Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пак алтернаторни мисли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Така де, ама 13.7÷13.8V не му стигат, каквото напрежение постоянно реже "новото" ми реле, а съм решил да си купя читав акумулатор с поне 3г гаранция, като ми се ще да е AGM.

    ... а относно по-големият алтернатор, така и така май ще си купя оборудван двигател от Рекстън заради VNT-то, та по него би трябвало да има стартер, алтернатор поне 120А, както и климатичен компресор, та не мисля да ги хвърлям или продавам.

    P.S. ... но това което коментираме са само мераци, поне докато не видя регулируемите релета и как работят.
    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 16-08-20, 21:00. Причина: P.S.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • В момента съм на едно корито с около 15 AGM акумулатора. На моторетката имам афтърмаркет 175 ампера на 24 волта алтернатор. Имам и 4-5 автоматични релета за зареждане на различните групи акумулаъори на каскаден режим. И за да не се опече нещо, защото акумулаъорите струват колкото навремето си купих новата кола от магазина, регулатора на алтернатора е външен марка Balmar 624.
      Регулаъора си е компютър- мога да сменям волтаж, ампераж, температурни изгъзици, време на три стъпковоро зареждане... 30-40 различни неща мога да променям. Ама е $220.00 регулатор...
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • На релетата които поръчах мога да регулирам напрежението.
        Какво е нормалното за AGM при нормална температура като за в предният кош около двигателят, като разбира се ще има разлика м/у януари и юли ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • NIKSD
          NIKSD коментира
          Редактиране на коментар
          Стартовия акумулатор на главния мотор си е вързан към обикновен алтернатор, От Флорида, през Панама та до Сиатъл си стои закован на 27.8 волта. И няма и да мръдне, толкова си може тракторския алтернатор. И акумулаъорите държат по 6-7 години. В машинното при 40 графуса жега в Панама надвишаваше 50 графуса.
          Останалите акумулаъори са заврени куде ли не- на кърмата, на носа, в трюма... всеки с различна температура Ама умния регулаъор мери само тия в машинното. И пак държат по 6-7 години. Говорим за акумулатори Lifeline 4D.
          И на мойто комби съм с AGM акумулаъор с щатния си Тойотски алтернатор. Няма кой да му търси гъзарски регулатор. И си бръмчи с години.

        • Джоу (x3mrjoe)
          Джоу (x3mrjoe) коментира
          Редактиране на коментар
          Прав си, така е, но за мен Мусото, освен че ми е много удобно за всякаква употреба, е и играчка, та си правя кефа с него, но хората които си мият колите всеки ден и ги полират веднъж в месеца, не биха ме разбрали.

      • Под кофите с маслото са някои от стартовите акумулаъори. Точно до мотора. Жега колкото си искаш.
        Прикачени файлове
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Трансмисионно ли капе или хидравлична помпа?На трансмисионно ми прилича

      • Страничка 19 от мануала на Лайфлайн АГМ акумулатор- описано е зарядно напражение на акумулаторите при различно температури на 3 стъпково зареждане.



        https://321166-984045-raikfcquaxqnco...al-5-06-19.pdf
        Прикачени файлове
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • Джоу (x3mrjoe)
          Джоу (x3mrjoe) коментира
          Редактиране на коментар
          Сега видях, че и ти си писал.
          Утре с кафето, ако имам време и не ме мързи, и аз ще кача някои интересни неща.

      • Благодарение на Боса, който ме/ни светна за Balmar, почетох малко за тях, после изрових още инфо, и намерих графика на умната им програма, както и съответно как работи при различните типове акумулатори.
        Всичко това, разбира се, е за лодки, но може да бъде полезно за всеки с малко мисъл и при други приложения и режими.

        Вече ме мързи да сортирам и обработвам сваленото, но в кратки срокове ще кача това което мисля, че ще е полезно за обща употреба.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • Не е само за лодки тая далавера с три стъпковото зареждане, ама за коли е малко безмислено- 1ва стъпка 14.4 волта за 2 часа, после втора стъпка сваля на 14.2 волта за 4 часа, после... Ииии, много готинко! Само дето каъо огасиш колата и я запалиш пак, данданията се есетва и пак започва от начало. Аз това корито дето се плажикам на него не го гася по 2 седмици /мъкна 9 тона нафтичка/, и има смисъл, ама колко от вас не гасят колата за повече от 4-5 часа?
          От външния регулаъор има смисъл когато въртиш лебедка и искаш възможно най-бързо зареждане. Балмара мери колко поема акумулаъора и така пришппрва алтернатора. Обикновенните акумулаъори редовно се оправляват само на база волтаж, и зареждането понякога е в пъти по-бавно.
          Ти лебедки въртиш ли? Ако не, нагласяй алъернатора на 14.2 и се вози.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • Както и по-назад писах, инфото е за лодки които си тракат с дни, но ще е полезно за всеки с по-широки интереси и поне малко мисъл.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • И извинение към NIKSD, че в бързината стоварих благодарностите за посоката на темата към брат му.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Аааа приемам благодарностите с КЕФ,то дали към мен или брата ......само пиене и благодарности приемам.

