Обява

Свий
Няма добавени обяви.

помощ за конектор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • помощ за конектор

    Това на снимката е конектор за преден капак на аларма - дава контакт в отпуснато състояние



    Аз търся подобен конектор, но който да работи на обратно - да дава контакт като е натиснат - но нямам идея къде продават подобно чудо
    Последно редактирано от turtey; 20-04-09, 20:56.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    До: помащ за конектор

    Казват му бутон, и по магазините за електронни чаркове има какви ли не.

    Коментар


    • #3
      До: помащ за конектор

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Аз търся подобен конектор, но който да работи на обратно - да дава контакт като е натиснат - но нямам идея къде продават подобно чудо
      Ако нЕмаш, го инвертираш през реле
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        До: помащ за конектор

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        Ако нЕмаш, го инвертираш през реле
        А не не, мерси
        Там релета повече няма да се слагат

        Хубаво, Стефане, нека е бутон. Да, аз също знам, че сигурно има някъде, повечето неща отдавна са измислени. Но ако някой колега знае къде има точно такъв бутон, какъвто търся, ще съм признателен да сподели. За което благодаря предварително.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          До: помащ за конектор

          Иди в Конрад примерно. Пълно е.

          Джокер - удобно средство за удължаване на работния ход на бутона е кубче от пореста гума, което да залепиш отгоре му.

          Коментар


          • #6
            До: помащ за конектор

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Иди в Конрад примерно. Пълно е.

            Джокер - удобно средство за удължаване на работния ход на бутона е кубче от пореста гума, което да залепиш отгоре му.
            За удължаване съм си намерил гумено калпаче



            Еми ще ги вида Конрад, дано разберат какво ми трябва, че хич не обичам да се обяснявам 3 часа за нещо, което после се оказва си имало име.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              До: помащ за конектор

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              За удължаване съм си намерил гумено калпаче

              Еми ще ги вида Конрад, дано разберат какво ми трябва, че хич не обичам да се обяснявам 3 часа за нещо, което после се оказва си имало име.
              Там са на витрина. Примерно 100 вида цъкалки, копчета и ключета. Ако си харесаш някое от тях, искаш да ти го покажат, да си го гледаш от всички страни, премерваш, сравняваш с мостра и т.н. Други подходящи места са Пулсатор и Комет, организацията е приблизително същата.

              Коментар


              • #8
                До: помащ за конектор

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Там са на витрина. Примерно 100 вида цъкалки, копчета и ключета.
                Вярно са на витрина, не са 100 вида де, ама има някакъв избор

                Бутонът е намерен (в Конрад) и успешно монтиран без тнтм - благодаря на всички за помощта
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  Помощ за още един конектор

                  Да не отварям нова тема - трябва ми 24 до 30 пинов конектор, 3-7А на пин, нещо от сорта на тези за компютърните захранвания. Или на ECU.

                  Трябва да е нещо, което се произвежда в момента и да не се налага да поръчвам по хиляда бройки, за да ми го доставят. Съответно трябва и да могат да се доставят 100-тина броя при необходимост (комплект мъжки и женски) без доставката да се разтяга за няколко седмици. И, естествено, да е на разумна цена, 15 лева за комплект не ми върши работа.
                  Няма изисквания за влагозащитеност. В краен случай може да се раздели на два конектора, но не ми се иска.
                  Устройството може да бъде подложено на нискочестотни вибрации до около 1-1.5G, съответно конектора трябва да има и някаква "закопчалка".

                  Ако някой си е чукал главата с подобен проблем, моля да сподели. От сутринта се ровя по различни сайтове и досега нищо смислено, започва да ми писва...

                  П.П. Реално тока в никоя верига няма да надхвърля 1.2А, примерно половината са по 5-10mA, но всички проводници по инсталацията са 1.2-1.5mm2, многожични (изисквания на клиента), и Канонските съединители изглеждат малко несериозно в случая.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #10
                    До: помощ за конектор

                    Аз изобщо не съм виждал такова чудо за такава мощност. 30 по 5 ампера, ще е голямо като тухла, и най-вероятно изобщо може да е изпълнено само като военните щепселни розетки ...
                    И при всяко положение забрави за 15 лева. Не знам дали ще се включи и в 100 ... Освен ако не е окаяно менте.

                    Коментар


                    • #11
                      До: помощ за конектор

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      Аз изобщо не съм виждал такова чудо за такава мощност. 30 по 5 ампера, ще е голямо като тухла, и най-вероятно изобщо може да е изпълнено само като военните щепселни розетки ...
                      И при всяко положение забрави за 15 лева. Не знам дали ще се включи и в 100 ... Освен ако не е окаяно менте.
                      Адаш, 5А не са 500, не е толкова страшно. По колата се сещам за поне 10 букси, които прехвърлят и по повече и не са нищо особено, нито като размер, нито като цена. Вентилатори - охлаждане, отопление; ел.стъка,високоволтови бобини, фарове, помпи,инжектори, чистачки и какво ли още не.

                      На буксите на компютърните захранвания по каталог им дават 5-7А, според производителя. Но доставчиците, които успях да намеря тук, ми искат минимална поръчка от 4500 броя!
                      Иначе "чудото" струва около долар и малко за комплект, проблема е, че никой не иска да ми го продаде

                      Ще съм много щастлив, ако производството ми налага да купувам по 4000 броя от каквото и да било, но в момента съм далеч от такива цифри.
                      Конкретното изделие, ако въобще бъде одобрено от клиента, едва ли ще надхвърли 200-300 бройки. Остава варианта с 2 куплунга, но ми е наистина краен, иначе там нещата ги има на Комет.бг.
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #12
                        До: помощ за конектор

                        В Електронинвест имат доста куплунзи, имат правоъгълни по 12 пина, ако не се лъжа съм виждал и по-големи.

                        Коментар


                        • #13
                          До: помощ за конектор

                          Много са, човекът иска 24 - 30. Тогава всичко става друго. Заради взаимната индукция се увеличават разстоянията, заради охлаждането - още веднъж, и се сменя корпусът. Заради нагряването и опасността от нагар и карбонизация - и материалите.
                          Това е реално проблемен щекер, изобщо не си представям битово изпълнение. Промишлените и военните струват други размери, тегла, и пари. Затова и не ги намира в Млад техник и по сергиите, между другото.
                          Има и комбинирани - със силови и слаботокови контакти в един корпус. Те пък са хептен редки.

                          Коментар


                          • #14
                            До: помощ за конектор

                            ъхъ, броя на пиновете си е проблем. До 20 пина има насякъде...е, не точно навсякъде, но се намират лесно. По принцип се произвеждат и с повече, но 24 пинови видях само на един сайт (български), но пък там , както казах по-горе, искат да се купува с вагони.

                            Иначе реално няма да са толкова натоварени, 1,5А е максималния възможен ток, просто жиците са дебелки

                            Майната му, ако и утре не открия нищо смислено или ако някой не подскаже, минавам на варианта с два куплунга. Тъпо, но все някак трябва да се излиза от ситуацията.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #15
                              До: помощ за конектор

                              А клемореди?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X