Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за спрей

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за спрей

    Здравейте
    Някой може ли да ми препоръча и да ми каже къде да потърся спрей за почистване на ел.клемички. МИсля че се казва контактен спрей...или не?
    Ако някой знае нещо ще съм благодарен да сподели
    Поздрави
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

  • #2
    До: Въпрос за спрей

    В София,в Бриколаж на рафтовете с автокозметика и бои.Сива опаковка с нещо като куплунг за ремарке в/у нея.Забравих марката на спреиовете,има за наЙ различни работи.
    Виж при ваз,ако имате Бриколаж.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за спрей

      В магазините за електронни чаркове. Има различни, чети ги внимателно.
      Скъпо е, малки флакони не съм виждал((

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за спрей

        WD-40 лекува всичко. Сигурно и зъбобол, но най-добре ръжда и окиси по контакти и клеми.
        Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за спрей

          Не ти трябва таралеж в гащите! После всички контакти страшно пращят. В смисъл електрически.

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за спрей

            Преди доста години ползвах "Контокс" /дано не греша в наименованието/. Работеше много добре. Ако все още се продава можеш да опиташ.

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за спрей

              Спрейовете за контакти имат една особеност - електропроводими са. Затова след като се напръскат контактните елементи, трябва да се измият и/или подсушат, защото самият спрей не съхне.
              WD-то, което спомена колегата не е контактен спрей, но пак чисти и не е електропроводим. Но той води до корозия, така че пак миене и подсушаване след него.

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за спрей

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Не ти трябва таралеж в гащите! После всички контакти страшно пращят. В смисъл електрически.
                Поддържам мнението на Стефан .Аз също съм си патил а такива спрейове.
                Особено със споменатия Контокс.От тогава употребявам такива спрейове само при твърде наложащи случаи.
                Да не приказваме,че за ВЧ вериги-твърдо НЕ.
                По нататък в постовете на тази тема се дават указания от optron.Добре е да се спазват.
                Който може,го може. Който не може,не може....

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за спрей

                  Благодаря за препоръката!
                  Имам спомен с един смесителен пулт, който ми докараха напълно неработещ за ремонт. Отворих го и какво да видя - потенциометрите са пръскани с тонове спрей и цялата платка беше облепена с него - направо лепнеше като я пипах с пръсти. Тая платка излезе и отиде на баня - на мивката, с гъбичка и веро. Внимателно, където не влиза гъбичката, с четка за зъби. Накрая и слънчева баня - да изсъхне. Ха познайте какво стана !!! Кой каза "Тръгна!" - верен отговор.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X