Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

    Снощи писах пост точно за това, че една голф количка с 5 кв ел. двг вдига 40 км/ч и че Явор е доста напред в материята.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #92
      От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

      Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
      Ми не е точно така тенекиите ще са в тинейджърска но силовото предаване и батериите ще са нови. За разлика от "електричка на сходна възраст".
      Автомобилът е купето (тенекиите). Останалото са възли и агрегати. Новата електричка би имала и нови тенекии, а твоят проект не. Затова и не е редно да се съпоставят ценово.
      Както и да е. Да не изпадаме в буквоедство. Мисля че разбра какво имам предвид.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #93
        От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

        Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
        Като оставим настрана дискусията за нивата на заплатите в Европа и САЩ искам отново да се върна на проекта за градска електричка . Моите изчисления сочат крайна цена около 4800-5000евро за комплекта с батериите плюс малка кола до 1000евро включително малка сума за смяна тампони по окачването
        нещата отиват до към 6000. Колко нови електрички се продават на тази цена ?
        Приятел преди години електрифицира малка кола по подобна схема. По спомен беше 10кВ и двигателя беше на мястото на бензиновия като запази скоростната кутия. Финансово няма избиване. Малка кола гори под 7 газ градско което е 7лв. на 100., 70лв. на 1000 и 700лв. за 10 000км.. Докато избиеш 7000лв. за батерии им е свършил ресурса. Нямам връзка с него иначе бих ви свързал за обмяна на опит.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #94
          От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
          Приятел преди години електрифицира малка кола по подобна схема. По спомен беше 10кВ и двигателя беше на мястото на бензиновия като запази скоростната кутия. Финансово няма избиване. Малка кола гори под 7 газ градско което е 7лв. на 100., 70лв. на 1000 и 700лв. за 10 000км.. Докато избиеш 7000лв. за батерии им е свършил ресурса. Нямам връзка с него иначе бих ви свързал за обмяна на опит.
          По цени в Бг намерих 120 АЧ / 12 В за 1000 лв. За да измина теоретично 60 км с 1 зареждане /това само на теория защото на практика никога не трябва да се разреждат до края трябва да закупя 8 бр.
          Ако пак теоретично изкарат 1000 цикъла всеки цикъл ще ми струва 8 лв. А по днешни цени на газта 50 км градско каране ще ми струва до 4 литра газ по 0,90 лв.
          Тя сметката никога няма да излезе, но нали в случая е за спорта.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #95
            От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

            Спокойно бе хора , за спорта е финансовия ефект не е важен.
            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

            Коментар


            • #96
              От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

              Батериите в момента са на фаза на развитие, при която изобщо никога не могат да се изплатят от икономия на гориво. Когато започваше да се раздува тоя балон, индустрията си постави така наречената "цел 100". Това значеше 100 мили автономност (с едно зареждане) и 100 хил. мили живот на батерията. В настоящия момент, почти 10 години след раждането на балона, нито една от тях реално не е постигната.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #97
                От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

                От екологична гледна точка за мен лично си заслужава по-големия разход за батерии. В големите градове всички все повече разбират колко е сериозен проблема с емисиите. Въздуха на моменти не става за дишане. Освен това малките коли намират място за паркиране на иначе невъзможни места. Мисля , че и синята зона е безплатна за ел. колите. Абе, това е бъдещето каквото и да правим . Верно ,че в следващите 15-20г. ще свирят втора цигулка , но посоката е тая.
                Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                Коментар


                • #98
                  От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

                  Към разходите си добави собствен трафопост (около 30 хил лева), година и половина съгласувателна процедура по инстанциите и поне половин година строителство. Това е оптимистичния вариант за БГ. Колата я смятай после, защото ако купиш колата, преди да имаш зарядната и инфраструктура, ще имаш една купчина желязо на улицата.
                  Това нещо не може да се зарежда от контакта- времето му за заряд отива над 10 часа. Трябва му зарядна станция.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

                    Защо батерията трябва да е непременно литиево-йонна? Има много по-евтини вариянти с обикновен тип акумулатори.

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Желателно е на електромобила да не се прави система черпеща енергия от акумулатора за да зарежда същия акумулатор
                    Има конвертори които могат - в много краен случай - да вземат ток от 12-волтовата батерия и да го пратят една инжекция от висок волтаж на основната батерия. Ползва се ако основната батерия е съвсем умряла и има нужда от побутване, колкото да се "събуди".

                    Коментар


                    • От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

                      Нали обсъждаме варианта "конвертиране"- т.е. някаква готова кочина, пълна с 12В консуматори. Ако се проектира от нула, нещата ще стоят различно.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        Нали обсъждаме варианта "конвертиране"- т.е. някаква готова кочина, пълна с 12В консуматори. Ако се проектира от нула, нещата ще стоят различно.
                        Какво имаш предвид под различно ?
                        Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                        Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                        Коментар


                        • От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

                          Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                          Защо батерията трябва да е непременно литиево-йонна? Има много по-евтини вариянти с обикновен тип акумулатори.


                          Има конвертори които могат - в много краен случай - да вземат ток от 12-волтовата батерия и да го пратят една инжекция от висок волтаж на основната батерия. Ползва се ако основната батерия е съвсем умряла и има нужда от побутване, колкото да се "събуди".
                          Обикновенните акумулатори тежат едни кила не е истина . Или имаш нещо друго предвид ?
                          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                          Коментар


                          • От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            Към разходите си добави собствен трафопост (около 30 хил лева), година и половина съгласувателна процедура по инстанциите и поне половин година строителство. Това е оптимистичния вариант за БГ. Колата я смятай после, защото ако купиш колата, преди да имаш зарядната и инфраструктура, ще имаш една купчина желязо на улицата.
                            Това нещо не може да се зарежда от контакта- времето му за заряд отива над 10 часа. Трябва му зарядна станция.
                            10-15 кв. ч. спокойно могат да се заредят за 6-8 часа от домашната ел. мрежа на нощната тарифа за ел. енергия.
                            Само термопомпата ми дърпа всеки час до 3 кв за час и селската ми енергиийно преносна мрежа не е изключвала до момента.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

                              За можене всичко може, ама определено не е нормалко да мъчиш и себе си, и мрежата на ЕРП-то с 15 кВ на монофазно.
                              Ако става, то става, защото си сам на тая фаза. Сега си представи още двама да си вземат електрички и да запонат да точат по 15 кВ.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

                                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                                Сега си представи още двама да си вземат електрички и да запонат да точат по 15 кВ.
                                ЕРП ще им сложи по-голям траф, това ще стане.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X