах адски внимателно. Пък и не са чак толкова чупливи ... уж. Захранването е филтрирано, стабилизирано и защитено до границата на разумното и малко оттатък (очаква се да работи в кофти условия), няма как да е и от него, товара е един дрислив hcmos вход.
      Съмнява ме, че не са в ред поначало, щото втория преди да го вържа го мерих - показва постоянно съпротивление 180 ома между изход и плюс, което не ми се вижда редно. То и другия показва толкова де. На другите, които се търкалят из шкафа, не се забелязва нищо подобно.
      Майната му, утре ще ходя на пазар направо с уреда май
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #18
        От: Кварц-въпрос към знаещите

        А да свалиш от стари дънни платки става ли? Имаше някви.

        Коментар


        • #19
          От: Кварц-въпрос към знаещите

          Става, ама нямам на 16MHz.
          Баси, и на магазина няма. Взех резонатор, ще го направя на външен генератор. Някоалко херца нагоре - надолу не ме бъркат в случая.
          Както и да е, това го пуснах повече като предупреждение, да не "слънчаса" още някой от загубените Съни-та.
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #20
            От: Кварц-въпрос към знаещите

            Тефчо ... да не би да са, с отворен колектор???

            Бях попадал на едни такива джуфки .... не бяха Слънчица .... ама все пак?
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #21
              От: Кварц-въпрос към знаещите

              Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
              Тефчо ... да не би да са, с отворен колектор???
              Отвореният колектор не е грях, ама тия 20 милиампера какво ги прави?

              Коментар


              • #22
                От: Кварц-въпрос към знаещите

                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                Тефчо ... да не би да са, с отворен колектор???

                Бях попадал на едни такива джуфки .... не бяха Слънчица .... ама все пак?
                Не е, това беше първото, за което се сетих. По едно време даже се чудих да не са с някаква друга схема на вързване.

                @Ясен: тия 20mA направо ми върнаха детските спомени за дъртия ТТЛ
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #23
                  От: До: Кварц-въпрос към знаещите

                  @Ицо: честотата трябва да е в диапазона 4-5MHz.Добре ще е да не бяга хич, ама няма как да стане.
                  Няма! ама Има!
                  За всичко си има начин.
                  Ако желаеш да имаш действително много точен кварц който работи примерно на 5МХз, трябва да се придържаш към следните правила:
                  1 Кварцов осцилатор тип TCXO = температурно компенсиран кристален осцилатор (Temperature Compensated Crystal Oscillators)
                  2 Има значение с колко волта ще го захранваш, тъй като те се произвеждат най често за 5, 12, 24 волта захранване, тоест първо мислим после купуваме.
                  Да не стане да ти е необходим за 5 волта захранване, а ти да купиш за 24 волта захранване, че тук говорим за сериозна цифра.
                  3 Съотношението между цена качество, практиката показва че няма евтини ТСХО с голяма точност.
                  До момента не е измислен кварц който да не пързаля (дрифти) но това е относително казано, тъй като говоря за кварцове с много висока степен на точност при която този дрифт е труден за хващане.
                  Като пример ще ти предложа да разгледаш тук: http://www.oscilloquartz.com/files/1...CXO%208607.pdf

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кварц-въпрос към знаещите

                    Благодаря за информацията. Принципно, аз не търся подобен осцилатор, а и не мисля че Стефан е имал предвид нещо такова...

                    Това което си показал е съвсем друг клас - и ценови и като параметри.
                    Ако идеята е да си показваме докъде е стигнала техниката, можем да погледнем следните джаджове - 1, 2 и други подобни, но не ми се търси в момента.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X