Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Месингови гайки/шпилки - защо се ползват?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Месингови гайки/шпилки - защо се ползват?

    Както личи от заглавието, на много места съм виждал да се ползват месингови гайки/шпилки. Примерно в готварски печки, печки тип "Лъч", в клемните кутии върху електродвигателите. Явно има причина - защо се ползват? Някой ако знае да сподели или да ме насочи къде да чета!

    Естествено месинга е по-провидим от стоманена шпилка и почти не корозира в обичайни среди на използване.

    Друго предимство има ли?
    Последно редактирано от stefsab; 16-01-24, 20:39.

  • #2
    Не ръждясват, и не клеясват поради тази причина, за разлика от повечето стомани....
    -Чем занимаетесь по жизни?
    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

    Коментар


    • #3
      На второ място по електропроводимост след чистия мед и среброто.
      Много добра корозийна и механична устойчивост.
      Евтини, бързи и лесни за изработка в големи мащаби - това в комбинация с първата и втората им характеристика е достатъчно като причина за точно това им приложение.

      Отделно температурното им разширение е по-малко от колкото на меда, и за това им приложение означава по-добър контакт(съпротивление и проводимост) и по-малко искрене = по-голяма устойчивост във времето.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        Ако си спомняте в грешния социализъм на всички оплювани социалистически автомобили гайките на изпускателните колектори бяха месингови . До ден днешен като дойде някой приятел с колектор с изпокъсани шпилки му правя месингови гайки и забравя за проблемите .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Аз давам една торба пари за помеднени шпилки за турбо или за колектори и после слагам или помеднени гайки или титанови направо на отговорните и после опасни места където недай си боже нещо клеяса или се скъса и после следват мъкииииииии

        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          Читаво помедняване което да носи на високи температури съм виждал само на Вюрт . Ремонтните втулки за резбите на бензиновите запалителни и дизеловите подгряващи свещи на Вюрт и след години монтирани пак не им пада помедняването .

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X