Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евентуален проблем с акумулатор или утечка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

    Щом досега не ти е потрябвал мултицед-15 до 25 лв.
    За домашни нужди е нормален. Отстрани да е мекичко- против изтърване,да пищи ако му допреш клемите. Подсветка е добре да има. Виж с какви сонди се продава- стандартно май са с "игли" накрая. Можеш да си направиш и с щипки/крокодилчета/.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #47
      От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

      Купих си мултицет, Mastech MS8268, има голям екран с подсветка, тежък, голям и масивен, сондите изглеждат много масивни и те, остава да свърши работа и ще е супер

      Сега го снимах до булсатското дистанционно за мащаб:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Webp.net-resizeimage.jpg
Прегледи:1
Размер:247.5 КБ
ID:5797509

      Сега почвам да чета как се борави правилно с мултицет и с ваша помощ, ще казвам какво съм научил и дали ще е правилно за да не изгоря мултицета

      Коментар


      • #48
        От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

        Направих първия тест с батерия АА 1.5V

        На снимката съм написал при кое положение съм го нагласил и при теста с батерията, на екрана ми показа 1.504, значи 1.5 V нали така?

        И както е на този режим, така ще мога да измеря и волтажа на акумулатора на колата, така ли е?

        Правя го стъпка по стъпка за да не оплескам нещо

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:105.8 КБ
ID:5797512

        А на втората снимка би трябвало да е за измерване на милиамперите при утечка, така ли е?

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:123 - Копие.jpg
Прегледи:1
Размер:116.0 КБ
ID:5797513
        Последно редактирано от Еделвайс; 03-09-18, 18:42. Причина: Втора снимка и питане

        Коментар


        • #49
          От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

          Човек, вземи някое другарче, което е по-"на ти" с токовете, за да не запалиш нещо. Има не особена малка разлика между опаковката и съдържанието. Откъде го купи? Може и да е нормално за марката де.

          Коментар


          • #50
            От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

            Едната сонда на com,другата на 10 А. Едната сонда закачена на масата другата сонда закачена на акумулатора откъдето си откачил масата. Маса,сонда,мултицед,сонда,акумулатор"-".така трябва да изглежда. Въртока завъртян на А с морски вълнички отдолу,после може да цъкнеш на mА
            Ампери се мерят последователно.
            Ако ще мериш волтаж едната сонда на com, другата на най-дясното -волт,ом,херц
            Последно редактирано от //Радо//; 03-09-18, 19:23.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #51
              От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              Човек, вземи някое другарче, което е по-"на ти" с токовете, за да не запалиш нещо. Има не особена малка разлика между опаковката и съдържанието. Откъде го купи? Може и да е нормално за марката де.
              На опаковката и снимката е показано конкретно серията от модел MS8261, иначе отстрани на опаковката е отбелязано с червен кръг, че вътре в кутията е MS8268 , затова има разлика на опаковката картинката.

              Това което направих с paint на снимките с конкретното положение не съм ли го оградил ясно, имам желание да се науча и затова подхождам стъпка по стъпка, бъдете търпеливи с мен, ако имах такъв човек подръка, нямаше да пиша тук и да си купувам уреда нали, много често ми се е искало да измервам батерии, затворени вериги, просто утечката по джипа ми даде повод да се науча да работя с мултицет

              Коментар


              • #52
                От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                Едната сонда на com,другата на 10 А. Едната сонда закачена на масата другата сонда закачена на акумулатора откъдето си откачил масата. Маса,сонда,мултицед,сонда,акумулатор"-".така трябва да изглежда. Въртока завъртян на А с морски вълнички отдолу,после може да цъкнеш на mА
                Ампери се мерят последователно.
                Ако ще мериш волтаж едната сонда на com, другата на най-дясното -волт,ом,херц
                Този начин правилен ли е:

                Коментар


                • #53
                  От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                  Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                  ...

                  Добре. Аз ще подходя по-различно: Ето 2-та най-често срещани начини да предизвикаш някакъв фойерверк:

                  1. Включваш на А и допираш двата терминала на акумулатора.

