Обява

Свий
Няма добавени обяви.

алтернатор на трактор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • алтернатор на трактор

    здравейте колеги,
    наложи ми се наскоро да сложа нов алтернатор на Болгара, но според мен не работи както трябва. Проблемът е следния
    когато трактора работи на празен ход (800 - 900 оборота) контролната лампа свети. когато подам газ (1500 - 1600 оборота) контролната лампа угасва и амперметърът показва, че зарежда. Като пусна газта лапата отново светва алтернаторът е руски, но не пише модел на него- само "ТУ 4573-001-002..." някакъв номер предполагам на задната част където са клемите. Има вградено реле. казаха ми че това е нормално защото когато трактора оре и тн. се настъпва яко газта и тогава ще зарежда, ама ми е трудно да повярвам все пак като включа фарове акумулатора се изтощава на празен ход

  • #2
    От: алтернатор на трактор

    Това не може да е нормален режим на работа.
    За да се провери дали работи нормално могат да се направят контролни замервания на зарядния ток с ампер метър или напрежението с волт метър при работа на празен ход,номинални и максимални обороти.
    По принцип контролната лампа е свързана със звездния център и когато генератора не работи през бобините протича напрежение с права полярност/+/ и захранва лампата/може да бъде и реле/,но когато заработи звездния център става отрицателен/-/ и лампата угасва.
    Тук може да се касае за слабо възбуждане на генератора което става от реле регулатора поради това няма необходимия заряден ток.Тези релета често дават дефекти.Мисля,че имаше някакъв винт върху плочката на реле регулатора за промяна на заряда,но не вършеше кой знае каква работа.Имаше обозначение лято-зима.
    Може да се монтира външно реле /механично или електронно/ и върши същата работа.

    Коментар


    • #3
      От: алтернатор на трактор

      По-скоро погрешно избрано предавателно число между двигателя и алтернатора (т.е. диаметри на шайбите).

      Всеки алтернатор на празен ход работи по-слабо отколкото в работните режими, но чак лампа да светва - или е повреден, или прекалено бавно се върти.

      Това ТУ... не е модел или номер на алтернатора, търси други надписи. Поне знаеш ли от какво е?

      Коментар


      • #4
        От: алтернатор на трактор

        На 900 оборота на КВ на двигателя, алтернатора трябва да зарежда.
        Аз сложих на Болгара алтернатор втора употреба от Опел, който си е с вградено реле-регулатор. Малко трябваше да преработя стойката. Резултата е превъзходен. Зарежда на всякакви обороти и ако му стане нещо си вземам друг от автоморгата за около 40лв.
        2010 CRF 250 R

        Коментар


        • #5
          От: алтернатор на трактор

          И аз съм за това ,че проблема най-вероятно е в предавателните числа.На времето сложих на Москвича ми(осмица) генератор от Лада и се получиха подобни проблеми.

          Коментар


          • #6
            От: алтернатор на трактор

            Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
            На 900 оборота на КВ на двигателя, алтернатора трябва да зарежда.
            Аз сложих на Болгара алтернатор втора употреба от Опел, който си е с вградено реле-регулатор. Малко трябваше да преработя стойката. Резултата е превъзходен. Зарежда на всякакви обороти и ако му стане нещо си вземам друг от автоморгата за около 40лв.
            знам за какво говориш. преди този бях сложил от ситроен. работеше както ти казваш. а този новия го намерих в интернет:
            http://www.ec21.com/product-details/...--7503614.html
            оказва се,че е от МТЗ. някой имал ли си е работа с такива животни? регулатора на малка платка с размери приблизително 2 на 3 сантиметра. виждам на нея само един полеви транзистор. другото е залято сас смола. няма болтче лято зима или поне аз не виждам такова

            Коментар


            • #7
              От: алтернатор на трактор

              [QUOTE=jayka256;2276177]
              http://www.ec21.com/product-details/...--7503614.html

              На капака на дясната снимка от долния ред в долната част има отвор там погледни за болт с глава за отвертка.

