Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Как реши до 9 волта? В дебелите книги пише 10.5в. А колкото по-скъпо е зарядното, толкова повече акумулатори ще купуваш.
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
      Има ли сега подобен аналог?
      Има, разбира се. И тогава не вършеха работа, и сега пак.

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Еййй много писане сте изписали бреййй !! Понеже нямам време да прочета всичко в заключение искам да обобщя, дано някой по горе не ме е изпреварил!! Та както казваше един приятел : АкуЛМатора е като Х.Я -ползваш го не ползваш времето си му минаваТъи че ползваите ги!!!
        Най-добре е да имаш богати приятели!!!
        Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Фър, и аз това им разправям още от първия пост. Ама не всички вдЕват.

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Ами като не вдеват,да не са чудят що бързо спада!! Токът де,а и не само той!!
            Най-добре е да имаш богати приятели!!!
            Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Имаше добавка за акумулатори ДОКА се казваше. Беше на кристали в отделни пакетчета за всяка клетка.
              Продаваха я в ЕМ комплект и беше евтина.
              Аз съм я ползвал и беше добре.
              Така и така е заминал, не пречи да пробваш! Още повече, че сега иде лято....
              АИГ-Заваряване ООД
              Производител на заваръчни апарати "DEL"
              http://www.aigwelding.com
              0889 522 036

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Пречи, разбира се. Добавката струва някакви пари, ако и малко.

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Тука искам да потърся мнения за следният проблем- акумулатор Бош, силвър , S4 са означенията по него. Та какво се получи- опитвам да паля-върти едва едва. Лампите по таблото замижват. Меря с уреда и показва 12.7 волта напрежение. Зареждам го и пак същата работа, върти тегаво и след няколко старта свършва. Слагам акумулатора от другото МПС и няма проблем.
                  Та започвам да мисля защо става така, акумулатора го водят необслужваем и наистина капака му май е залепен защото не можах да го помръдна. Цялата история ме навежда на мисълта ,че просто клетките са изсъхнали и няма грам вода вътре. И съответно не държи ток. А има напрежение, значи няма мъртва клетка. Сега въпроса е ако намеря начин да го отворя и да му налея дестилирана вода дали няма да се съживи. Това съм го правил ама на друг акумулатор дето пак беше необслужваем ,но за късмет можеше да се отваря. Собственикът му го обяви за мъртъв и го захвърли , а аз му налях вода и го заредих и вече втора година си го ползвам.
                  Някой има ли идея дали акумулаторите Бош са от типа със електролит киселина!?
                  Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                  А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                    Тука искам да потърся мнения за следният проблем- акумулатор Бош, силвър , S4 са означенията по него. Та какво се получи- опитвам да паля-върти едва едва. Лампите по таблото замижват. Меря с уреда и показва 12.7 волта напрежение. Зареждам го и пак същата работа, върти тегаво и след няколко старта свършва. Слагам акумулатора от другото МПС и няма проблем.
                    Та започвам да мисля защо става така, акумулатора го водят необслужваем и наистина капака му май е залепен защото не можах да го помръдна. Цялата история ме навежда на мисълта ,че просто клетките са изсъхнали и няма грам вода вътре. И съответно не държи ток. А има напрежение, значи няма мъртва клетка. Сега въпроса е ако намеря начин да го отворя и да му налея дестилирана вода дали няма да се съживи. Това съм го правил ама на друг акумулатор дето пак беше необслужваем ,но за късмет можеше да се отваря. Собственикът му го обяви за мъртъв и го захвърли , а аз му налях вода и го заредих и вече втора година си го ползвам.
                    Някой има ли идея дали акумулаторите Бош са от типа със електролит киселина!?
                    Ако му отлепиш лепенката мисля,че капака ще се отвори.
                    След това му доливаш вода, и мисля,че ще живей!
                    0осем9осем7шест0осем7едно
                    Миро

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                      Тука искам да потърся мнения за следният проблем- акумулатор Бош, силвър , S4 са означенията по него. Та какво се получи- опитвам да паля-върти едва едва. Лампите по таблото замижват. Меря с уреда и показва 12.7 волта напрежение. Зареждам го и пак същата работа, върти тегаво и след няколко старта свършва. Слагам акумулатора от другото МПС и няма проблем.
                      Та започвам да мисля защо става така, акумулатора го водят необслужваем и наистина капака му май е залепен защото не можах да го помръдна. Цялата история ме навежда на мисълта ,че просто клетките са изсъхнали и няма грам вода вътре. И съответно не държи ток. А има напрежение, значи няма мъртва клетка. Сега въпроса е ако намеря начин да го отворя и да му налея дестилирана вода дали няма да се съживи. Това съм го правил ама на друг акумулатор дето пак беше необслужваем ,но за късмет можеше да се отваря. Собственикът му го обяви за мъртъв и го захвърли , а аз му налях вода и го заредих и вече втора година си го ползвам.
                      Някой има ли идея дали акумулаторите Бош са от типа със електролит киселина!?
                      Силвър са си с течен електролит, няма проблем да го отвориш и да му долееш. Сигурно капачките не са много старателно залепени.

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Много добре са залепени!!!

                        Но със няколко големи ответрки и ..... майката на Бош ..... става ...
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Meжду другото преди време се оплаках в тази тема от разреден електролит на нов акумулатор. Под долната граница на ареометъра, при зареден акумулатор. Предаде Богу дух, добре, че малко преди изтичане на гаранция. Дано новия не е такова дърво, ама надали... Българска му работа, спестили от киселина...

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Колеги, започнах да чета темата от началото - Браво! много е полезна, но 15 страници и близо 300 мнения, не издържах. Не намерих и отговор на въпрос, който ме дерзае, освен частично в началото от Ясен.
                            Затова ще попитам директно - за инсталцията на парното ми вкъщи и по-точно за циркулационната помпа имам български UPS(произвеждат ги в Правец, ако някой му е важно ще му погледна марката) с вграден собствен малък акумулатор и към него е закачен един външен автомобилен акумулатор 100 Ач Искра обслужваем. За цяла зима се е включвал 3-4 пъти за 2-5 минути макс. Обаче да кажем, че ми е необходим около 6 месеца. В останалите 6 месеца, когато не се използва искам максимално да го съхраня.
                            Моля дайте свойте съвети и препоръки, за да "живее" акумулатора макс време - на мен 5-6 години ми се струва ОК.
                            Приемам съвети и по време на експлоатацията му какво да правя - профилактики и тн - човека от който го купих ме посъветва, когато съм си в къщи и съм сигурен, че има ел.захранване или системата ми за отопление неработи, просто да откачам акумулатора от UPS.

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Отговорът го има в първото мнение от темата.

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Държа го зареден, но нямам на кого да го дам да го ползва, а и май не ми се иска да го давам. Затова питам - да го разреждам и зареждам, как да го правя ако това е правилния подход????

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X