                  2. Включваш на каквото и да е, свързваш едната сонда на клема, другата на терминал и някой в това време включи стартера.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                    Добре. Аз ще подходя по-различно: Ето 2-та най-често срещани начини да предизвикаш някакъв фойерверк:

                    1. Включваш на А и допираш двата терминала на акумулатора.

                    2. Включваш на каквото и да е, свързваш едната сонда на клема, другата на терминал и някой в това време включи стартера.

                    Наясно съм че няма да правя нищо, на което да съм на 100% сигурен че е правилно и безопасно , утре ще снимам директно моя си мултицет, като предварително сложа на съответните гнезда, сондите и наглася позицията на копчето при измерване на милиамперите, вие ще ми казвате дали правилно съм го нагласил първо уреда и после преминаваме на следващата стъпка, утечката на акумулатора, пак ще снимам и ще питам дали така трябва да докосвам сондите преди наистина да го направя, бавно ще стане така, но все от някъде трябва да се започне, не ме е срам да питам

                    Коментар


                    • #55
                      От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                      Боже, Боже, колко мъка има на този свят!
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • #56
                        От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                        Добре бре човек в #6 и #21 те поканиха на диагностика. Асен го познавам като много свестен, дядо Владо - не го познавам, но има безупречна репутация. Вземи мултицета и тичай при тях - за 10-на минути на живо ще разбереш повече, отколкото за 2 дена гледана на клипчета в ютуб.

                        Ако искаш да разбереш метода на работа - не ходи в специализиран магазин за акумулатори - там най-вероятно ще извадят два уреда, които ти нямаш и не ти трябват - товарна вилка и прилични DC ампер клещи.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                          Реших сега да направя снимките:

                          На първата снимка съм го нагласил за измерване на волтажа на акумулатора, правилно ли е?

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180903_211759.jpg
Прегледи:1
Размер:220.1 КБ
ID:5797515


                          Тук съм го нагласил за измерване на утечката, правилно ли е?

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180903_211747.jpg
Прегледи:1
Размер:261.3 КБ
ID:5797516

                          Коментар


                          • #58
                            От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                            Спираш си колата. Парното на 0. Музиката офф. Фаровете изгасени.Сваляш си прозореца на шофьорската врата.дърпаш да отвориш капака. Затваряш си вратата. Отиваш отпред и разхлабваш клемата. Натискаш и застопоряваш копчето което сигнализира че капака е отворен-натиснато/ със тиксо,тухла,пръчка.../. Подпираш мултицета някъде за да виждаш,но дане падне. Мултицета на 10 А и ком. Фиксирай си едната сонда със скоч да е опряла в кабела на - на акумулатора/металната игла да опира в клемата постоянно/. Отиди до колата и дай положение-КОНТАКТ САМО..ЗАВЪРТИШ ЛИ ДА ЗАПАЛИШ ЩЕ ТИ ТРЯБВА НОВ МУЛТИЦЕД ВЕРОЯТНО. Връщаш ключа и го взимаш със себе си барабар с дистанционното.
                            Натискаш за заключване дистанционното. Подпираш иглата на свободната сонда под клемата на - и вадиш клемата с другата сонда със скоча заедно. Гледаш какво ти показва уреда. В началото вероятно ще показва повече,след 5-10 мин. ще намалее. Ако е 0,? -зле ако е 0,0? пак зле, колата е с поносима утечка ама ти трябва акумулатор.
                            Последно редактирано от //Радо//; 03-09-18, 20:27.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #59
                              От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                              Купих си мултицет, сега почвам да чета как се борави правилно
                              .....хайде звънни (да съм не умрял нещо) пък ела, ще споделя малко ( дор до към 40 годишен ) опит в тази посока.....
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • #60
                                От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                                ...
                                Ако е 0,? -зле ако е 0,0? пак зле, ...
                                Мултицетът му е ауторейндж. Може да покзава ?? и всичко да е точно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X