Обява

Свий
Няма добавени обяви.

3-фазен ел. двигател на монофазен ток (изчисления).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
    Във връзка с темата да попитам. Гледам, че в момента се продават много нови всякакви видове монофазни мотори, които ми се виждат евтини. Някакви ментаци ли се продават или до сега изкуствено са се подържали високи цени дори и на втората употреба поради дефицита им? Какво има спестено в изработката им или не си отговарят на параметрите? Питам, защото ми предстои купуването на трифазна машина, която поради липса на трифазна мрежа трябва да стане с монофазен двигател. Ако всичко е наред с новите мотори безмислено е да се преправя трифазен.
    Ценово пренавиването на трифазен в монофазен (ако е възможно - да съвпадат броя на каналите на статора) е съизмеримо или поне с 40% по-евтино от нов китайски мотор. При това си сигурен, че е направен като хората и ще работи, докато за тези олХ без гаранция мАторчета си е котка в чУвал.


    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
    На китайски миришат .
    Китайски или не, вече всички се изхитриха и правят с алуминийев проводник намотките. Виждал съм дори и такива с алуминиев помеднен проводник. Така, че ако не е от българските производители или доказани европейски такива, нещата са малко на тото.

    Коментар


    • #62
      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение

      ...... за тези олХ без гаранция мАторчета ......
      Хванах първия линк който ми излезе при търсенето (в случая ОЛХ), за да се види за какво питам(и на мен не ми харесва да пазарувам без гаранция нови неща от където и да било) . Има и официални търговци които ги предлагат, предполагам с гаранция ....не съм се задълбочавал.
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • #63
        Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение

        Хванах първия линк който ми излезе при търсенето (в случая ОЛХ), за да се види за какво питам(и на мен не ми харесва да пазарувам без гаранция нови неща от където и да било) . Има и официални търговци които ги предлагат, предполагам с гаранция ....не съм се задълбочавал.
        Има, но цените вече хич не са като тези в олх, респективно се губи смисъла да купуваш китаец на 90% от цента на нашенски, читав и нов !

        Коментар


        • #64
          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение

          Има, но цените вече хич не са като тези в олх, респективно се губи смисъла да купуваш китаец на 90% от цента на нашенски, читав и нов !
          Те нашенски, че и читави, нещо май не останаха.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #65
            Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение

            Те нашенски, че и читави, нещо май не останаха.
            Много по добри са тези, отколкото всичко китайско. Имаше преди време някакви украински, бяха компромис на китайците, но г/д читави за домашно ползване!

            Коментар


            • #66
              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение

              Много по добри са тези, отколкото всичко китайско. Имаше преди време някакви украински, бяха компромис на китайците, но г/д читави за домашно ползване!
              Тези съм взимал само вентилатори от тях, читави са, но да си поръчаш нещо от там е трагедия.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #67
                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение

                Тези съм взимал само вентилатори от тях, читави са, но да си поръчаш нещо от там е трагедия.
                Прав си Но при добро желание става . А електромоторите им са читави и то много !

                Коментар


                • #68
                  Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение

                  Прав си Но при добро желание става . А електромоторите им са читави и то много !
                  Е, има и по-зле. В Харманли не можеш да ги откриеш, хем не стават, хем бяха обърнали статорите на една поръчка....абе зле.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X