Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пак алтернаторни мисли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Пак алтернаторни мисли

    Ако ти трябва мощно динамо, търси от някой дизел повечето са с 4 фази динамата и изкарват повече мощност, може лесно да ги познаеш има 8 диода, на плочката, другите имат само 6..

    Другото което е, търси от стара кола ако ще донаждаш нещо, на новите динама повечето са с компютърно управление, и няма да тръгнат да зареждат ако не се управляват от компютъра
    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

    Коментар


    • #62
      От: Пак алтернаторни мисли

      Точно с 4 фази автомобилни алтернатори няма (и промишлени няма ама това е друга история). Тези с по 8 диода са трифазни, на излишната двойка диоди е изведен звездният център. Повечето алтернатори с голяма мощност (100 и повече ампера) са 5-фазни, с или без изведен център и съответно имат 10 или 12 диода.

      За компютърното управление вече се разбрахме - може да се прескочи.

      Коментар


      • #63
        От: Пак алтернаторни мисли

        Има и с 4 фази автомобилни динама, поне излизат 4 края от динамото, най вече предназначени за дизелови двигатели, още един дебел край излиза и е закачен към диоди, явно е някаква фаза го играе
        Виждал съм и с 6, ама те на практика работят като с 3
        Последно редактирано от Traqn Savov; 31-12-17, 23:35.
        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

        Коментар


        • #64
          От: Пак алтернаторни мисли

          Няма как алтернатор да е със четни фази,или са 3 или 5.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #65
            От: Пак алтернаторни мисли

            Четният брой фази в един генератор са дълбок електротехнически нонсенс.

            Ако от намотките излизат 4 жици, то алтернаторът е трифазен с изведен звездният център. Защо има смисъл и звездният център да се изведе на още един чифт диоди, пише в учебника.

            6 жици от намотките са 5-фазен генератор с изведен звезден център.

            Алтернаторите за бензинови и дизелови автомобили слабо се различават по конструкция. На актуалните дизели често се монтират по-мощни алтернатори защото трябва да захранват свещите и печката. За сметка на това на дизела може да се постави шайба за по-голямо предавателно отношение защото има по-малко отношение между максимални обороти и празен ход.

            Коментар


            • #66
              От: Пак алтернаторни мисли

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              ... За сметка на това на дизела може да се постави шайба за по-голямо предавателно отношение защото има по-малко отношение между максимални обороти и празен ход.
              Точно за това си мисля от вчера !

              На градско си карам на около 2000об., и като си бях намалил празният ход (някъде му викат "тихи обороти" ) на нещо от порядъка на 550, щото не ми работи оборотомера, постоянно не дозареждаше с включените фарове, но след корекцията всичко е наред.
              Та, мислех си за 150А алтернатор, който започва от 90 още от ниските, но не намерих нищо на нормална цена, а и си отремонтирах оригиналният 90А, който в ниските е 45.
              Така или иначе по-голям не ми е нужен щото няма консуматори от сорта на лебедка, и този ми стига за 100Ah-овия акумулатор.

              Във връзка с коментара на Ясен, точно вчера си мислех, с колко би било удачно да си намаля 50mm-вата ролка та да му вдигна малко работните обороти в ниските, а и каква по-малка, стандартна, от 50mm може да се намери ?
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #67
                От: Пак алтернаторни мисли

                На тукашни гъзарски алтернатори производителя дава максимални обороти на алтернатора. Вие, ако я нямате тая информация, как ще определите колко да бъзикате размера на ролките? Да не стане да я сръгаш и алтернатора да се разлети на парчета...
                И не мога да схвана цялата драма с алтернаторите. Тук без никакви нерви, и със стандартен алтернатор, всеки един акумулатор ми изкарва поне по 7-8 години. Вярно, лебедки на колите си нямам, ама чета, че и хора без лебедки се заиграват с алтернаторите си. Що?
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #68
                  От: Пак алтернаторни мисли

                  Ти остави това, ами и на много високи обороти диодите на изправителя в алтернатора спират да работят поради високата честота, започват да греят и горят.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Пак алтернаторни мисли

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Ти остави това, ами и на много високи обороти диодите на изправителя в алтернатора спират да работят поради високата честота, започват да греят и горят.
                    Хи, хи! Това къде го научи?

                    Коментар


                    • #70
                      От: Пак алтернаторни мисли

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      Що?
                      Щото тука е така.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Пак алтернаторни мисли

                        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                        ... Що?
                        Ето за това

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        ...
                        На градско си карам на около 2000об., и като си бях намалил празният ход (някъде му викат "тихи обороти" ) на нещо от порядъка на 550, щото не ми работи оборотомера, постоянно не дозареждаше с включените фарове, но след корекцията всичко е наред.
                        ...
                        И защото карам на късо градско (демек: спри-тръгни) под 2000об. м/у светофарите, с включени фарове, че тука е така.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #72
                          От: Пак алтернаторни мисли

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Ето за това



                          И защото карам на късо градско (демек: спри-тръгни) под 2000об. м/у светофарите, с включени фарове, че тука е така.
                          Едната кола я карам около 1000 километра на година, рядко стигам до 3та скорост /из квартала се кара кротко/. Фарове си бичат, климатици, вентилатори... И съм нямал проблеми, акумулатора е на 8 години вече, ни е свалян за допълнително зареждане, нито ме е оставял някъде.
                          Както и да е де, може пък аз да бъркам нещо, ама все си мисля, че изправна кола не би трябвало да страда от оригиналния размер ролки.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #73
                            От: Пак алтернаторни мисли

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            ама все си мисля, че изправна кола не би трябвало да страда от оригиналния размер ролки.
                            Ми тъй де...
                            Ама нали ти казвам-тука е така.

                            Да не обяснява на всеослушание защо е така, че пак ще ме овикат, а и аз няма да си мълча, та може да стигнем до баня, та ако ти е интересно-на лични.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Пак алтернаторни мисли

                              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                              Едната кола я карам около 1000 километра на година, рядко стигам до 3та скорост /из квартала се кара кротко/. Фарове си бичат, климатици, вентилатори... И съм нямал проблеми, акумулатора е на 8 години вече, ни е свалян за допълнително зареждане, нито ме е оставял някъде.
                              Както и да е де, може пък аз да бъркам нещо, ама все си мисля, че изправна кола не би трябвало да страда от оригиналния размер ролки.
                              Прав си, не би трябвало да има проблем.
                              Описал съм ква ми е била драмата, за което съм си виновен аз. Сега всичко ми е наред.
                              Просто споделих вчерашните си мисли.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #75
                                От: Пак алтернаторни мисли

                                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                                Едната кола я карам около 1000 километра на година, рядко стигам до 3та скорост /из квартала се кара кротко/. Фарове си бичат, климатици, вентилатори... И съм нямал проблеми, акумулатора е на 8 години вече, ни е свалян за допълнително зареждане, нито ме е оставял някъде.
                                Както и да е де, може пък аз да бъркам нещо, ама все си мисля, че изправна кола не би трябвало да страда от оригиналния размер ролки.
                                Ела я карай на нашия климат 7-8 години с един акумулатор и пак ще говорим.
                                Акумулаторите не обичат и студа и жегата а при вас температурите този месец са 17-25 С
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X