Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Захранване над 70А

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Захранване над 70А

    Трябва ми нещо като разклонител подобно на това : http://www.thomann.de/gb/showtec_psa...teiler_63a.htm
    като не е задължително да има бушони и каквито и да е уреди. Естествено мога да купя и това, но то от 3-фазно на 63А излиза на няколко монофази, но на 32А. Проблем няма за сега 32А ми стигат, но няма да е за дълго. Работата е там, че говорим за озвучаване и то има спецификата да трябва да се включва на 1 обща фаза и това резултира в необходимостта от сериозен ампераж в 1 разклонител. 32А ми стигат на този етап защото имам само 5 кВ звук и общото потребление няма да надхвърля тези 32А. Работата е там, че 5 кВ нищо не е, а сякаш за 10, 32А няма да стигат. Ако не се пусне на 1 фаза се появява малко или повче бръм. Има ли начин сам да си направя този разклонител от евро букса /3-фазна със заземяване, демек 5 пинова/ към 3 линии, всяка от които обаче да може да понесе поне 70А/даже 150/? Всичкото това са мои разсъждения базирани на допускания и грубата сметка, че 32А са някаде около 7 кВ...

  • #2
    До: Захранване над 70А

    хм.

    Малко объркано си го написал. Ще се опитам да поразсъждавам:

    32 ампера са около 6.5 киловата, но това е входяща мощност. В повечето схеми на аудиоусилватели от нея ще получиш около 4 киловата звук и това без никакъв резерв. Ама то при озвучаване резерв май не трябва, защото средната консумация е много по-малка.

    Сигурен ли си, че трябва да са на една фаза? Питам, защото не измислям сценарий, при който да имаш брум ако си разпределил нещата на три фази, а нулата е обща. И да изчезва брума, ако всичко закачиш на една фаза. От друга страна, не съм авторитет по озвучаване.

    От три фази да направиш една, по-мощна, не е изобщо тривиална задача. Изпълнява се с големи шумни мотор-генератори или също толкова големи и шумни (в електрически смисъл) инвертори.

    Разклонители можеш да си сглобяваш почти каквито искаш. Само букси и контакти трябват.

    Всъщност, дай идея от какво се състои апаратурата ти? Поне колко отделни неща с каква мощност всяко искаш да нахраниш? Имаш ли я налична или ще я поръчваш тепърва?

    Коментар


    • #3
      До: Захранване над 70А

      Не бях се сетил за общата 0 и земя. Не искам да направя от една трифаза обща монофаза. Апаратурата е с номинална мощност около 6 кВ, но пиковата мощност е поне 1 кВ отгоре, та си трябва и малко резерв. Не съм капацитет и аз, но в опътването пише да ползват обща фаза, а когато съм ги пускал дор в различни контакти в 1 стая, бръм има. Не съм капацитет и аз голям, но се чудя как ли се захранват 100 кВ тогава. Не съм и работил с трифазен ток, там може и да е по-друго след като се разбие на 3 линии. Принципно има проблем със заземяването, което ако отсъства и е поверено на 0-та си бръмнчи, но наскоро ползвах подобен разклонител, но без земя и проблем нямаше. Понякога ефектът ground loop е неизбежен и се отстранява земята в кабел за звък /не в захранването/, което позволява да се "оттича". Работата е там, че не съм сигурен до каква степен се влиае от 1-та фаза и до каква степен не, но понеже пише така в опътването и защото практиката ми до сега е показала, че това е по-сигуно си търся нещо като разклонител, който да може да поеме на 1 фаза повечко ампераж. Освен това ще има и щое звук в 1 момент. Мога и ще си направя сам, но това от линка ми допадна доста, има си бушони, измерване и е добре направено. Пък и в България го продават за 2х пари.

      Коментар


      • #4
        До: Захранване над 70А

        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
        ... се чудя как ли се захранват 100 кВ тогава...
        Трифазно, със свои генератори (когато става дума за концерт).

        Два контакта в една стая е МНОГО различно от обща маса на разклонител. Нормално е да ти бучи.

        Тука обаче навлизаме в дебрите на силова земя, екранна земя, защитна земя, сигнална земя и определено няма да стане с един постинг. Ако ти е мерак да имаш апаратура с цифрички, вземай, но според мен тези пари могат да се пренасочат към по-важните апарати, а разклонител да си направиш на една дъска.

        Ако искаш, аз ще ти го направя. С ключета за галванично развръзване на масата.

        Коментар


        • #5
          До: Захранване над 70А

          Или с Питон. Така казват на тлъстия почти една педя кабел, който се включва в трафопоста на залата.
          Те тия димери не случайно струват толкова пари. И ако искаш да се включиш в смислени пари, направо започвай да ги събираш в сандъци на колела.
          По-добре се поинтересувай от нечия апаратура. На ФСБ например едно време събираше прах в зала "Христо Ботев". Питай някой какво става с нея.

