Обява

Свий
Няма добавени обяви.

електрожен- зарядно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • електрожен- зарядно

    колеги мога ли с електрожен да зареждам акумолатори
    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

  • #2
    До: електрожен- зарядно

    Може, ако имаш автотрансформатор преди първичната за регулиране на напрежението и грец (изправител) след вторичната. Има и други начини, но този е най-простият.

    Коментар


    • #3
      До: електрожен- зарядно

      съжалявам ама може ли дая ми пообясниш че с електрониката съм пълен инвалид
      звучи ми толкова сложно
      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

      Коментар


      • #4
        До: електрожен- зарядно

        Можеш да си изкараш един извод от вторичната намотка за напрежението,което ти трябва,така даже ще можеш да палиш,ако акумулатора е изтощен ама трябват яки диоди.Другия вариант е да направиш един тиристорен редулатор преди първичната намотка ,има такива много прости с по няколко елемента,но ако врътнеш малко повече потенциометъра отиде ти акумулатора.
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • #5
          До: електрожен- зарядно

          Първоначално публикуван от Камен Калчев Преглед на мнение
          съжалявам ама може ли дая ми пообясниш че с електрониката съм пълен инвалид
          звучи ми толкова сложно
          Тогава по-добре недей, защото е и опасно. Електроженът дава много по-високо напрежение от необходимото и ако нещо объркаш акумулаторът може и да гръмне.

          Коментар


          • #6
            До: електрожен- зарядно

            е няма да рискувам
            "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

            Коментар


            • #7
              До: електрожен- зарядно

              Ако не разбираш наистина недеи да пробваш-ще стане беля, иначе ако знаеш какво правиш може да се получи добре.
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #8
                До: електрожен- зарядно

                С чист електрожен, без преработки, можеш да взривяваш акумулатори. Много е забавно, особено ако акумулаторите са херметични. Но това е опасно, защото се разпръсва киселина навсякъде и ако попадне по тебе, получаваш изгаряния!
                А това с тиристорния регулатор не е добра идея, защото трансформаторът на електрожена започва да подскача и да ръмжи и най-вече да грее - той не става за тиристорно регулиране.
                Като не им разбираш, най-добре си купи едно зарядно, полуавтоматично или напълно автоматично, да си ти зарежда акумулатора с 5-10 ампера номинално и да нямаш грижи ...

                Коментар


                • #9
                  До: електрожен- зарядно

                  Един приятел беше решил да светне с запалка,за да провери дали има електролит и бум но за щастие извади късмет и нямаше травми.
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #10
                    До: електрожен- зарядно

                    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                    Един приятел беше решил да светне с запалка,за да провери дали има електролит и бум но за щастие извади късмет и нямаше травми.
                    Аз искам да забранят със закон открития пламък при ремонтни дейности в автомобил. Такива дертове съм виждал заради такива простотии, че направо не е истина !!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: електрожен- зарядно

                      Колега,не ти е нужен открит пламък,за да стане беля.През зимата Прагата на един приятел развали стартера.На другия ден с моя джип закарах ме друг стартер,до сечище то където беше останала Прагата.Въртях ме докато не капнаха акумулаторите,свалих ме моя акумулатор който беше 100ампера и при закачването му с един от акумулаторите на Прагата,по всяка вероятност сме дали някаква искра,щото последва такъв гръм,че бомбите не важат.Капака на акумулатора изхвърча,цялата кабина в киселина нещо като с чук ме удари по пръстите,цяла седмица не можах да ги движа както трябва.С едното ухо не чувах 2 дни и колко вода изляха върху мен,посред зима не е за казване.Но да благодарим на Бога се разминах само с това и един нов акумулатор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: електрожен- зарядно

                        И на мен миналата седмица ми гръмна един стационарен на Монбат без никаква причина просто гръмна,като пуснах UPS-а в режим на батерии.Сега незнам какво да го правя ,защото в пакета има още три -дали да сменям трите или само гръмналия?И пак работата се размина на късмет понеже гръмна на една педя от мен , за щастие беше под една маса.
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #13
                          До: електрожен- зарядно

                          За да гръмне акумулатор при нормална експлоатация значи самият той е бил с дефект. Това обикновено е лоша връзка между клетките, защото тя понякога не е покрита от електролита и искра от нея пали водорода. Също и ако в клетката е ниско нивото на електролита и плочите стърчат на сухо.
                          А при колегата по-горе с Прагата има възможност и да са го включили обратно...

                          Коментар


                          • #14
                            До: електрожен- зарядно

                            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                            Колега,не ти е нужен открит пламък,за да стане беля.През зимата Прагата на един приятел развали стартера.На другия ден с моя джип закарах ме друг стартер,до сечище то където беше останала Прагата.Въртях ме докато не капнаха акумулаторите,свалих ме моя акумулатор който беше 100ампера и при закачването му с един от акумулаторите на Прагата,по всяка вероятност сме дали някаква искра,щото последва такъв гръм,че бомбите не важат.Капака на акумулатора изхвърча,цялата кабина в киселина нещо като с чук ме удари по пръстите,цяла седмица не можах да ги движа както трябва.С едното ухо не чувах 2 дни и колко вода изляха върху мен,посред зима не е за казване.Но да благодарим на Бога се разминах само с това и един нов акумулатор.
                            Това да речем че е поради човешка грешка или непредпазливост. А онова с открития пламък си е откровено НЕЗНАНИЕ.
                            Вероятно сте нацелили клемите наобратно и се е получила искрата. Или някой от акумулаторите е имал дефект ... Виждал съм така гръмнати акумулатори. Аз за щастие не съм гърмял акумулатори.
                            А според мен не е имало смисъл да въртите докато капне, след като е отказвал да запали ... три-четири опита с по 2-3 минути почивка, ако не стане, значи има проблем ...

                            Коментар


                            • #15
                              До: електрожен- зарядно

                              Моите уважения към колегите от Монбат , смениха гръмнелия акумулатор без никакви увъртания , нищо че вече не е в гаранция.
                              Казах им да го пратят с еконт за наша сметка , те го пратиха с DHL за тяхна .Пролича си , че са сериозна фирма.
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X