Обява

Свий
Няма добавени обяви.

сензорни бутони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • сензорни бутони

    намерих в един склад бутончета,мног са тънки,като платка,мисля че им викаха сензорни ,или се бъркам,ако някои знае как се казват да смени заглавието на темата.
    Знаете ли дали мога да ги използвам за колата и наи вече как да ги свържа
    въпросът е, че като ги натиснеш не остават натиснати ,а пуснеш ли го се изключва
    абе маи малко се пообърках с обясненията
    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

  • #2
    До: сензорни бутони

    дай снимка, означения и все някой ще изрови схема на свързване и принцип на работа;
    а иначе личното ми мнение е, че не бих ги ползвал за нищо важно (не само в колата) - капризни са - боря се с няколко джаджи с такива и ми късат нервите, то е галене, то са увещания, било да включи, било да изключи ....
    гадост в общи линии; а пък ако са термо сензорни - пиши ги безполезни в колата;
    Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

    Коментар


    • #3
      До: сензорни бутони

      не са термо
      една тънка платка на нея има едни малки S образни пластинки,върху нея има залепена една прозрачна лепенка на която от долната страна има също такива пластинки,за да може при допир да направят контакт
      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

      Коментар


      • #4
        До: сензорни бутони

        ами значи обикновени незадържащи прекъсвачи - демек бутони;
        само дето са сплескани
        можеш да си направиш схема - всяко натискане ще отваря/затваря веригата; ей така за гъзария
        Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

        Коментар


        • #5
          До: сензорни бутони

          Сензорните бутони не работят с ръкавици Та в джипа не стават.
          Това което си намерил е мембранна клавиатура. Ако долната и страна не е картонена а от здрава пластмаса е много ценно нещо. Тогава е херметична.
          Използва се по два начина. Задейства или поляризирани релета, или няква електроника, която превключва веригите нататък. Но след тях си трябва тригер.
          Колко струват?

          Коментар


          • #6
            До: сензорни бутони

            утре ще разгледам колко имам из стария склад
            това нещо управлява някаква схема която пуска импулси ,ползвано е като масажор за кравите,уж да дават много мляко
            отдоло са здрави ,,материялът е такъв какъвто на платките,а одгоре има залепена някаква лента, ама доста яко е залепена
            "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

            Коментар


            • #7
              До: сензорни бутони

              мисля че имаше около 10 такива.на всяко има по 5 или 6 бутина
              "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

              Коментар


              • #8
                До: сензорни бутони

                Дай списъка с Херкулесовите подвизи които трябва да се извършат за да се уреди човек с такова нещо. Или с две.

                Коментар


                • #9
                  До: сензорни бутони

                  имаш ги ,няма проблем само да ги открия
                  "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                  Коментар


                  • #10
                    До: сензорни бутони

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Дай списъка с Херкулесовите подвизи които трябва да се извършат за да се уреди човек с такова нещо. Или с две.
                    не съм те забравил за чаркалъчетата, намерх 4 бр, като идвам към софия ще ти донеса 2 бр направо както са с платките и някви клапани има по тях.може пък да ти влезат в някой проект
                    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X