Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    от многото коли с 2 акумулатора, при доста голяма част от тях акумулаторите са просто вързани успоредно или последователно. В единия случай - 12V инсталация, а в другия - 24V. На някои от тях само стартера е на 24V, и само при палене стартера работи на толкова. После акумулаторите са вързани успоредно и всичко останало си е на 12V. Мисълта ми е че конкретното реле може и да не е чак толкова разпространено.
    OK но аз проверих с такова реле е Рендж Ровър V8 Карбураторния. Сега търся къде го има като част и да си поръчам такова.
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

    Коментар


    • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
      Лесно. ....
      Само да допълня към горния пост ,че втория вариант е по-правилен,като и при него уреда е на 10А обхват и гледаш за консумация над 30мА,колкото приблизително правят касетофона и алармата в изключено състояние.Не забравяй да затвориш вратата,багажника и ключа за колата в джоба.
      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

      Коментар


      • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        И аз да допълня...
        На малко по съвремените автомобили заключвате автомобила, изчаквате няколко минути и след това отчитате измереното. Ако консумацията се отчете непосредствено след заключването, тя ще е голяма и се дължи на "камарите" електронни модули които все още са активни и вършат техните си дела. След някакво време те стават неактивни и тогава реално може да се измери общия консумиран ток. Ако се пропусне заключването, е възможно да останат активни модули и измерването пак да не е реално.
        Всичко това е най-общо казано. Вероятно има и изключения...

        Самото измерване е хубаво да се прави с постояннотокови амперклщи, тъй като 20А обхват не е достатъчен за някои от автомобилите и е възможно да паднат свидни жертви във вид на изгорели мултицети...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
          Стана сложно. Слагам си един селектор и два диода и забравям. Ще дозареждам на шунтирани диоди.
          Ей това вече е приказка.

          Коментар


          • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Ей това вече е приказка.
            Приказка, ама тъжна. Да знаеш някъде Шотки по 150А? Или да отивам на версията на БенцБоса. Не са скъпи, ама с тия простотии по митниците е баси забавлението..

            Иии така по некога ми иде да ги застрелям сите.....с прашка
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
              Да знаеш някъде Шотки по 150А?
              Няма. Трябва да паралелиш. И във версията на BENZBOSS-а вътре са паралелени.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Тъжна, ама смислена. С тези методи - това.

                Инвертор (двоен) на изхода на алтернатора няма да правим в твоя чест, а ти пък не искаш да си сложиш втори алтернатор.

                Коментар


                • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  .....а ти пък не искаш да си сложиш втори алтернатор.
                  Кой ти каза?

                  Е това му харесвам на тоя форум.
                  Все някой ще каже нещо, все някаква идея и така от дума на дума се сещам, че нямам клима...а мястото за компресора си седи....а аз имам още един алтернатор.

                  Браво Ясене. Остана само ключ да си купя.
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    С втори алтернатор не ти трябва ни ключ, ни мощни диоди.

                    Коментар


                    • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      С втори алтернатор не ти трябва ни ключ, ни мощни диоди.
                      Ключ трябва винаги.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Ами не. Ако имаш втори алтернатор, ще го свържеш към втория акумулатор и всичко ще заспи. Ако нещо се оклепа и нямаш ток да запалиш, за 1 мин ще преместиш един кабел.

                        Коментар


                        • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Първоначално публикуван от Bravo Преглед на мнение
                          Аз ако е удобно да се вмъкна с едно въпросче, което смятам е що годе по темата. От значение е токоизправността на автомобила. Т.е. да не губи ток отнякъде. Някой има ли представя как се проверява това?
                          Повечето автомобили бъкани с електроника, дори и в режим на покой /заключени/ си включват разни консуматори и си зобят лакомо от акумулатора. Пример: Рено лагуна 2 привилег си включва навигацията и завърта от време на време диска й, дори тогава когато автомобила е заключен. Чувал съм го, когато подремвам в него на ферибот. Имах монтирани предаватели, които дават инфо за местоположението на автомобила, и те се задействат винаги, когато има някаква консумация, напр. отворена врата. И дърпат доста, за да излъчват, така, че и в контейнер ако е колата от 50 км. да я открият. Тази с-ма за 7-8 дни ми изяждаше нов зареден акумулатор и пак тези предаватели, които имат и собствени акумулатори дават "тревога", че са разкачени от мрежата на автомобила. Няколко пъти съм се обаждал, че имам проблем с голямата им консумация, а те от поддържащата фирма идват, сменят предавателите и казват, че всичко е ОК. А на мен са ми са обаждали, когато съм в чужбина да си припаля автомобила, че ми е паднал акумулатора и вече те не носели отговорност...
                          На джипа ми винаги, когато не е заключен и отворя и затворя врата чувам някакъв генератор на висока, но звукова честота да жужи. След доста дълго време сам си млъква. Не знам за какво е, но със сигурност се храни от акумулатора. Ако някой е по-информиран да пише.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            На джипа ми винаги, когато не е заключен и отворя и затворя врата чувам някакъв генератор на висока, но звукова честота да жужи. След доста дълго време сам си млъква. Не знам за какво е, но със сигурност се храни от акумулатора. Ако някой е по-информиран да пише.
                            Предполагам че джипа ти има плавно гасене на осветлението в купето, а не като на Москвич/Жигула и т.н. Та това плавно гасене става с ШИМ (широчинно-импулсна модулация), или друга подобна. И именно нея чуваш. Мисля, че тази система не е кой-знае какъв консуматор и съответно проблем за изправен акумулатор.

                            Коментар


                            • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                              Кой ти каза?

                              Е това му харесвам на тоя форум.
                              Все някой ще каже нещо, все някаква идея и така от дума на дума се сещам, че нямам клима...а мястото за компресора си седи....а аз имам още един алтернатор.

                              Браво Ясене. Остана само ключ да си купя.
                              Аз ако сьм на твое място ще си намеря един мощен алтернатор и ще го сложа на мястото на тоя,ще си сложа и ключ и ще си нося дебели кабели за подаване на ток.Втория алтернатор ще си го дьржа резерва.

                              Има една снимка на едно моторче с един алтернатор и едни батерии до него,темата е Печка на 12 волта.Мерни един поглед с какьв алтернатор колко батерии подьржаме,НО работи с часове,това 2-3 часа не го броим за нищо.Ако / то е ясно де / ще я караш на кьси дистанции идеята с втора батерия е добра,но избери и батерии които бьрзо дьрпат и можеш да ги разреждаш много.

                              И снимки от проекта.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Винаги е по-добре да имаш два алтернатора под ръка - така резервата е активна, а заради по-малкия товар има по-малка вероятност да кихнат.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X