Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво мислите за черните котии в колите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво мислите за черните котии в колите?

    Тази тема се е разсиквала вече за ниаколко години, но вие какво мислите за това.
    За тези които не разбират английски, на бързо ще го обесня, пък довечера ще видя дали може да се преведе със някои саит.
    Значе става на въпрос за "чрните котии" в колите които се инсталирват в последно време. Те запомняет информация в чип, които след катастрофа може да се отвори и да покаже скорост, акселерация, спирачки, и други такова данни които да помогнат на следствието.
    Мислите л;и че това нарушава праивисито ( помогнете с думата на Бг) на хората или не?
    http://www.time.com/time/magazine/ar...223380,00.html
    CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
    http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
    http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

  • #2
    Че не ми се живее в "1984-та".
    Какво ще даде това?
    Чунким и сега не са известни причините за катастрофите.
    Смрадливи изнудвачи.

    Коментар


    • #3
      Не се очертава скоро да карам нова кола, така че ще ми следят дедовия!
      Това на майтап, а сериозно ние сме си отдавна под специален контрол. Още откак твоя президент Шарко подписа депешата за специални мерки за борба с тероризЪма. Например в Интернет срещу моето и твоето име си имаме IP за което се събира инфо колко пъти си употребил някои специфични думи и кои сайтове предпочиташ да посещаваш. Ако пишеш по-често тези думи ти се обръща все повече внимание... Та за какви права ставаше въпрос?!?

      Коментар


      • #4
        Въпроса е изключително сериозен, мисля че ако се въведе ще спаднат драстично нарушенията в световен мащаб!
        Не виждам какви свободи се нарушават след като сегашните ни мобилни телефони не само ни позиционират перфектно, но и може да се прослуша всеки разговор отпреди няколко години!
        Тези черни кутии си мисля, че ще са със позициониране, което навежда на мисълта, че ако се въведе ефективен контрол, ще може просто да ти пускат месечно извлечение с нарушенията и общата стойност на глобите!

        Разбира се не говоря за България, при нас не е необходимо да се спазват каквито и да е ограничения. Ние сме свободни ездачи!!

        Коментар


        • #5
          Позиционирането на GSMа е много неточно. Телефона ми има такъв софтоер а и познавам хора които изграждат GSM мрежи. Грешката е от 500 до 2000м.
          А на мойта таратаика ако има такава джаджа сън няма да спя докато не я изкормя. Проблема е че могат да я сложат в блока за управление както имобилайзерите. И ако е с хардуерна защита - е тогава ще се озоря.

