Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пак алтернаторни мисли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Пак алтернаторни мисли

    Сега ми се изясни



    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #47
      От: Пак алтернаторни мисли

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Аз мисля че говорим за офройд, не за паркетници. Просто нещата нямат нищо общо.
      Той на тока не му пука, че го караш извън пътя, и не става променлив като го друсаш по офройда Все си е ток
      Произвежда се от алтернатор и се консумира от консуматори - пък там който каквото му е кеф - лебедка, субуфер, печка, ламБи и т.н.
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #48
        От: Пак алтернаторни мисли

        Да, ама на офройд возилото съм ограничил до минимум нуждата от ток. Съвсем целенасочено.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #49
          От: Пак алтернаторни мисли

          Една манивелка, фенери на газ или петромаксова лампа, и можеш да го докараш съвсем без ток...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #50
            От: Пак алтернаторни мисли

            Има ли някъде диаграми за заряда на стандартни (OEM) алтернатори ?


            Ето на "тунинговани":

            12 волтови:




            24 волтови:

            Коментар


            • #51
              От: Пак алтернаторни мисли

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Сега ми се изясни
              ...
              Тази е 50.

              Моята беше изключително дървеният PE8500 на Mile Marker.
              Последно редактирано от Ясен; 27-12-17, 12:07.

              Коментар


              • #52
                От: Пак алтернаторни мисли

                Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                Има ли някъде диаграми за заряда на стандартни (OEM) алтернатори ? ...
                Има на каквито искаш алтернатори. Ей така напосоки: http://www.dynamo-bg.com/res/files/72/A125_24.pdf

                И на всичките тия характеристики виси изконният въпрос - тия обороти дали са на коляновия вал или на самия генератор и какви са максималните обороти на генератора?

                Коментар


                • #53
                  От: Пак алтернаторни мисли

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Има на каквито искаш алтернатори. Ей така напосоки: http://www.dynamo-bg.com/res/files/72/A125_24.pdf

                  И на всичките тия характеристики виси изконният въпрос - тия обороти дали са на коляновия вал или на самия генератор и какви са максималните обороти на генератора?
                  Много интересно !
                  Благодаря.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #54
                    От: Пак алтернаторни мисли

                    Има всичко бе, ей ги. Само за цени няма да си говорим за да не разваляме празниците на хората.

                    310A 12V

                    http://www.balmar.net/?product=alter...8-12-310-ig-bl


                    220A 24V

                    http://www.balmar.net/?product=alter...8-24-220-ig-bl


                    Мастерволт и те имат добичета, ама питайте Венци за подробности.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #55
                      От: ЛЕД фарове

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Точно игрането с диаметъра на шайбата за оправяне на тока в ниските обороти понякога прави квиченето на ремъка при товар.

                      Иначе 80 ампера стават и с един 10мм ремък ама шайбата да е поне 80мм и да се примириш с по-малкото ампери на празен ход.

                      Два ремъка не знам защо ама не вършат точно двойна работа. При същата схема началото на свиренето е когато товарът стане 120 някъде.
                      Не оправят точно положението защото два абсолютно еднакви ремъка в този свят няма . Освен това след няколко месеца работа вече и двата са различно разпънати . С 95 мм шайба съвсем спокойно и без излишни шумове си работи алтернатор Бош 115 ампера на нивата на един ремък 10 мм . Единственото условие е че трябва в началото да изрежа двигателя до 3500 - 4000 оборота за да сработи възбуждането и от там насетне няма грижи .
                      Последно редактирано от sek.1; 28-12-17, 05:28.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #56
                        От: Пак алтернаторни мисли

                        Това че няма два еднакви ремъка не е беля защото те ще си се износят така че да работят и двата.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Пак алтернаторни мисли

                          Е хората отдавна ползват плоските ремъци - достатъчно контактна площ като за три ремъка
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Пак алтернаторни мисли

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            Една манивелка, фенери на газ или петромаксова лампа, и можеш да го докараш съвсем без ток...
                            В интерес на истината си прав. Мотора може да работи без никакъв ток, лебедката и блокажи и те.

                            И ми се е случвало да се прибирам на светлина от челник. Забавно беше.

                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #59
                              От: Пак алтернаторни мисли

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Е хората отдавна ползват плоските ремъци - достатъчно контактна площ като за три ремъка
                              Е нали сме олфройдъри тука, какви плоски ремъци?

                              Коментар


                              • #60
                                От: Пак алтернаторни мисли

                                300 ампера алтернатор правещ 200 и кусур ампера за няколко часа /тука банката акумулатори може да ни е над 2000 амперчаса/ си работи идеално с два клиновидни ремъка. Проблемите идват от връзките по кабелите- всеки малък проблем и палиш клемите. И аз много повече се радвам да видя 2 клиновидни ремъка отколкото един плосък. Плоския а е преплъзнал за няколко минути, а е станал на парцали за норматив.
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X