Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Честотен инвертор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Честотен инвертор.

    Искам да си купя ч. инвертор с вход една фаза 220в. и изход три фази по 220в. и да захранва един ел. двигател 400вата и един 1500в. Двата двигателя няма да работят никога заедно. Снимки на табелките по-късно. Големия ел. мотор с ремък ще върти вал който с работното колело и ремъчната шайба тежи 7-8кг. Работното колело завърта шкурка 2000х50 която завърта три колела с по два лагера 204 т. е. ще тръгва почти разтоварен. Трябва да може да сваля с 40 процента оборотите на мотора без голяма загуба на мощност. Никакви други екстри не ми трябват. Ако нещо съм пропуснал питайте. Постоянна работа до 10-15мин. Хоби в мазето. Мисля си за ч.и. 2.2кв. ама дали е правилно... Не държа да е нов. Продават се какви ли не ама нищо не им разбирам. Всички мнения. съвети и предложения са добре дошли. Благодаря.

  • #2
    Със сигурност трябва да е по мощен от големия мотор, да имаш запас и да не е на границата.Всичко над 2квт. става. Щом не искаш двата мотора да въртят едновременно е добре да ги отделиш с контактори, за да не си играеш да ги закачаш и откачаш при всяка смяна. Така ще си пускаш който мотор ти трябва. Настройките на честотното обаче ще са еднакви за двата, ако не ти се играе всеки път да ги променяш. В указанията на честотното има как се правят всички настройки, но може да ползваш и стандартните без да ги променяш.

    Коментар


    • EIvanov
      EIvanov коментира
      Редактиране на коментар
      Ще намалявам оборотите само на големия. Малкия е от шевна машина.

  • #3

    Коментар


    • #4
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20231126_092630.jpg
Прегледи:148
Размер:430.9 КБ
ID:6944258

      Коментар


      • #5
        Вместо да вземаш инвертор с "голям запас", купи два - един 400W и един 1.5kW. Свържи ги, направи индивидуални настройки за всеки двигател и ги използвай.
        А тая идея с контактори, комутаация на двигатели и т. н. общи настройки на инверторите за коренно различни двигатели по-добре я остави...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #6
          Хмм... добра идея Ицо. Имам ел. мотор 2.2кв. монофазен. Ако има начин да му свалям оборотите плавно или на 3-4степени с 30-40процента дори и мощността му да падне на половина но без да го съсипя. напълно ме устройва. И пак да кажа -хоби- КПДто няма никакво значение. Дали тоя месец ще платя 5 или 20лева за ток няма значение. Малкия мотор ще си върви с кондензаторите.
          Последно редактирано от EIvanov; 26-11-23, 10:53. Причина: дописване

          Коментар


          • #7
            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20240120_122206.jpg Прегледи:0 Размер:337.3 КБ ID:6952419

            Коментар


            • #8
              Дядо Мраз с малко закъснение ми донесе нова играчка.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X