              Коментар


              • #8
                От: алтернатор на трактор

                Малко глупаво ама все пак да кажа, че на мене ми се е случвало. Проверявали ли сте дали ремъкът е достатъчно обтегнат?
                А пък иначе най-често се ползват за замяна алтернатори от лада. И на ЮМЗ и на МТЗ-то сме с такива и вършат добра работа. Въпреки нискооборотния двигател на ЮМЗ-то успява да върти генератора с достатъчна скорост (шайбата му е със същия диаметър като оригиналната)
                Кольо Динев

                Коментар


                • #9
                  От: алтернатор на трактор

                  [QUOTE=Stefan55;2276658]
                  Първоначално публикуван от jayka256 Преглед на мнение
                  http://www.ec21.com/product-details/...--7503614.html

                  На капака на дясната снимка от долния ред в долната част има отвор там погледни за болт с глава за отвертка.
                  няма болт . ремъкът е обтегнат. вчера бях в един сервиз и електричаря каза че трябвало по-големи обороти за да работи животинчето. По-голяма шайба на КВ е вариант, но засега ще оставя нещата така както са.

                  Коментар


                  • #10
                    От: алтернатор на трактор

                    Понеже не знам от колко време се занимаваш с трактори, ще си позволя да ти дам един съвет. Видях в първото ти мнение че са ти казали че когато работел трактора се мачкал яко... еми не винаги е точно така. Тази година например орах на под средни обороти, да не говорим че докато идеш на нивата няма да мачкаш газта постоянно, обикновено се кара на ниски обороти. Така че генераторът трябва да може да зарежда и при ниски обороти. Сега като си мисля само при дискуването и дълбоката оран се мачка яко газта.
                    Кольо Динев

                    Коментар


                    • #11
                      От: алтернатор на трактор

                      Понеже не знам от колко време се занимаваш с трактори, ще си позволя да ти дам един съвет. Видях в първото ти мнение че са ти казали че когато работел трактора се мачкал яко... еми не винаги е точно така. Тази година например орах на под средни обороти, да не говорим че докато идеш на нивата няма да мачкаш газта постоянно, обикновено се кара на ниски обороти. Така че генераторът трябва да може да зарежда и при ниски обороти. Сега като си мисля само при дискуването и дълбоката оран се мачка яко газта.
                      П. С. Нормалният празен ход на двигателя е 600 оборота.
                      Кольо Динев

                      Коментар


                      • #12
                        От: алтернатор на трактор

                        И аз имах проблеми докато не сложих реле-регулатор от жигула на оригиналното динамо.Вграденото реле често дава дефекти ,но трябва да се промени и връзването на възбудителната намотка.
                        Винаги се оглеждайте наляво и надясно , когато пресичате на червено.

                        Коментар


                        • #13
                          От: алтернатор на трактор

                          Понеже и аз имам проблеми с алтернатора на стария колхозник,реших да се допитам до по-знаещите.
                          Алтернатора е оригинален от МТЗ-80,работеше докато един ден забравих ключ масата и намерих акумулатора изтощен. Запалих го на дърпане ,започна да зарежда и замириса на изгоряло от алтернатора. Извадих го ,закарах го на майстор (но мисля че си остави ръцете),вързах 3 те кабела ,но не зареждаше, оказа се че трябва да окъся с една лампа 2та кабела и започва да зарежда до следващото падане на 700 оборота.
                          Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                          Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                          Съдействие на закъсали автомобили

                          Коментар


                          • #14
                            От: алтернатор на трактор

                            Имаш проблем с регулатора или по-точно тока на възбуждане.

                            Коментар


                            • #15
                              От: алтернатор на трактор

                              от какво мога да пресадя алтернатор и реле ,тъй като алтернатора спря да работи тотално а регулатора е външен и не знам дали работи?
                              Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                              Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                              Съдействие на закъсали автомобили

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X