Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за плазмен телевизор...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Помощ за плазмен телевизор...

    Тук явно пак ще пиша евентуално другият месец, май няма да имам повече въпроси, темата към която ме препрати Тишо е доста изчерпателна и може би затова е само 94 стр.
    Дано не забравя какво пише на първите 50 стр. когато ги прочета.
    LZ1PER

    Коментар


    • #47
      До: Помощ за плазмен телевизор...

      Имам познат който се занимава с продажби на телевизори в технополис. Разяснявал ми е какви дефекти дават различните марки и ми ги е показвал. Изводът до който стигнах е, че за да гледаш качествен образ и да останеш със здрави очи е на този етап да гледаш кинескоп. И най важното никога сони, това е марката която най често дефектира.
      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

      Коментар


      • #48
        До: Помощ за плазмен телевизор...

        Първоначално публикуван от Тихомир Севов Преглед на мнение
        ОК , в границите на бюджета ми ще потърся първо TFT
        Това е избора ти. Останалото е компромис и късмет.
        Приятели не се печелят - губят се завинаги.
        УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
        Времето е ценно, само ако не бързаш.
        0889623098

        Коментар


        • #49
          До: Помощ за плазмен телевизор...

          И още нещо (по възможност)- да има вход от РС и цифров тунер.
          Приятели не се печелят - губят се завинаги.
          УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
          Времето е ценно, само ако не бързаш.
          0889623098

          Коментар


          • #50
            До: Помощ за плазмен телевизор...

            Имам познат който се занимава с продажби на телевизори в технополис. Разяснявал ми е какви дефекти дават различните марки и ми ги е показвал. Изводът до който стигнах е, че за да гледаш качествен образ и да останеш със здрави очи е на този етап да гледаш кинескоп. И най важното никога сони, това е марката която най често дефектира.
            Напълно погрешна информация.
            1. Технополис продават най-ниския като качество и технология пазарен сегмент техника
            2. Кинескопа е доста стара технология, отречена по екологични и физиологични причини - големите екрани се захранват с високо напрежение, генериращо рентгеново излъчване, доста вредно за здравето. Самия кинескоп се изработва от тежки метали, замърсяващи при неправилно рециклиране сериозно средата. Телевизионната развивка в тръбата е с честота 50 Hz, което е особено дразнещо и уморяващо очите при породължително гледане на програма.
            3. Едва ли в Технополис разбират нещо от съвременните продукти на Сони - там дефектите са на порядък по-ниски от другите фирми. Естествено за оригиналното производство, не за "жълтия" внос.
            Show must go on!
            LZ1VES

            Коментар


            • #51
              До: Помощ за плазмен телевизор...

              Ако може да си изкажа и аз мнението по покупка на голямоформатен ТВ. Продал съм хиляди,може и десетки хиляди тфт и плазми.Моят съвет е а лично съм си го спазил,ако си купувате ТВ до 20-25 инча е добре да е ТФТ,при всички по големи формати препоръчвам да е плазма,особенно над 32-42-50 инча,образът е несравнимо по добър от ТФТ-то при приемане на обикновенни кабелни и ефирни ТВ,изключение за по добър образ правят само ТФТ-та пуснати да работят за реклама на ейчдитиви в магазините,но толкова качествен сигнал няма от къде да получите засега от доставчиците,чувал съм,че в София се правят такива опитни ТВ програми,но дали ги има незнам.По отношение на изборът на марка,за съжаление подкрепям мнението че представителите на Самсунг и Панасоник за България К и К са най безобразният сервиз в света,имах лично подобно преживяване преди година,взех си 42 инчова плазма Самсунг за себе си,и там и в къщи хващаше по 10 програми със снежинки,случаят е аналогичен на опосания от Обержурмбанфюрерът и понеже се познавам с началника на сервиза в Пловдив,уредих поръчката на нов тунер,при което чисто нов ТВ на един ден работа,седя 4-5 месеца в сервизът им. Иначе всяка известна марка от реномиран производител е вече добра,и си е просто късмет да нямате дефекти.Само за сведение на колегите,които хвалят ЕлДжи,същите имат 50% спад на пазарният дял през изминалата година и вървят на зле поради недобри цени,техният връх беше преди 2-3 години.
              TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
              Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
              Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
              Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

              Коментар


              • #52
                До: Помощ за плазмен телевизор...

                Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                Напълно погрешна информация.
                1. Технополис продават най-ниския като качество и технология пазарен сегмент техника
                2. Кинескопа е доста стара технология, отречена по екологични и физиологични причини - големите екрани се захранват с високо напрежение, генериращо рентгеново излъчване, доста вредно за здравето. Самия кинескоп се изработва от тежки метали, замърсяващи при неправилно рециклиране сериозно средата. Телевизионната развивка в тръбата е с честота 50 Hz, което е особено дразнещо и уморяващо очите при породължително гледане на програма.
                3. Едва ли в Технополис разбират нещо от съвременните продукти на Сони - там дефектите са на порядък по-ниски от другите фирми. Естествено за оригиналното производство, не за "жълтия" внос.

                1. То всичко напоследък е ширпотреба която се проектира само по ценови критерий.

                2. Кинескопа може да е стара технология, но за момента е с възможно най качественната картина. Като цветопредаване, разработка в сивото и т.н. Има кинескопни телевизори и с 100Hz вертикална развивка...

                3. Ясно е, че от продавачите няма да чуеш почти никакво обективно мнение, при положение че незнаят най елементарни понятия. Последния път като попитах в един магазин за кабел тип USB A към B ме гледаха както Хан Аспарух би гледал танк...
                По въпроса с Сони. Ами как да кажа... Много малко са им свестните неща. Обикновенно при тях две еднакви неща няма, включително и силикона ( чиповете).
                Производството им на чипове е светлинни години след фирми като Analog Devices, TI, Philips, SGS-Thomson.
                Но за сметка на това имат много добра реклама, и един революционен кинескоп за времето си. Това ги прави едни от лидерите в ширпотребата...

                Ако наистина искате хубава картина и наистина добре направена техника, то по добре се огледайте за производители като LOEWE http://www.loewe-int.de/

                Коментар


                • #53
                  До: Помощ за плазмен телевизор...

                  Първоначално публикуван от Tisho Преглед на мнение
                  Ако наистина искате хубава картина и наистина добре направена техника, то по добре се огледайте за производители като LOEWE http://www.loewe-int.de/
                  Дааа марката наистина е култова, но цената на едно Льове е равна на 3-5 телевизора от със същите параметри, но от други марки, много ми харесват, но........на този етап ще е друга марка. Благодаря за инфото
                  LZ1PER

                  Коментар


                  • #54
                    До: Помощ за плазмен телевизор...

                    Първоначално публикуван от Tisho Преглед на мнение
                    2. Кинескопа може да е стара технология, но за момента е с възможно най качественната картина. Като цветопредаване, разработка в сивото и т.н. Има кинескопни телевизори и с 100Hz вертикална развивка...
                    В подкрепа на горното:

                    Преди няколко години попаднах в "малък" завод за кинескопи на "Сони" в град Ниигата.

                    "Малък", защото беше специализиран в производството на CRT за локаторни станции и подобни специални приложения. Най-евтиният кинескоп беше около 24 килодолара. Квадратен, напълно плосък екран, повишени изисквания за оптическа линейност и прочие такива.

                    Тъй като не съм специалист, зададох същия въпрос: TFT или плазма?

                    Отговорът на специалистите беше: TFT за домашни цели и малки екрани (разбирай до 37-42 инча). Плазма за панорамните телевизори за обществени места и на открито.

                    Причината според тяхното обяснение - при еднакви други параметри плазмата по принцип имала по-висока яркост и по-добра контрастност, но след около 4-5 години яркостта падала експоненциално.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Помощ за плазмен телевизор...

                      За добро или за зло живота (и технологията) вървят необратимо напред. Това което преди 1-2 години е било даденост, вече не е.

                      Според подписания в Киото протокол през 1997 год, страна по който е и Япония, страните, 38 на брой, са поели ангажимент да намалят газовите емисии (като въглероден двуокис), както и други вредни емисии, тежки елементи. Това трябва да стане по програма: Намаляване с 5.2 процента спрямо 1990г, в периода до 2008-2012 година.

