Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Oписание за мерните прибори на pajero

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Oписание за мерните прибори на pajero

    Здравейте от 2 дни имам мицубиши паджеро! До момента съм разгадал почти всички електроники из него. Само компаса ми взе нервите. А и висотомера ме озадачава със странни показания от 1010 mb . Има си сервизна книжка но е леко на италянски и нищичко не вдевам от написаното там а и нямам frendove чаткащи италянски. Та молбата ми е някой ако има PDF или някакъв друг формат книжка на английски поне да прати че аз си садрах браузера от ровене и не намерих. Или поне по подробно описание как се настройва компаса и как се ползва висотомера. за съжаление нямам снимки да покажа модела но по описание мисля че ще се оправите в разгадаване на загадката. компаса е в комбинация с термометър. има 2 бутона един за температурното показание in/out другия за компаса. висотомера е с 2 скали най външната е със скала от 850 до 1125 мерната единица е mb "нямам си и понятие какво ще рече" втората скал е с показание от 0 до 80 подвийна и с нея се определя моментната кота на возилото до колкото оспях да разбера като има стрелка пос която има множител x100m ако някой може да хелпне ще съм много благодарен!

    P.S. " Нека незнанието ми не ме прави смешен пред вас ПРОСТО НЕ РАЗБИРАМ ИТЛИАНСКИ"
    Последно редактирано от Yordan Kolev; 22-12-07, 16:44.

  • #2
    До: Oписание за мерните прибори на pajero

    Не ти е проблема в италианския.
    1 атм. (стандартна физическа атмосфера) = 1013 мб (милибара) = 1,033 кг/см^2 = 1,013.10^5 Ра (Паскала)
    Компаса електронен ли е или магнитен?

    Коментар


    • #3
      До: Oписание за мерните прибори на pajero

      Напиши коя година е Паджерото и един скайп,имам електронни книги но незнам дали ще ти свършат работа.
      LZ1NBN

      Коментар


      • #4
        До: Oписание за мерните прибори на pajero

        Дълга база 92г. и да електронен е. Зад мерните прибори има подобна на GPS-овска антена мутийка. Предполагам, че трябва да е антената на компаса.

        "Не ти е проблема в италианския.
        1 атм. (стандартна физическа атмосфера) = 1013 мб (милибара) = 1,033 кг/см^2 = 1,013.10^5 Ра (Паскала)
        Компаса електронен ли е или магнитен?"

        Благодаря за урока по физика. очевидно не съм внимавал в часовете по физика. а и се се опитвах да го свържа със надморската височина в метри.
        Последно редактирано от Yordan Kolev; 22-12-07, 16:42.

        Коментар


        • #5
          До: Oписание за мерните прибори на pajero

          Антена на компаса?? Хм. Това фабрично ли е сложено там? То, не е да няма компаси с нещо като антена, ама това са скъпи играчки ... Обичайно в електронните има три бобинки. За да проработи, трябва няколко пъти да го завъртиш около оста му. Може пък тая история да се върти ако е кръгла. Опитай я внимателно.
          Не разчитай особено на такъв компас.
          Истината по въпроса се казва КИ-13, обаче никой не ще да ги докарва.
          Ако има скала за надморската височина, тя ще е въртяща се, с белег за установяване на барометричното налягане.

          Коментар


          • #6
            До: Oписание за мерните прибори на pajero

            Електронните компаси и алтиметри трябва да се калибрират от време на време. Даже по-скоро честичко. Наистина ще ти трябва ръководство за автомобила, за да видиш как става това.
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: Oписание за мерните прибори на pajero

              Те имат принципни проблеми. Много ги лъжат далекопроводите, много повече от магнитните. Освен това ако имат компенсация на крена са ужасно скъпи. Ако нямат не стават за нищо в колата. Опитвах няколко из града - увисват. Най-коравият показа вечен юг като подкарах по едни стълби на изток на седмото стъпало))
              Барометрите не че спират да мерят и не им трябва особена калибровка. Обаче пък с тях е проблем алгоритъмът на използване в движение. Изменението на показанията им може да значи и промяна на надморската височина и промяна на метеообстановката.
              Намерете някой да докарва от Русия КИ-13 на смислена цена, и всички въпроси отпадат. Това е магнитен компас без ограничения по крена, с девиация, подгряване през зимата, осветление, вибро и удароустойчив и е голям колкото тенисна топка. В големите самолети се използва за начално установяване на жирополукомпаса преди излитане и за авариен, а в много малките и даже в акробатичните често е и единствен.

              Коментар


              • #8
                До: Oписание за мерните прибори на pajero

                Настройката на компаса .
                Намери широко място където да направиш пълно кръгче от 180'
                Натисни и задръж копчето от дясно / не това за температурата/ когато скалата се промени в една линия. Правиш едно пълно кръгче/ обиколка от 180'/ и скалата се калибрира. Това се прави периодично или при сваляне на акумулатора.
                Успех

                Коментар


                • #9
                  До: Oписание за мерните прибори на pajero

                  Леле колко съм заспал какви 180'
                  направи 360'

                  Коментар


                  • #10
                    До: Oписание за мерните прибори на pajero

                    Нищо де, все едно трябва да върти кръгчета на строго хоризонтална равна площадка и всеки път когато го е треснала близка гръмотевица, мотал се е под мощни далекопроводи, кара често покрай трамвая и тролея, в други случаи (виж инструкцията)))))))))
                    Искаш ли система за корекция по атмосферното електричество? Със всички отстъпки, по-евтино от краденото брато, 10 хилки. Долорес Ибарури.
                    70 кила, проблем ли е? Ама може. 10-12 часа удържа точност около и под 1 градус, бива.
                    На магнитния компас поне му мислиш само за магнитните склонения и аномалиите. Едните ги пише на картата ако е правилна и нова, другите ги виждаш или подозираш. Някак се движиш.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Oписание за мерните прибори на pajero

                      Извинявам се пред всички за прекалено закъснялото БЛАГОДАРЯ. Имам познат занимаващ се с авио навигация по точно поддръжка ако ми каже нещо интересно като цена и начин за закупка ще спомена тук или направо нова тема ще постна!

                      Още веднъв БЛАГОДАРСКО!
                      Последно редактирано от Yordan Kolev; 22-12-07, 16:42.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X