Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с токовете.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с токовете.

    Извинявам се много колеги, ако тази тема не е за този раздел и въобще! ИЗВИНЕТЕ!

    Имам Лада 1500с, та реших да си сложа едно CD вътре да си слушам музичка, но какво става. Понеже немога да намеря предишния токов кабел който е бил за касетофона, взех ток от кабела на часовника, но като го вържа и нещо става и гори едно бушонче. Този бушон който е за запалката, тромбата... часовника и незнам какво става. Каква може да е причината? Вчера изгорих 4 бушона един след друг. И горят, ли горят... Дали някъде не се получава късо... Нямам никаква представа. Знам, че ще е най-добре да я закарам при ел. техник да я види, но първо реших да се посъветвам с вас. Благодаря много!

    Поздрави, Данаил!
    Пази душата си, не гумите!

  • #2
    До: Проблем с токовете.

    Вземаш една крушка от фар, включваш е към кабела на СД-то и маса, ако светне прецакано ти е СД-то.....или му подаваш захранване на неправилно място Бушона трябва да е 20А
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с токовете.

      Мерси много! А какво значи, че му подавам неправилно захранване? А крушката 6 или 12V да е? На изключено или включено СД да го пробвам това? Благодаря, много!

      Поздрави, Данаил!
      Пази душата си, не гумите!

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с токовете.

        Първоначално публикуван от Di4kata Преглед на мнение
        Мерси много! А какво значи, че му подавам неправилно захранване? А крушката 6 или 12V да е? На изключено или включено СД да го пробвам това? Благодаря, много!

        Поздрави, Данаил!
        Обикновенно + се подава на червен кабел (така е заводски) но ако някой нещо е променял и е сложил червен на масата примерно или на управлението на антената а крушката да е с напрежението на мрежата на колата ( в случея 12V)
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с токовете.

          Този от който аз взимам ток е ЧЕРВЕН, възможно ли да е до масата, тъй като съм я вързал за купето? Оф, най-добре ще е да си я закарам да я видят за 5лв. и ще ми оправят всичко и така... И аз се занимавам с глупости! Мерси, много!

          Поздрави, Данаил!
          Пази душата си, не гумите!

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с токовете.

            [QUOTE=дядо владо;778158]Обикновенно + се подава на червен кабел (така е заводски) ... /QUOTE]
            Е те тука те чака голЕмата изненада. При някои свирки захранването е на жълт кабел... Обаче няма гаранция, че някой не е "творил" там и не е слагал каквото има под ръка. При колите обикновено червеното е + от контактния ключ, а при свирките е захранване на паметта. Черното е постоянен + от акумулатора, а кафяв е маса.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с токовете.

              Ясноо, ще го проверя. Мерси!
              Пази душата си, не гумите!

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с токовете.

                Първоначално публикуван от Di4kata Преглед на мнение
                Ясноо, ще го проверя. Мерси!
                Що не нащракаш с нещо CDто, кабели и куплунга (демек да ги снимаш).
                Където Бирата, Там и Аз...

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с токовете.

                  Добра идея колега! Лоши снимки прави телефона, но ще се постарая да се виждат. А днес ходих при едни хора в един магазин, който се разправят само с такива работи, и ми казаха, че от часовника не било добре, а да пробвам от запалката. Но пък, аз се сетих, че там съм включил FM трансмитер (Multi-function Car MP3 player), и незнам дали тока ще стига за CD и за трансмитера.
                  Пази душата си, не гумите!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с токовете.

                    Първоначално публикуван от Di4kata Преглед на мнение
                    Добра идея колега! Лоши снимки прави телефона, но ще се постарая да се виждат. А днес ходих при едни хора в един магазин, който се разправят само с такива работи, и ми казаха, че от часовника не било добре, а да пробвам от запалката. Но пък, аз се сетих, че там съм включил FM трансмитер (Multi-function Car MP3 player), и незнам дали тока ще стига за CD и за трансмитера.
                    Трансмитера е с нищожна консумация.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с токовете.

                      Това означава, че ще стане? Така ли?
                      Пази душата си, не гумите!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с токовете.

                        Първоначално публикуван от Di4kata Преглед на мнение
                        Това означава, че ще стане? Така ли?
                        ЗАвиси колко е бушона към запалката. Най-добре си пусни нова жица, през бушон. Колко му дават изходна мощност на свирката?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с токовете.

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          ЗАвиси колко е бушона към запалката. Най-добре си пусни нова жица, през бушон. Колко му дават изходна мощност на свирката?
                          От акумулатора през бушон към CDто. Можеш и от бушоните да дръпнеш кабел, ама трябва да знаеш от къде точно.
                          Където Бирата, Там и Аз...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с токовете.

                            Ясно, мерси колеги! Ще проверя, за сега немога, защото тате е закарал другата кола в сервиз, и взе моята да ходи на работа с нея Ще пробвам, има време
                            Пази душата си, не гумите!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с токовете.

                              Колеги, оправих го! Мерси много, вързах го към запалката, и за сега няма проблеми (да чукнем на дърво)
                              Пази душата си, не гумите!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X