Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Canbus Led

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Canbus Led

    Наскоро купих един Хюндай Туксон. С всеки изминал ден все по нещо изкача като проблем. Оригиналното аудио пращи и го набедих, че нещо не е наред. Случайно установих, че като автомобила е на къси и дълги светлини само тогава се смущава. Сетих се също, че човека от когото го купих ми каза, че е сложил Лед крушки Н4 с вентилатор и като се разрових в нета се оказа, че трябва да сложа филтър на всеки фар т.нар. Canbus или филтър на захранването на самия касетофон. Някакви идеи по въпроса, кое да сложа, ще помогне ли или да минавам на обикновени Н4?

    П.П. много ми се иска да си останат тези крушки, че светят уникално(поне за мен), ама и музика да си слушам ми се иска
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

  • #2
    Единственото универсално решение е да махнеш тези "крушки".
    Почти сигурно е, че всякакви други опити са обречени само на загубено време.
    В най-добрият случай ще намалиш шума.

    И между другото CANBUS не е филтър и предназначението му е различно.
    Към проблемът ти няма никакво отношение.
    Нито пък вентилаторът - просто са си долнопробни китайски боклуци и най-доброто решение е да ги смениш.

    Враг усраине

    Коментар


    • #3
      Esper, като не разбираш от нещата в дълбините на познанието...
      Ето оригинален канбус филтър https://www.socalmotogear.com/PATHFI...L-p/emiftr.htm

      Коментар


      • Esper
        Esper коментира
        Редактиране на коментар
        Жив да не бях, изглежда си прав.
        Познанието ми е тъмна материя и често се губя в нея

    • #4
      На късите лятото ако караш по-дълго извънградско в жегата няма да изкарат дълго, така, че не се занимавай с филтри и глупости. Още до зимата вероятно ще са заминали. Слагай читави халогенни, Филипс или Осрам.

      П.П. Поръчах си едни евтини китайци Н4 уж 100W, интересно ми е колко ще харчат и светят реално и след проба ще реша дали да карам с тях.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #5
        Абе може и Esper да е прав! То това наименование канбус филтър - определено не е правилно и заблуждава!
        Според мен ситуацията е следната:

        Човека е монтирал лед вместо обикновенни - това си има плюсове ама си има и минуси.Примерно пише че има вентилатор(проблем с охлаждането) и понеже "лед"-а има малка консумация на ток - компютъра на колата се бърка и го отчита като грешка(изгоряла лампа).
        Съответно вместо да се програмира че не е грешка, някой технически гений прави онази кутийка "канбус филтър" която вътре в нея би трябвало да има няколко мощни резистора -целта е да се увеличи отново консумацията и да се излъже компютъра, и дросел с няколко кондензатора - там пък идеята е да се убият пиковете и вредните съставки в захранването които създават този шум в озвучението например (щото го има навсякъде из бордовата електроника и е друг въпроса къде пречи и къде не)
        За мен - това не е никакъв канбус филтър ами една голяма простотия ама
        По принцип ако трябва да се направи читаво реда е следния:

        Търси се източника на шума (вредните съставки пикове и други) - такъв източник може да бъде вентилатора(малко вероятно) често е генератора или друго.Понякога се дължи на разхлабена гайка(която прави маса и недобър стабилен контакт) и се получава това нестабилно напрежение.Абе трябва да се намери източника и да се ликвидира.
        Ако случайно не може, или няма време, или те мързи - тогава се слага филтър на захранването на касетофона ! Филтъра е подобен като онзи "канбус" реално е една бобина/дросел с два кондензатора.Не винаги помага - зависи дали филтъра е улучил честотата.50 на 50 е...
        Добрия майстор ще намери източника - или ще скалъпи филтър сам, като знае честотата и ще го сложи на подходящото място.Понякога само един кондензатор от 20 стинки решава всичко.
        Щом има вентилатори на "леда" - не е добре работата - нещо с топлинния режим не е добре..ама пък кой съм аз че да казвам...

        Коментар


        • #6
          Не е задължително да има нещо в "кутийката" на кан бъс филтъра. Целта на китайските специалистори не е да помогнат в решаването на проблем, а да вземат кинтите на наивния потребител.
          Ако има пазар за адаптер 1/2" водопровод към USB, ще произведат и такъв. Без значение, че няма да прави нищо смислено.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X