                      В резултат - в Япония спира производството на кинескопи и други стари технологии, изпълнявайки стриктно приетата програма....

                      За плазмите - да, мнението беше такова преди години - за големи екрани - плазма - за малко ТFT. Ама сега има нови технологии панели TFT дето работят много по-добре (като контраст, яркост и цвят) и дълго (20 години) а плазмите с месеци чакат в сервизите...

                      Затова фирми като Сони постоянно сменят технологиите (случва се в един модел да се използуват различни шасита и схемни решения). Ама няма как иначе да се върви напред.
                      Show must go on!
                      LZ1VES

                      Коментар


                      • #56
                        До: Помощ за плазмен телевизор...

                        Независимо че е стара темата все някой ще почерпи информазия от нея.Има вече мултимедиен проектор с вграден аналогов и цифров ТВ тунер както и всички видове входове необходими за комуникация с устройството.Усещането да гледаш телевизия е невероятно.Проектора автоматично сменя формата 4:3/16:9 +ръчно задаване на формат.Живота на лампата е 6000 часа и струва на нашия пазар 30-40лв.Самият проектор се продава с резервна лампа.От 4 метра екрана се проектира с размер 3м.д. и 2м.височина.Ако някой иска повече инфо може да ме пита на лични или mail

                        Коментар


                        • #57
                          До: Помощ за плазмен телевизор...

                          Ще си купувам ЛЦД 37" ..... ама нещо не мога да се ориентирам.
                          Споделете кой е Телевизора, марка, модел ... тоест цена качество.
                          Бюджета е около 2000-2500 лв.
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #58
                            До: Помощ за плазмен телевизор...

                            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                            Ще си купувам ЛЦД 37" ..... ама нещо не мога да се ориентирам.
                            Споделете кой е Телевизора, марка, модел ... тоест цена качество.
                            Бюджета е около 2000-2500 лв.
                            Ще дам пак линк с новата/за 2008г/ тема за LCD и плазма тв защото е най-подробната в българското интернет пространство.
                            http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg323484

                            Отделно ето тук можеш да видиш избрани най-добри предложения на пазара:
                            http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg323484

                            Разгледай и сам си прецени. Дано съм ти помогнал.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Помощ за плазмен телевизор...

                              Бих ти препоръчал минимално 1080. LCD е по практичен от плазма, освен ако не си маняк на тема ресолюция. Плазмата в това отношение е по добра, но отражението на светлината ще те дразни.
                              Марките нищо не значат, и дори да уважавам самсунг много, и да имам много електроники от тях, на местния пазар има слухове че имат проблем. По мнение на потребители Сони и Филипс са правели най добри модели.
                              Аз затова взех Sony LCD KDL-42V4100. Contras rаtio 25000:1, $1200.
                              Взех го тази пролет и досега съм много доволен.
                              Вчера помогнах със пикапа на приател да си купи горе долу същото.
                              Филипс 42инч, 29000:1, $798.
                              Поради кризата цените им падат много. Но тези над 50 инча са все още над $2000.
                              Не знам точно как е пазара в БГ , но ако ще харчиш пари за телевизор, по добре вземи нещо което ще живее поне 5-6 години.
                              1080 в момента е наи високата ресолюциа на телевизорите, но това скоро ще се промени, 1440 ще излезе не след много време, ако даже вече не е, но 1080р ще бъде изпозваемо в бъдеще.
                              Отиди в магазин и гледай 2 телевизора един до друг, и така ще можеш да решиш сам кое повече ти харесва. Отделен е въпроса кая телевизия на каква чистота предава сигнала.Тука почти всички телевизии имат 1080i канали, но на мене лично не ми пука дали е нормален или хай дефенишън. Наи важното е да имам време да го гледам.
                              Успех и каквото и да избереш, да му се радваш дълго.
                              ( запомни ако вземеш плазма следкато го носиш и то само изправен, трябва да го невелираш и да го оставиш да седи така поне няколко часа преди да го включиш )
                              CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
                              http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
                              http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X