          Коментар


          • #6
            Не разбрах много за GSMa , но нищо. Дано да не го бъркаш със LoJack, но наи вероятно аз не съм разбрал нещо.Интересни отговори.
            Но мисля че има и хубава страна на тези черни кутии.
            В статията беше даден пример как ниакои е катострофирал, и полициятя следството, и някякъв измислен свидетел казали че е карал много бързо. Което го прави отговорен по негледство,.
            Обаче кутиата показала че е карал много по бавно и го оправдават.
            Значи може и да помогне.
            Тука имаме сплит отговорност, или разделена отговорност при катастрофа.
            Трябва да си 49% срещу 51% за да те покрие застраховката при някои случаи. И става въпрос за много много пари.
            Аз лично ми харесва идеятя и се радвам че го имам в колата, със надеждата да ми помогне някои ден.
            Не даи боже ударя пешеходец, това ще е единственото доказателство че съм карал със подходяща скорост. Иначе и в панделата се влиза тука.
            Или ако ченге ме спре и каже че съм карал със 100мили, веднага му казвам да дига камиона и в следсвието а там да извадят данните от кутията. Тя пази информация за 30 сек от последното загасяне на мотора. А тогава аз нето ше съдя.
            просто идеи, и ми са интересни различните мнения.
            CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
            http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
            http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Паджеровод
              Не се очертава скоро да карам нова кола, така че ще ми следят дедовия!
              Това на майтап, а сериозно ние сме си отдавна под специален контрол. Още откак твоя президент Шарко подписа депешата за специални мерки за борба с тероризЪма. Например в Интернет срещу моето и твоето име си имаме IP за което се събира инфо колко пъти си употребил някои специфични думи и кои сайтове предпочиташ да посещаваш. Ако пишеш по-често тези думи ти се обръща все повече внимание... Та за какви права ставаше въпрос?!?
              Ако се следи само от определени хора и не се дава на публиката достъп, нямям нищо против. Особено когато е за национална сигурност.
              не съм направил нищо от което да се срахувам. Да гледат и следят кото си искат. Това им е работата в края на краищата.
              CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
              http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
              http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от sharrko
                Ако се следи само от определени хора и не се дава на публиката достъп, нямям нищо против. Особено когато е за национална сигурност.
                не съм направил нищо от което да се срахувам. Да гледат и следят кото си искат. Това им е работата в края на краищата.
                Поредното доказателство, че американските другари вървят уверено към система от тоталитарен съветски тип. Наплаши стадото, както трябва, и после си прави каквото искаш. В интерес "на националната сигурност и борбата против тъмните сили", разбира се
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  Дефиницията за "тъмни сили", терорости и т.н. обаче я дава същия който и осъществява контрола
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров
                    Дефиницията за "тъмни сили", терорости и т.н. обаче я дава същия който и осъществява контрола
                    Да де! Точно за това ми е думата ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от sharrko
                      Не разбрах много за GSMa , но нищо. Дано да не го бъркаш със LoJack, но наи вероятно аз не съм разбрал нещо.
                      Мобилния ти телефон през определен интервал излъчва сигнал да намери най-близката клетка!
                      Така след една година може да се проследи къде си ходил в сряда вечерта /стига телефона да е в теб, но ако си говорил, нямаш мърдане/

                      Коментар


                      • #12
                        Каква е била скоростта в момента на удара е обичаен въпрос който се поставя пред експертизата. По характера на повредите се получава много точен отговор.
                        Такова устройство в колата е или изнудване от страва на производителите на електроника които искат да грабят от още един измислен, но бездънен пазар, или крачка към тоталното следене на всеки гражданин. Наистина прочети "1984" на Джордж Оруел.

                        Коментар


                        • #13
                          Всички нови коли след удар спира километража на скороста на удара
                          LZ1HKW
                          Реглаж на преден и заден мост
                          My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Volk
                            Първоначално публикуван от sharrko
                            Не разбрах много за GSMa , но нищо. Дано да не го бъркаш със LoJack, но наи вероятно аз не съм разбрал нещо.
                            Мобилния ти телефон през определен интервал излъчва сигнал да намери най-близката клетка!
                            Така след една година може да се проследи къде си ходил в сряда вечерта /стига телефона да е в теб, но ако си говорил, нямаш мърдане/
                            Така е обаче най-близката клетка в метри не дава най-силния сигнал в децибели. А и от най-силната клетка няма да получиш достъп когато са и претоварени линийте. Ще го получиш от по-слаба която по-вероятно е и по-отдалечена. Така че грешката е голяма но става за относително точно позициониране.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Какво мислите за черните котии в колите?

                              Първоначално публикуван от sharrko
                              Мислите л;и че това нарушава праивисито ( помогнете с думата на Бг) на хората или не?
                              Помагам:
                              PRIVACY
                              ['praivəsi]

                              1. уединение, самота, усамотение, интимност

                              in the PRIVACY of one's room уединен в стаята си

                              to disturb someone's PRIVACY обезпокоявам някого

                              to be married in strict PRIVACY венчавам се в строго интимен кръг

                              in the PRIVACY of one's thoughts дълбоко в душата си

                              2. тайна

                              in strict PRIVACY под строга тайна, строго поверително

                              Под такъв миловиден предлог се монтират тези черни кутий, под какъвто и разни полезни програми за компютъра като антишпиони, антивируси - за твоя сигурност!!! Обаче съм ги улавял тези полезности че изпращат периодично лог-файлчета със списък на посещаваните сайтове от мен например. Значи някой някъде прави база данни с моето поведение!
                              Ако и с тази черна кутия ще светя на нечий монитор като подвижна точка, то тогава - тенкю, не ща! Искам си прайвасито!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X