Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Tърся диодна "крушка" 21/5 вата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Tърся диодна "крушка" 21/5 вата

    Някаде бях гледал "крушка" с фасунка на нормална крушка но вместо балон има диоди и си е с две светлини за габарит и стоп !
    Някой да знае каде ги продават .........
    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

  • #2
    До: Tърся диодна "крушка" 21/5 вата

    Аз също се заинтересувах от този пост.Дано другата неделя съм свободен,за да отида от Димитровградския пазар.Там имам мой човек,който със сигурност ще има информация по въпроса.
    Ако има резултат,ще пиша тук.
    А иначе какви ли "нововъведения" по автомобилите могат да се видят там.Но аз съм традиционалист и много,много не им обръщам внимание...
    А бе класиката си е класика...
    Който може,го може. Който не може,не може....

    Коментар


    • #3
      До: Tърся диодна "крушка" 21/5 вата

      Абе така е ама..............
      Бях ги гледал в някой от каталозите на D&W,Conrad,Polo,Louis,Hain Grricke ма сега немога да ги намеря А ако е бил в минало годишен каталог вече е минал през парното
      Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

      Коментар


      • #4
        До: Tърся диодна "крушка" 21/5 вата

        В Илиенци ги има, всякакви....

        Коментар


        • #5
          До: Tърся диодна "крушка" 21/5 вата

          Това ме заинтригува и ще си поиграя, за да видя какво ще се получи, ако сам измъдря нещо подобно. Имам бели диоди с голям ъгъл на разсейване(50 градуса) и 4000mCd. Мисля, че с 15-ина броя, едно съпротивление и два диода 1N4007 ефектът ще е добър

          Коментар


          • #6
            До: Tърся диодна "крушка" 21/5 вата

            Няма да е добър. Без свестен стабилизатор не става нищо. 50 градуса е тясна диаграма. 4000 мкд също са малко.
            Най-евтино е да купиш готови. Ама не по 2 а по 7 лева. В по-скъпите има някъв интегрален стабилизатор.
            За цените не съм сигурен.
            Но главният проблем е спектъра. Като не е съгласуван със стъклото на стопа, и 5 ватов диод да сложиш - пак нищо не се вижда.

            Коментар


            • #7
              До: Tърся диодна "крушка" 21/5 вата

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Няма да е добър. Без свестен стабилизатор не става нищо. 50 градуса е тясна диаграма. 4000 мкд също са малко.
              Най-евтино е да купиш готови. Ама не по 2 а по 7 лева. В по-скъпите има някъв интегрален стабилизатор.
              За цените не съм сигурен.
              Но главният проблем е спектъра. Като не е съгласуван със стъклото на стопа, и 5 ватов диод да сложиш - пак нищо не се вижда.
              +МНОГО

              Най-доброто решение, стига да е налично - бели стъкла, а отдолу диодите в какъвто цвят трябва.

              А "Двойните крушки", или поне тези, дето съм виждал, са с един диод и ситна електроника, която сменя тока, и от там силата на светене, в зависимост от това на кой извод е подаден ток.

              Друго решение е да се изкорми всичко, и да се направи платка с диоди с повърхностен монтаж. Могат да се наблъскат много и близо един до друг. Тогава и рефлектори не ти трябват, а свети тилкова силно, колкото диоди си набутал. Повечето стопове са предостатъчно големи, а диодите с повърхностен монтаж имат широк ъгъл на излъчване.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Tърся диодна "крушка" 21/5 вата

                При човекът Иван Иванов в магазина на Женския пазар сега има много нови неща. Високоярки линийки, в големи квадратни и кръгли корпуси по четири последователни диода на един кристал, по 4 паралелни. Много ярко. Извънредно много. Но си остават проблемите със спектъра, корпусите и стабилизацията. Даже стабилизираните лампи се загряват и увеличават консумацията примерно два пъти. Което веднага докарва проблем с използването им за мигачи.
                Знам място, къдего има и готови шаблони и матрици за производство на лампи с по много 5 милиметрови диоди. Могат да се вземат. Но никой не ще да се изгърби да прави производство.

                Да, прочее, каквото и да правиш, слагай на входа на платката по захранване 12 волтов ценер, че да не ти ги гръмне като мърда инсталацията на колата и като се включва - изключва динамото.

                Коментар


                • #9
                  До: Tърся диодна "крушка" 21/5 вата

                  Стефане, виждал ли си някога РЕАЛЕН проблем със спектъра? Смислено би било, багрилата да са с изключително широки ленти на пропускане, иначе много мощност ще отива в тях и малко навън, даже да си с обикновена крушка, а не диоди.

                  п.с. това е теоретично раздъждение, основано върху единствен практически експеримент, който не показа забележимо поглъщане.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Tърся диодна "крушка" 21/5 вата

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Стефане, виждал ли си някога РЕАЛЕН проблем със спектъра? Смислено би било, багрилата да са с изключително широки ленти на пропускане, иначе много мощност ще отива в тях и малко навън, даже да си с обикновена крушка, а не диоди.

                    п.с. това е теоретично раздъждение, основано върху единствен практически експеримент, който не показа забележимо поглъщане.
                    Аз съм виждал. Самоче не на стопове, а на "крушка" на таблото. Червен диод и червено стъкло. Със стъклото светеше наполовина.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Tърся диодна "крушка" 21/5 вата

                      Аз си купих това за стопа и габарита на мотора. Работи си чудесно
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #12
                        До: Tърся диодна "крушка" 21/5 вата

                        Да. Опитвах какво ли не. После спрях, безнадежна история.
                        Китайска му работа. Уж едни и същи, а в различните партиди освен дърговременните електрически параметри, на практика и цвета е различен. А може би само яркостта, но ми откраднаха луксметъра, и сега нямам с какво да меря като хората. Но отслабването е драматично, и това значи че такива и в тоя си вид не могат да се използват.
                        От купешките, като в горния линк, някои стават.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Tърся диодна "крушка" 21/5 вата

                          Е те това гледах някаде ама освен гъбарит имаше и стоп светлина в него !

                          П.П. Мерси за линка
                          Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X