Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гаранция на акумулатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Гаранция на акумулатор

    Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
    ... С оглед на горното дали няма да има ефект от КЗП или съда? ...
    За КЗП забрави, щом акумулаторът е купен от фирма. А съда ... Сумата, за която може да се претендира, ще е много малка и, дори и теоретично едно дело да би имало шансове за успех, то разходите и разправиите по него съществено ще превишат въпросната сума.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      От: Гаранция на акумулатор

      Плюс това, че съм съгласен за бб, то една фирма точно по този повод ме загуби като клиент на акумулатори.Хвърлих им го пред офиса на 9 месеца,от съседната фирма вече 4 та година работи на същата кола ,но първите загубиха поне 70 клиента. И то поради същата причина непопълнени данни за замерване и монтаж в квалифициран сервиз.Майната им.
      Последно редактирано от Георги Крумов; 26-11-14, 15:04.

      Коментар


      • #18
        От: Гаранция на акумулатор

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        ...Изискването за измерване е излишно, още повече че зарядната система може после да се е повредила.
        ...

        Как ще е излишно? То това е най-важната част от гаранционната карта. Поне половината гаранционни карти не са попълнени в тази графа. Т.е. поне половината гаранции отпадат. Дюшеш за търгаша.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #19
          От: Гаранция на акумулатор

          По-скоро избирайте търговците. Аз и фирмата пазаруваме от едни с ниски цени, доставка и заверка на място. Купувал съм десетки акумулатори, след поръчка човека от фирмата идва, демонтира стария, слага новия, ако трябва зачиства клемите, паля, замерва, пише гаранцията и заверката, взима стария акумулатор и ми отбива 10 - 20 лв от цената на новия, плащам и чао. Всичкото това трае не повече от 10 минути. На гаранционната карта пише на кола с кой регистрационен номер е акумулатора.

          Коментар


          • #20
            От: Гаранция на акумулатор

            Аз правя друго-купувам от реномирани марки Бош /Варта с 30 % по ниска цена без гаранция.Втори вземам така.Първия, както написах е на 4 години и не създава проблеми въпреки основно софийското каране.

            Коментар


            • #21
              От: Гаранция на акумулатор

              Сега ако ни дадете и нишани къде стават тия благини, цена няма да има.
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • #22
                От: Гаранция на акумулатор

                Преди два дни една от колите понеже изрева за нов акумулатор, та мога да препиша пресни -пресни гаранционни условия:
                Надеждната и сигурна работа на акумулаторната батерия както и продължителността на на нейния живот, до голяма степен зависят от правилното и зареждане във МПС. Вредно е както недозареждането , така и презареждането й......., затова най-късно в 7 -дневен срок от въвеждането на батерията в експлоатация,ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА СЕ ИЗВЪРШИ проверка на зарядното устройство на МПС на купувача от сервизите-дилъри на .........
                БЕЗ ТАЗИ ПРОВЕРКА ГАРАНЦИЯТА Е НЕВАЛИДНА!
                ................
                ................
                С приемането на гаранционната карта клиента декларира , че е получил стоката отговаряща на описанието и приема условията на гарационно обслужване.
                ........................................
                Преписано точ в точ, вкл. правописните грешки.
                Никъде не пише ,че на шофьора може да не му пука да прочете и осмисли десетина реда. Работа на фирмата е да си изясни взаимоотношенията с въпросният дали е някакво М.О.лице или просто безотговорен каруцар.
                Също няма място за коментари дали е нужно и т.н. Клиента освен права има и задължения.

                А, има си и табличка за марка, модел и номер на автомобила,такси ли е , вид гориво и обем двигател и място за подпис на купувача че е запознат с гаранционните условия.