          Коментар


          • #6
            До: Захранване над 70А

            Здравей колега, повечето модерни усилватели имат едно копче "Lift-Ground" ако ползваш различни фази го включваш на "Lift", ако нямаш такова копче, може да опиташ с "галваничен разделител" При инсталацийте, които съм правил има голям ефект.Разкажи малко повече за апаратурата си, ако може и снимки...знаеш как е, колегиално любопитство
            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
            Skype: pach_bs

            Коментар


            • #7
              До: Захранване над 70А

              Там е работата, няма лифт щото са активни. За граунд лифт виняги мога да пусна 1 DI box, но не е много добре. Цифрички не ми трябват, а нещо смислено, което да носи на ток. Помощ приемам Ясене, щото хич не го виждам сам да се справя. Особено до края на месеца. От висчко казано ми се струва, че няма да е проблем да се ползват смесено и 3-те фази. Остава да намеря от каде да напазарувам поне кабел-а и евро буксите.

              Коментар


              • #8
                До: Захранване над 70А

                Ясно, само на едни активни колони съм виждал "Lift-Ground" и те са "FBT"
                Ти с какви си ?
                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                Skype: pach_bs

                Коментар


                • #9
                  До: Захранване над 70А

                  Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                  ...Остава да намеря от каде да напазарувам поне кабел-а и евро буксите.
                  Зная няколко значителни магазина за електроматериали, ще пиша по-късно

                  Коментар


                  • #10
                    До: Захранване над 70А

                    Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                    Ясно, само на едни активни колони съм виждал "Lift-Ground" и те са "FBT"
                    Ти с какви си ?

                    Маckie

                    Коментар


                    • #11
                      До: Захранване над 70А

                      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                      Маckie
                      Да ти се намира някое Mackie за продаване на добра цена ? Кой модел по точно имаш ? Аз съм с JBL PRX 535 ама басите са ми проблем, чудя се какви да си взема.
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • #12
                        До: Захранване над 70А

                        Нямам за продаване, но мога да издействам по-добри цени от представителствителите на Маки за България: http://www.bozovmusic.com/catalog/. Събовете им са 3 вида, 15-ка, 18-ка и двойна 18-ка. За сега съм с SA1530z + SWA2801z + SRM450v2. Предлагат и по-ефтин звук, но аз съм особено доволен от Маки...
                        Като цяло се занимавам с озвучаване, но и цялостно проектиране на събития, от - до. Тоците обаче са постоянен проблем, който искам да разреша за постоянно.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Захранване над 70А

                          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                          Нямам за продаване, но мога да издействам по-добри цени от представителствителите на Маки за България: http://www.bozovmusic.com/catalog/. Събовете им са 3 вида, 15-ка, 18-ка и двойна 18-ка. За сега съм с SA1530z + SWA2801z + SRM450v2. Предлагат и по-ефтин звук, но аз съм особено доволен от Маки...
                          Като цяло се занимавам с озвучаване, но и цялостно проектиране на събития, от - до. Тоците обаче са постоянен проблем, който искам да разреша за постоянно.
                          Ако не ти е проблем, изпрати цена на лично за този модел:

                          http://www.thomann.de/gb/mackie_1532z.htm

                          Така като гледам, с тази серия мога да мина без баси.Сподели мнение за SRM450v2, какви са разликите в сравнение с първата версия, като звучене различават ли се ?
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • #14
                            До: Захранване над 70А

                            Новите срм-и са сини вместо сиви, което няма как да спомогне за по-добър звук, но са с нов магнит и говорител, което осезаемо спомага. 1532з уж могат да минат и без бас, но аз имам 1530 и знам, че разликата няма да е така голяма, наистина има 2-ри 15 " говорител, но уви се хранят от едно стапало 1100 вата, та наистина са по-силни, но пак си искат една 18-ка ако се търси много бас. Кажи за каква музика говорим, ако е джаз или нещо друго подобно с не много бас си стават, за електронно, рап и дори банди с повечко живи инструменти, бас, барабани бих препоръчал да имаш съб. За цената трябва да питам, но понеже съм в период преди да платя стока не ми се иска да досаждам и мога да отговоря към края на седмицата. 1530 са около 4000 лв за чифт. . Цената в томан е добра, имаш 3 години гаранция, а тук дават само 1 ако прецениш може да се комбинираме някак, аз ще пускам поръчка скоро и там. Основното е, че тежат бая, поне 120-150 кг са 2 и така ти излиза не много по-ефтино сравнение с тук. Като цяло цената мредполагам може да е що-годе същата, евентоално може и малко по-ниска да дойде тук. Ще пиша пак...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Захранване над 70А

                              Привет, основно за диджейска работа, и озвучавания.Искаше ми се да мина без баси ама май няма да мина метър
                              Искам да събера една малка система от четири топа с по две 12" и някакъв голям драйвер 3" или 4" и четири баса 18" по 800-1000 вата. Двата активни JBL ще си ги оставя за малки участия и сватби.Ако се занимаваш със серизни озвучавания защо не си вземеш пасивни колони, така на един усилвател ще закачаш по четири ?
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X