Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пълна информация за алтернатори:

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пълна информация за алтернатори:

    Понеже се ровичках за по-мощен алтернатор на джипката, та ето на какво попаднах:

    http://www.vicic.com.tw/alternators/altproducts.htm

    Има снимки, размери тегло, ампераж, на кои коли се слага, cross-reference на номера на производителя и номера на производителя на съответната кола.

    По-подробно съм разглеждал тези на DENSO, защото такъв ми трябваше. Интересното е че има такива, които съвпадат по размери с този, който ми трябва, но номерата им не винаги съвпадат.

    Отделно ако цъкнете на "parts", има информация за изправители, регулатори, шайби, ротори, изобщо всичко.

    На мен ми беше страшно полезно. Надявам се и на вас да е така.

    Моя го напазарувах от e-bay, и ще ми излезе около $140. Рециклиран, със всичко сменено и гаранция от 1 година. 130А. (все пак при пощенски разходи от $55 гаранцията малко се обезсмисля, но самия факт че я предлагат говори достатъчно).
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    До: Пълна информация за алтернатори:

    Ето и каталог на MagnettiMarelli за регулатори всякакви. Предполагам все някой ги внася в България:

    https://htftp.offroad-bulgaria.com/s...regulators.pdf

    И още един каталог. Освен всичко друго, тук има и много видове конектори, на пръв поглед добри.

    https://htftp.offroad-bulgaria.com/s...ter_market.pdf

    Само не знам как могат да се купят от тук.
    Последно редактирано от sparkybg; 28-01-08, 15:22.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Пълна информация за алтернатори:

      В Бг. има доста фирми които отремонтират алтернаторите.Защо се набутвате за разни чужбински на дебели цени.Пълното рециклиране е за около 100лв ,и вече релето зависи какво е от 15 до 150 лв.

      Коментар


      • #4
        До: Пълна информация за алтернатори:

        Сметката е проста: алтернатор от морга: 100-150лв. Все пак е за японска кола, и е малко по-скъпо. Рециклиране 100-150. Стандартния е по-малък ампераж, така че ще се наложи пренавиване и нов регулатор. А ако все пак намеря нещо над 100А, цената ще е нагоре.

        150+100+50=300. На мен ще ми излиза $140 с доставката. С 2 допълнителни шайби за ремък и конектора за новия регулатор, защото е 3 пинов, а стария е 2-пинов.

        А и японски 130А алтернатор от морга не виждам от къде ще се намери тук. Питах в няколко. Най-големия, който намерих беше 80А. А и ми трябва от TOYOTA, защото захващането им е специфично.

        Та така. Наистина с някои неща е набутвация ако се внасят отвън, но случая не е такъв, поне според мен.

        $140*1.32*1.05(мито)*1.2(ддс)=232.48лв.

        Обче мито и ДДС не се знае дали ще плащам. Получавал съм други пратки от USA със същата стойност, дори и малко по-голяма, и съм си ги взимал от пощата, без да плащам нищо.

        Но както и да е. Горната информация е по-скоро ориентировъчна. Линковете, които съм дал са към фирма, която ги произвежда, и полезното е че има всички размери, серийни номера и т.н.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Пълна информация за алтернатори:

          Дойде. 190лв. На вид е като нов. С 3 ролки за ралични ремъци.
          Мито и ДДС не съм внасял.

          Като го сложа ще докладвам.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X