Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Абе колега , ти какво мериш в момента ?
    Какво напрежение поддържа зарядното,какво друго да меря?
    Даже нямам и ампермер,че и там ми е интересно какво става.
    Нямам с какво да премеря акумулатора,но знам с какво се мери./В магазина имат./
    Това,ще е следващата стъпка.
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
      Какво напрежение поддържа зарядното,какво друго да меря?
      Даже нямам и ампермер,че и там ми е интересно какво става.
      Нямам с какво да премеря акумулатора,но знам с какво се мери./В магазина имат./
      Това,ще е следващата стъпка.
      Акумулаторът се "премеря" с рулетка . Може и със шивашки метър .

      ... а че стават интересни неща с "ампеража" - стават ... стига да знаеш какво искаш . Ама требе четене първо . За знание .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Бат'Владо, не бъди остър.
        Бат'Гошо си е готин, ама е прозд шофЙор на кариерен самосвал, та пише каквото му е на ума.
        Иначе е готин, и заслужава да му се помогне.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Ясен има скъп уред за измерване на акумулатори. Всеки, който иска да си измери капацитета на акумулатора, може да му го даде. Тестът трае няколко дни.
          Всъщност нашите акумулатори имат една основна роля: стартов ток - нещо, което един акумулатор отдава в първите 20-30 секунди. Това има малко общо с общия капацитет на акумулатора. Затова масово, дали един акумулатор е все още жив, се мери с товарна вилка - дали акумулаторът може да отдава силен ток за кратко време.
          С мултицет се мери моментно напрежение. То трябва да бъде над 12.6 волта, когато няма никакво закачено зарядно. Със закачено зарядно вече темата става безкрайна, защото всяко зарядно действа по различен начин.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
            То трябва да бъде над 12.6 волта
            Над 12,6 е супер дупер! Но да кажем да не е под 12,4. Е, трябва си уред от висок клас.
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              За акумулатор уред от висок клас посмъртно няма да се изплати. За камионджии имаше и интуитивни. Вероятно вече са пуснали и за леки и 4х4(джипове).
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                По въпроса с тровенето на жените от зареждащ се акумулатор- на сума и лодки банката акумулатори /5—6 броя да речем/ се разреждат до почти критични стойности, и после се зареждат от 120 и нагоре амперов алтернатор или 100-200 амперови зарядни. Няколко пъти на денонощие. И акумулаторите са под леглото на капитаншата. И ни една до сега не се е гътнала...
                Киселинните акумулатори при заряд отделят водород, водородът е взривоопасен, имате идеалната картина като бройка, начин на зареждане, местоположение за катасрофа.

                Става въпрос за плавателен съд, не за акумулатора под седалката на МЛ-а, само да уточня.

                Цели конвенции и други регулиращи фермани има изписани за вентилация на акумулаторни помещения на плавателен съд, като това на немския Lloyd например: http://rules.dnvgl.com/docs/pdf/gl/m...l_i-1-21_e.pdf

                Има и калкулатори, може да се пресметне според бройката, капацитета и размера на помещението дали ще превишите нормата от 1% водород и от каква вентилация има нужда, едно предположение на тъмно, за 5-6 киселинни, ще я превишите поне 3 пъти:

                http://www.sbsbattery.com/products-s...alculator.html

                Иначе, евала на капитаншата, че не се е гътнала, но ако е рекъл Господ, няма да има късмета да се отрови.

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Така де ма нашата статистика друго сочи - правят ги как си искат и взривове още няма.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Ro-di, аз въобще не споря за водорода, вентилацията, експлозиите и другите гъзарии. Даже и ги преподавах тия неща /преди години, сега вече нямам нерви да обяснявам на колежанчета, че танка с лай.аната или акумулатора може да доведе до експлозия/. Ама факта е, че на поне 90% от ветроходни лодки до 20 метра акумулаторите са или под пода или под койките. И говоря за европейски, американския всякакви други бангии.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      оченце с цветен код. Черно - зареждай, зелено - пали, бяло - вторични
                      Това не са необслужваеми акумулатори.
                      Аз на всичките ми служебни коли + джипката съм натурял такива от едно 4-5 години насам . Пазарджишки , "Искра" , директно от фирмения магазин в завода . От шестия месец нататък "визьора" се оклепва от електролита и вече се не види нищо . Затова във фирмата който не го мързи (обикновено ги мързи, та ги сръчквам) - поне веднъж годишно маха капачката на клетките - за ревизия на нивото на електролита и при необходимост долива дестилирана вода . Като на "обикновен" акумулатор .
                      Е , вярно че капачката е обща , но като я подбереш внимателно с отвертката - става номера .

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Бат'Владо, не бъди остър.
                      Бат'Гошо си е готин, ама е прозд шофЙор на кариерен самосвал, та пише каквото му е на ума.
                      Иначе е готин, и заслужава да му се помогне.
                      Коле , принципно сметам дека е редно един професионален шофьор да знае как се зарежда акумулатор . То е хубаво и любител шофьор поне за обща култура да го знае де .
                      Иначе , че Гошо е готин пич - спор нема , ма тва е отделен въпрос.

                      ПС. ... а ако съм прозвучал "остро" , то е не заради това че също съм професионален шофьор , а щото обичам да провокирам мислене ( вероятно си го забелязал и в други теми по други поводи ) и категорично не влагам зъл умисъл .
                      Последно редактирано от Vlado_Ts; 06-02-18, 12:11.
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        ... От шестия месец нататък "визьора" се оклепва от електролита и вече се не види нищо
                        Я бе. На 10-годишен Монбат се вижда. А и електролитът някак не би трябвало да има с какво да го оклепа.

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Я бе. На 10-годишен Монбат се вижда. А и електролитът някак не би трябвало да има с какво да го оклепа.
                          Няма да снимам акумулаторите ( за доказателство на твърдението ми ) по 2 причини . Първо , със снимачната ми техника едва ли ще личи съответното "оченце" на какво дередже е и второ - че ме мързи , пък и не виждам стимула . В смисъл не сме сложили бас

                          ПС 1. 10-годишен "Монбат" ?! Браво ! Явлението си заслужава да изпратиш благодарствено писмо до фирмата !

                          ПС 2. Под "след шестия месец" се изразих малко условно . Имам спомен , че на един от всичките , след година и нещо ми "сигнализират" , че оченцето "свети" в черно . Последва немедленно замерване , ама то: 12,1 - 12,2 V ( или нещо подобно , но във всеки случай над 12) при изключен двигател . Последва стартиране и на празни обороти : точно 14 V. Викам "заебавай и карай така. На туй оченце ньи мой са разчита"
                          Последно редактирано от Vlado_Ts; 06-02-18, 12:47.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            ...
                            ПС. 10-годишен "Монбат" ?! Браво ! Явлението си заслужава да изпратиш благодарствено писмо до фирмата !
                            Наблюдавани са отделни екземпляри.

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Наблюдавани са отделни екземпляри.
                              В такъв случай ще си позволя да перифразирам подписа ти : "Всеки попаднал на добър "Монбат" е късметлия "
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Пичове, има решение на "проблема акумулатор", взимате си подходящ от тази https://nexgenbattery.com/product-ca...ium-batteries/ серия, монтирате и забравяте следващите 10 години за него.
                                Роден рибар, а принуден да работи.......

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X