Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за дебитомер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за дебитомер

    Има следното питане( кола мазда с дебитомер .искам да я направя на газ.като игнорирам дебитомера.или по точно клапата му.мога ли да лъжа компа по някакъв начин .Ако блокирам дебитомера на средно положение как ще се отрази на компа.Уточнение колата ще се кара само на газ.

  • #2
    До: Питане за дебитомер

    Блокирай го в най-крайно положение(напълно отворен) и си свиркай.На бензин също ще ти работи, но ниските ще бъдат нестабилни.Точно по този начин повече от пет години съм карал моята таратайка.Тъкмо и да гръмне няма да прецака клапата (която е г- образна),докато в средно положение ако гръмне ще посуче почти сигурно оста.
    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • #3
      До: Питане за дебитомер

      Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
      Уточнение колата ще се кара само на газ.
      Щом е тъй, първото което трябва да пробваш - фиксираш клапата в крайно отворено положение и изключваш щепселчето от дебитомера. Щом е само на газ, компютърът така или иначе ще съчинява само искрите, а те повечето го правят само от обороти, температура и МАП. Ако не стане този фокус, може да се разсъждава нататък.

      Коментар


      • #4
        До: Питане за дебитомер

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Щом е тъй, първото което трябва да пробваш - фиксираш клапата в крайно отворено положение и изключваш щепселчето от дебитомера. Щом е само на газ, компютърът така или иначе ще съчинява само искрите, а те повечето го правят само от обороти, температура и МАП. Ако не стане този фокус, може да се разсъждава нататък.
        Ако мислите че не съм правил всичко по силите ми.
        При отворено положение на бензин гори много и се дави чак черно искарва. на газ в тоя случай гори 20 на сто и пак се дави.

        Коментар


        • #5
          До: Питане за дебитомер

          Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
          Блокирай го в най-крайно положение(напълно отворен) и си свиркай.На бензин също ще ти работи, но ниските ще бъдат нестабилни.Точно по този начин повече от пет години съм карал моята таратайка.Тъкмо и да гръмне няма да прецака клапата (която е г- образна),докато в средно положение ако гръмне ще посуче почти сигурно оста.
          То заради гърменето ми е проблема.Една клапа вече счупих пък на втората вече е крива.Кабели свещи капачки сичко смених идиотска кочина е тва.

          Коментар


          • #6
            До: Питане за дебитомер

            Абе кофти измислица е това дебитомера.Аз до последно се мъчих с тая джаджа, макар и да му стъпих донякъде на врата: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F2%EE%EC%E5%F0
            08седемшест5едно513четири

            Коментар


            • #7
              До: Питане за дебитомер

              Газовата ми е обикновена нямам и намерение да слагам газ инжек колата не струва толкова(карах в началото с вакумен испарител много рядко гърмеше после сложих електрически и тогава стана мазалото.Местих плочката отпред отзад къде ли не .колата е 16 клапана инжекция.

              Слагал съм на субаро обикновена газова на инжекцион с просто копче еми досега 8 години не е гръмнала.

              Коментар


              • #8
                До: Питане за дебитомер

                Ми що не върнеш стария изпарител?
                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                Коментар


                • #9
                  До: Питане за дебитомер

                  Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                  ... после сложих електрически и тогава стана мазалото...
                  Какво имаш предвид под "електрически"? С "економайзер", с електронно управление на подаването на газта (без голямата мембрана) или нещо друго?

                  Ако е първия случай - блокирай заначало клапана в отворено положение и си прави настройките докато ти харесат, дебитомера направо го свали.
                  Ако е втория - там става интересно, щото не знам от къде взимаш информация за управлението (правил съм го с преходник от основния комп, става горе-долу, ама си е играчка) и ако разкараш дебитомера, разхода верно може да ти е все 20/100. Не знам дали ако закачиш един потенциометър на педала на газта и го вържеш на кабелите на дебитомера дали няма да стане. Вероятно ще движи малко по-тегаво на моменти.

                  При всички случаи обаче, за да гърми, нещо не е в ред. Една противовзривна клапа (не гумен пръстен!) не върши ли работа? При газаджийте ги има.

                  П.П. и аз карам с обикновена вакуумна на пълна инжекция, за 70 хиляди км. вече никакви ядове - нито пука, нито нищо. И разхода е перфектен.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Питане за дебитомер

                    Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                    Газовата ми е обикновена нямам и намерение да слагам газ инжек колата не струва толкова(карах в началото с вакумен испарител много рядко гърмеше после сложих електрически и тогава стана мазалото.Местих плочката отпред отзад къде ли не .колата е 16 клапана инжекция.

                    Слагал съм на субаро обикновена газова на инжекцион с просто копче еми досега 8 години не е гръмнала.
                    _каква е маздата и с кой мотор?? Аз имам 323 93год 1.6 16вентила с обикновен електро газов изпарител съм я направил, вече 6 години работи перфектно и не е гърмяла никога, наскоро смених изпарителя, старият беше СТАРгаз и си умря Сега съм я накиприл със REC!
                    Единственият проблем отгодини беше клатенето на тихите обороти на място, и то понякога...дори и гаснеше! сега започна да я кара жената,....мързеше ме преди да и шибна един ламбда симулатор, но сега заради жената го поставих и всичко се успа! Държи обороти 850 на мясти и не помръдват! И пак повтарям никога не е гърмяла....дебитомера работи и съм я настроил на газ със газ анализатора, на градско гори 11-15...ама върви като пушка, извънградско е твърдо 10 !!!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X