Обява

Свий
Няма добавени обяви.

„Светна ми"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • „Светна ми"

    Хибриди, все повече и навсякъде.

    Логиката е, че перспективите за стандартния ДВГ-автомобил са мрачни.

    Основните проблеми се очаква да бъдат нормативни - закони, такси, ограничения.

    В тази връзка, следва ли бъдещият ми автомобил да бъде задължително електрически

    Звучи логично.

    Как например човек да си купи 20-годишен автомобил с идея да развие Проект, като се очаква да не може да го шофира в градовете
    Последно редактирано от emanuilis; 29-09-17, 23:51.
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

  • #2
    От: „Светна ми"

    Задължително Не,пазара да си наложи неговото.

    Задьлжителните неща не ги обичам нещо,някой бьрка със задьлжението и после мммммм Сори бомбе не прави
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: „Светна ми"

      Ако това някога се случи , то едва ли ще има двадесет годишни автомобили , които да стават за" проект".
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #4
        От: „Светна ми"

        Не вярвам чак тотал, но просто вместо на запад товариш дилижанса (тук ще ги има) на изток
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #5
          От: „Светна ми"

          С изключение на силно проблемните градове, не се очакват масови забрани.

          Коментар


          • #6
            От: „Светна ми"

            София
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #7
              От: „Светна ми"

              Тук всичко е възможно. Но най-вероятно е да затворят центъра за коли с ДВГ.

              Коментар


              • #8
                От: „Светна ми"

                До тогава 80% от насеението на бг ще е в софето
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: „Светна ми"

                  Според мен е рано за такива размисли.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #10
                    От: „Светна ми"

                    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                    Как например човек да си купи 20-годишен автомобил с идея да развие Проект, като се очаква да не може да го шофира в градовете
                    Първо - к'ъв е тоя Проект (чак с главна буква), че да му е зор баш в градовете дали ще го шофира?
                    Второ - тия където карат Проекти с главна буква (моите уважения), са малцина та баш за тях за добро или лошо на всички им е все тая.
                    Е, може би като стигнем до времето и ситуацията от поредицата "Лудия Макс", проектите с главна буква ще са по-ценни от електромобилите, просто щото няма да има типично "градско".

                    Но по вероятно да се возим някога в електрически таксита без шофьор в градовете, щото ще е много по изгодно от каквото и да е подобно лично возило за из града.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #11
                      От: „Светна ми"

                      Данъчната политика в БГ не насърчава по никакъв начин нито използването на електрически коли (които за европейските градове определено си имат място и бъдеще), нито покупката на нови коли по принцип. Много сме далече от това. В София мерките, които се предприемат, нямат нищо общо с трафика и автомобилите, а целят единствено компенсиране на колосалната по обем издръжка, която струва зле организираният обществен транспорт. Сините/зелени зони в София наливат приходите си в общата каса на обществения транспорт. От където по-голямата част потъват в кражби, всевъзможни корупционни схеми и чисто икономически неуредици, причинени от изначално обърканата концепция за обществен транспорт в града.
                      Единственият начин да се намалят автомобилите в центъра е като се направят буферни паркинги, които да се ползват срещу превозен документ за обществения транспорт.. За десет години има построени 0 (нула) такива. Направиха се едни недомислия по линията на метрото, които стоят заети на под 10% от капацитета си. Защото пак ги строиха на същия принцип-без изследване, без обосновка, дайте да вземем бързо едни пари, че сме резервирали вече зимата за Бали...
                      Не виждам и какво точно ще се промени, след като една преработка на бензинова кола в електрическа излиза около 15 хиляди лева. Тук в БГ, с горе-долу най-евтините китайски части. За стандарта на средния човек в БГ това е фантастична сума.
                      Но на хората в София това явно им харесва, защото на последните избори преизбраха с доста голямо мнозинство същата корумпирана пасмина.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: „Светна ми"

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        До тогава 80% от насеението на бг ще е в софето
                        Количествените натрупвания водят до качествени изменения!Нормален процес...
                        Ти как си мислиш да репликираш на някое момче , ремонтиращо тракторите и другата техника на татка си?
                        С Х - хил дка...Мъ?
                        Надявай се на такъв мегаполис Ша ви натиснат да си плащате за ядене , после за...ср..е
                        То пак си е така , ма сра..то го плащат всички , у ваше тарикатско село.
                        И по селиата има готини хора , да знаЙш...
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: „Светна ми"

                          Проектите ще стоят по „буферните" паркинг-зони, това е ясно. Добре, но ако собственика живее в "down town"-а

                          И другото е истина, че щом има пари за Проект, ще има пари и за втори, електрически автомобил, с който да ходи по работа из града и до периферията му.

                          Обаче, ако в един момент на „патрициите" им хрумне, че цялата територия на държавата трябва да бъде „защитена", какво следва

                          Апропо, цената на билета за градския транспорт в Букурещ е... 25 ст.
                          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                          LZ1EMS

                          Коментар


                          • #14
                            От: „Светна ми"

                            Чували ли сте за хибриден градски транспорт, самолети, строителна механизция. Май целта е неправилна. Изниква ми приказката за триците и брашното. Дали усилията и нормативната база не е нужно да се прицелят повишаване на стандарта?
                            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                            Коментар


                            • #15
                              От: „Светна ми"

                              Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                              Чували ли сте за хибриден градски транспорт, самолети, строителна механизция.
                              1 и 3 - в Япония вече са масови и повече от дизеляците. По 2 сериозно се работи от десетилетия.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X