                Коментар


                • #23
                  От: Гаранция на акумулатор

                  Въпросните гар. условия покриват в мн. малък процент риска от щетите по батериите, причинени от неправилна експлоатация или техническа неизправност по инсталацията.
                  Все пак заверката се прави еднократно а периода на ползване е години.
                  За всички тези много дни могат да настъпват безброй промени от момента на заверката.
                  За всички е ясно и няма реално оправдание клиентът да пропусне дори тази формалност.
                  Ако и това не направи следва да си носи последствията при неизправност в последствие [emoji6]
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #24
                    От: Гаранция на акумулатор

                    Не че да правя реклама ама последно купих един акумулатор от Калфланд гаранцията ми я написаха на информация няма мерене няма регистрационни номера - дано не се повреди ама съм сигурен че ще го сменят без проблем.
                    088455338две
                    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                    Джамбазов 2010г..

                    Коментар


                    • #25
                      От: Гаранция на акумулатор

                      Погледни клаузите в гаранцията - да не се окаже, че имат изискване да я завериш в някоя верига сервизи.
                      Въпреки, че плод-зеленчука е голяма верига с огромен оборот, който на практика тотално обезмисля подобно изискване.
                      Както казах подобна "застраховка" от страна на търговеца е почти безмислена.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #26
                        От: Гаранция на акумулатор

                        Това с гаранцията да си бършеш четирибуквието с нея-направено е за да може търговецът да си намери причина да не я признае .
                        Навремето продавах български акумулатори на Елхим Пазарджик.Вземах ги от тях готови заредени и от една партида 30 бр имах 32 рекламации.Късмет на партидата -никога не са ми искали дали е замерено и записано на каква кола съм го монтирал и ми ги сменяха без проблем.

                        Да, с това идиотско решение да светят постоянно фаровете ,акумулатора на градските коли работи в постоянно недозареждане и заминава доста по бързо от предвиденото .Затова търсят под вола теле само и само да не признаят гаранция.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Гаранция на акумулатор

                          Налага се фирмите да се презастраховат.Има клиенти които просто са се некоректни-едни поради незнание,други поради "прекалена" техническа грамотност.Как Ви звучи претенция "Този скапан акумулатор не можа да изкара и два дни искам друг",а естествено генератора не зареждаше. Или пък "Онзи ден акумулатора ми се скапа на магистралата,купих си този от бензиностанцията,ама той тече(а се оказва че акумулатора ври от презареждане,та чак ще гръмне)...искам друг" Като види след прибързаната покупка на акумулатор,че му предстоят и разходи за ремонт на алтернатор или стартер,клиента става нервен и с много "права".Естествено болшинството са си коректни клиенти,но е разбираема и нуждата поне от един първоначален контрол,да се види дали правилно се прилага батерията и на колко изправна кола се слага.Нормално е да се иска заверка,при коректност и от двете страни това носи полза за всички.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Гаранция на акумулатор

                            Във фирмата до миналата година са купували една марка акумулатори, обаче последната партида нещо калпави и дават дефекти. Единич се сцепил покрай клемата и не са признали гаранцията. На единия автобус клемите се окисляват и са разрушили клемата и пак не признават гаранцията. Цената е била доста дебела. Сега вземаме с 35% отстъпка акумулатори и идват на половин цена на качествен. Дават ни книжка за гаранция и сами си заверяваме гаранцията. От магазина ни казаха че не е проблем та ще видим. Излизат много тънко. 72Ач е около 90лв, за камионите 185Ач са по 200лв, а 230Ач са по 245лв. До сега са плащали двойна цена и все са изкарвали по 2-3 години. Тази есен подменихме доста акумулатори.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Гаранция на акумулатор

                              Между другото не, че правя реклама, но в момента, ако някой си търси АГМ акумулатор, АЦДЕЛКО имат доста интересни цени разпродажба на акумулатори произведени началото на 2014г. 80ан за 290лв, при условие, че АЦДЕЛКО е доста над среден клас акумулатори. Също интересно предложение е и стандартен 50ан, с ляв плюс, за 60тина лева.
                              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                              Коментар


                              • #30
                                От: Гаранция на акумулатор

                                Е то ACDelco нямат нужда от реклама, особено за хора, които го ползват [emoji2]
                                За стартови акумулатори аз нямам никакви терзания относно производител.
                                Рано е още обаче... Едва осма година карам този... Още е цепедяк [emoji6]
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X