                Много го мислиш - аз регулирам АГМ батерия като я ползвам за тягова със соларни панели,че регулатора е в краката ми пък батерията под предния капак,а соларите ми набиват по 14 ампера та да не я опека.

                Ако я ползваш без солари то гласи и регулатора как казва брата / аз на моя нищо не съм му пипал,0.2 волта разлика няма да я утрепят / и си свиркай,ще кара с години.Аз пак да си кажа - моята батерия може да поеме 40 ампера заряд,колата за да работи и трябват около 70,фарове,парно,чистачки,подгряване седалки,хладилника,2-3 пада с телефони........не му се опират на 200 ампера алтернатор и това е идеята зад АГМ батерия - алтернатор сложили и се изсрали с малка оловна батерийка която я поеме 15 ампера заряд я не,аз да не съм ТЕЦ.
                На моторите минаваме на АГМ батерии - допълнителни фарове на мотори които не са мислени да имат такива и множество падания на ден си искат яка батерия която да държи на заряд и кьлбета.

            • Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              И извинение към NIKSD, че в бързината стоварих благодарностите за посоката на темата към брат му.
              Абе и аз се оглеждам като шушумига какво толкова е казал брат ми, ама не смея да попитам... хахаха
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Сефте те бъркат с мен ма поне сега в положителния смисьл,акъл нещо даваш та намазах и аз.

              • Джоу (x3mrjoe)
                Джоу (x3mrjoe) коментира
                Редактиране на коментар
                Ами аз го драснах в бързината и по инерция, щото Боса тропа яко по клавиатурата и доста е изпреварил адаша по активност, та за това.



            • Виж на мен какво ми е пред очите,мери и смята само,аз само зяпам,имам и външен регулатор на нов Балмар алтернатор та и аз като брата мога да си клатя токовете как си искам.

              Това много сложно и няма смисъл на нещо което я работи по 3 часа на ден я не,там по-добре е батерия която поглъща колко и метнеш за да зареди за кратко време и алтернатор който да и сипва колкото може да поеме та да има смисъл от файдата на келепира,това тук съм го запалил преди 2 дни и ще го изнася след 2 дни,денонощно грешния волтаж няма да им понесе,при колата това го няма,алтернатора е на 99% ОК с волтажа на АГМ батерия.

              Няма зима,няма лято,от -15 в планината та до +45 в пустинята АГМ батерията си държи и не мрънка.Ако съвсем си изплескал легенЯ и закачи един Виктрон който праща сигнал до Ап на телефона ти та да я знаеш в реално време какво прави тая батерия.......ма тая хуйня е на цената на половин батерия и голямо любопитство трябва да те тресе баси.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2E4B0032-E0A5-4CBD-8775-49D77E53D497.jpeg
Прегледи:189
Размер:440.2 КБ
ID:6635961
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • Въобще нямам идея да се вкарвам във филми с постоянен мониторинг, просто 13.7÷13.8V през зимата и то при положение, че градското понякога е късо и на често, ми се виждат малко, та искам да мога да си правя бързи корекции.

                И за да не правя излишно големи и отегчителни постове, ето графика на умното зареждане за лодките:

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20200817-125424~2.png Прегледи:0 Размер:123.4 КБ ID:6636069


                а ето и какви са разликите според видовете батерии:

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20200817-125610~2.png Прегледи:0 Размер:211.8 КБ ID:6636070

                като в долният край са написани температурните корекции за различните видове батерии.

