Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв радиатор трябва за тиристор 300А

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Какъв радиатор трябва за тиристор 300А

    Ето например един в прикачения файл. Не съм работил с тоя, ама не помня с кой беше. Май се ползваше от повечето бормашини с регулация от копчето, например. Отдавна беше като се занимавах. Сигурен съм че имаше и по-проста схема, ама не мога да се сетя, мамка му. (то не че тая е сложна де )

    Сега си падам по импулсни устройства, и съм позабравил.
    Прикачени файлове
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      До: Какъв радиатор трябва за тиристор 300А

      Мерси , може да я пробвам първо на по-слаби тиристори , защото едва ли ще разклати големите .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #18
        До: Какъв радиатор трябва за тиристор 300А

        Един въпрос и към теб, и към Ясен: Има ли някаква сериозна причина това да се прави на вторичната. Защо не на първичната? Аз поне не се сещам нищо.

        Ако е на първичната, ще можеш да ползваш МНОГО по-малки тиристори, със съответните МНОГО по-малки загуби.

        Единственото, за което се сещам, са по-големите смущения върху съседския телевизор, евентуално, но не съм сигурен дали съвсем същото няма да се получи и при ползване във вторичната.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          До: Какъв радиатор трябва за тиристор 300А

          Имаше подобна тема и някой се беше изказал , че щял да бръмчи много трафа аз не съм сигурен , докато не пробвам . А избрах този вариант , защото тиристорите ги взех горе долу на цената на диодите , диоди евтини бяха останали само 3бр .
          Последно редактирано от travelling; 05-01-09, 16:22.
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #20
            До: Какъв радиатор трябва за тиристор 300А

            Е, той и така ще се товари. А дали ще бръмчи, зависи и от конструкцията му, все пак.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              До: Какъв радиатор трябва за тиристор 300А

              От тук не мога да се ориентирам какъв ще е пада на напрежение върху Т500 при 300А , ако някой може да разчете графиките ще съм му благодарен . Може и да съм пропуснал тази , която ми трябва снимах ги в магазина с телефона .
              Прикачени файлове
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #22
                До: Какъв радиатор трябва за тиристор 300А

                Колега радиаторите се изчисляват по отделената от тях топлина . Имайки в предвид , че спадът на напрежение в права посока при тиристорите е около 2 волта и 300А си направи сам сметка(600W) . Но това е средно отделена топлина ,трябва да се има в предвид и това , че 100% от веремето няма да работят....

                Коментар


                • #23
                  До: Какъв радиатор трябва за тиристор 300А

                  проста схема за регулатор на ток. А за радиатора как се определя ще ми трябва време.....
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #24
                    До: Какъв радиатор трябва за тиристор 300А

                    Заповядай сматай, съжалявам но е на руски, http://rapidshare.com/files/22363688...tory.djvu.html
                    Успех

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X