                а, за сравнение, ето и таблицата за AGM, която NIKSD показа в предишните си постове:

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20200817-135511~2.png Прегледи:0 Размер:208.3 КБ ID:6636081
                _32°F → _ 0°C
                _41°F → _ 5°C
                _50°F → 10°C
                _59°F → 15°C
                _77°F → 25°C
                122°F → 50°C
                131°F → 55°C
                149°F → 65°C
                158°F → 70°C
                Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 17-08-20, 13:29.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • Взимаш дебел алтернатор,добри ролки и ремък / аз нося резервен нов,че знам ли / и един външен регулатор на Балмар примерно / линка долу /,слагаш възможно най-голямата батерия АГМ / или литиева,тройно на парите е ма си заслужава ако ще я тормозиш / и лепиш температурен датчик - по спомени 45 кинта беше.

                  https://balmar.net/multi-stage-regulators/

                  Проблема са парите както винаги - батерията 300 долара,регулатора 300,датчика 50,алтернатора около 500.......аз за толкова кола продадох............слагай една хубава АГМ и не го мисли,5-6 години ще изкара с добър алтернатор
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • Май не бях ясен.

                    И така всичко ми е наред, но ми харесва да оптимизирам нещата, като от 5 годишен правя всякакви неща непонятни за батковците, което продължава и до сега.
                    Двигателят ми е ОМ602, и по него няма да има нищо което не от/за Мерцедес, особено за идиотски цифри.
                    Ако ще има нещо неоригинално, то ще е само ако лично аз съм го направил за там.
                    В случая дори няма да изкарвам фазите отвън, а само регулатора на напрежението. Как ще се случат нещата ще стане ясно като пристигнат платките, които са китайски и за това очаквам изненади.
                    Има го и варианта с по-тарикатски регулатори, но не от 300$.
                    Цената на читава AGM батерия, или както тук ѝ викаме - акумулатор, не ме интересува, но за целта трябва да съм сигурен, че зареждането е подходящо за нея/него, или мога да го променям както ми е кеф.
                    Както казах, цената на акумулатора не ме интересува, но за целта не трябва да е консуматив, а да кара поне 4÷5г.
                    Не мога да си позволя да давам 5-600лв за акумулатор веднъж годишно, освен че е тъпо и като идея.

                    Ако всичко се случи близо до идеята, акумулатора ще бъде изолиран, разбира се без фанатизъм, като ще има и термодатчик, а благодарение на Пенчо и сега съм с подходяща гума под акумулатора която обира вибрациите.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • BENZBOSS
                      BENZBOSS коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ти си ясен,май аз не съм

                      Стандартно Секвоята идва с 200 ампера алтернатор,на топло да извади 170 примерно
                      Стандартно идва с около 85 ампера оловна батерийка която може да поеме едни 15 ампера пряко сили.

                      Аз стартовата я ползвам и за къмпинг батерия като на нея виси какво ли не.Идеята е за кратко време батерията да поеме възможно най-много ампери,да пали 5.7 литров 380 коня мотор зимата и да мога да я разреждам и до 50% ако ми се наложи множество пъти.

                      Алтернатор нямаше нужда да пипам,АГМ батерия се подържа от нормален волтаж на автомобилен алтернатор като разликата е 0.2 волта най-много / при изряден алтернатор /

                      Батерията смених със старт/тяга,най-голямата която можеше да се навре на оригиналното място като само отрязах оригиналната клема на плюсовия кабел на комбито,че морската клема има 60% по-голяма повърхност.

                      Това е което на теб ти трябва,вече ако се заиграеш със соларни панели примерно ще ти кажа и къде какво вързах пак за същата батерия,да дава ток на лагера с дни без да паля или да я подържа на 100% заредена ако ще и 5 години да не паля колата

                    • Джоу (x3mrjoe)
                      Джоу (x3mrjoe) коментира
                      Редактиране на коментар
                      Понеже темата е за алтернатори, говорим само за тях, а и солари в евридейка не мисля че имат смисъл.
                      За обща унисекс употреба, без лебедки, мисля че най-доброто е AGM, който обаче не искам да сложа с 13.7÷13.8V, особено зимата при късо градско и понякога лафчета в колата поне по час.
                      Отдавна ми е мерак да си регулирам напрежението, и ако сега успея да събера системата читаво и за разумни пари, ще си метна и един готин акумулатор наесен.

                  • Аз пак да си кажа- и двамата с брат ми сме със стандартните Тойотски алтернатори на Секвоите и АГМ акумулатори. И нищо си им няма. И на коритото дето се возя главния двигател и двата генератора са със АГМ акумулатори и щатните им алтернатори правени за обикновенни оловни акумулаъори със стандартните за тях волтажи. Акомулаъорите под гъза ми са 5 годишни и всичко пали на чук.
                    Колкото по просто, толкова по просто...
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • BENZBOSS
                      BENZBOSS коментира
                      Редактиране на коментар
                      И тук пак някакви екранчета има, цифрички,фифели разни........на моторите с какво си?Нормална АГМ батерия и пали на бръм

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X