Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с чистачките на Мерцедес С 220

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с чистачките на Мерцедес С 220

    Здравейте колеги,
    Чистачките спират в горно крайно положение !
    Колата е c 220 tdi 2000г. авангард , чистачките застават в горно положение на стъклото а не долу до капака на мотора ! Иначе си работят на всички положения на ключа ,колата е със сензор за дъжд.Вместо да си спират долу спират горе и от там започват да чистят. Първия им ход е към капака на мотора после пак си застават горе !Дразнещо е !На изключен двигател ги свалям ръчно до капака на мотора ,ама подам ли контакт явно мотора на чистачките се тества и пак ги вдига горе !При теста се оказа ,че кома ту вижда, ту не моторчето на чистачките и трябва да се смени с ново.Новото е към 500 лв. затова купих това от ebay :
    http://www.ebay.com/itm/Mercedes-Ben...71203438562%26

    Въпроса ми е как се сваля пластмасовата кора която е под чистачките и закрива целия механизъм?

    Отгоре са виждат само 4 малки видий които са в основата на дясната чистачка което ме навежда на мисълта ,че сигурно е лепена към стъклото. Ако някой е свалял въпросната кора да помага !!!

    Ето и снимки :
    Прикачени файлове
    Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
    костeнурков спринт.... и в гората !!!!

  • #2
    От: Проблем с чистачките на Мерцедес С 220

    Да не би да е сервизно положение колега? Не помня на мерцедес как беше, но на повечето модерни каляски със завряни чистачки на най-интересни места, има сервизно положение, за смяна на перата.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с чистачките на Мерцедес С 220

      Това няма сервизно положение.
      Повече ми прилича на скапан краен изключвател, ама той се намира в двигателчето, а не знам как се стига до там на цетката на колегата.

      В другия форум, дето си писал, вероятно ще ти отговорят.
      Успех.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с чистачките на Мерцедес С 220

        Някой е презацепил моторчето на 180 градуса.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с чистачките на Мерцедес С 220

          Само колегата си кара колата - не е невъзможно да са превъртели шлиците

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с чистачките на Мерцедес С 220

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Това няма сервизно положение.
            Повече ми прилича на скапан краен изключвател, ама той се намира в двигателчето, а не знам как се стига до там на цетката на колегата.

            В другия форум, дето си писал, вероятно ще ти отговорят.
            Успех.
            Наистина няма сервизно положение , и на мен това ми беше първата идея- ама не !Както съм писал по горе компа ту вижда ту не вижда крайния изключвател,което води до смяна на моторчето или редукторния механизъм към което са закрепени изключвателите .Така или иначе трябва да се стигне до въпросното моторче което е под прасмасовата кора ,която не знам как да сваля и дали е лепена !
            Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
            костeнурков спринт.... и в гората !!!!

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с чистачките на Мерцедес С 220

              Ето и снимки на моторчето и редуктора :
              Прикачени файлове
              Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
              костeнурков спринт.... и в гората !!!!

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с чистачките на Мерцедес С 220

                Първоначално публикуван от karata_z Преглед на мнение
                На изключен двигател ги свалям ръчно до капака на мотора ,ама подам ли контакт явно мотора на чистачките се тества и пак ги вдига горе !
                Ето това изречение ме наведе на тая мисъл.Пласмасата не е лепена а се издърпва надолу.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с чистачките на Мерцедес С 220

                  Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                  Някой е презацепил моторчето на 180 градуса.
                  Интересно в случая е ,че това се случи по време на път !Ако бях купил колата в това състояние на чистачките щях да съм сигурен ,че някой е барал кадето не му е работа !Стана по време на път ,на магистралата ,ръмеше ,бях ги пуснал на първа степен и на един от импулсите просто си останаха горе !!!!!И от отогава все така !
                  Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
                  костeнурков спринт.... и в гората !!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с чистачките на Мерцедес С 220

                    По този начин се държи презацепено моторче.Щом е станало на път е възможно да е загубил плюса за връщане.На буксата за чистачките трябва да има три плюса и една маса.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с чистачките на Мерцедес С 220

                      Предния пост го писах наизуст.
                      Клема 31 минус.
                      Клема 53 плюс първа степен.
                      Клема 53а плюс крайно положение , получава ток докато стигне изходно положение.
                      Клема 53б плюс втора степен.
                      Клема 53е плюс на спирачката за изходно положение.
                      Към клема 53 има подаване на плюс от пръскалките.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с чистачките на Мерцедес С 220

                        Не е за пръв път на автомобил да се износи механизма за чистачките- я втулките, я голямото зъбно колело и да прескочи няколко зъба в редукторчето.
                        А спира горе, защото там е отишъл стопа.
                        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с чистачките на Мерцедес С 220

                          Не е като твоя модел, ако ти е в помощ гледай: http://www.youtube.com/watch?v=7ca6h6HRskU
                          Последно редактирано от puh4; 24-06-13, 21:33. Причина: грешка

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с чистачките на Мерцедес С 220

                            Чистачките вече си спират в крайно долно положение !
                            Не знам кой на какви модели на С класата е свалял въпросната кора над моторчето на чистачките, и къде е видял щипки, или как е издърпва надолу, но на моя е ЛЕПЕНА ! Лепена и то доста добре !Първата снимка. След като се убедих ,че е лепена реших да се пробвам да измъкна целия механизъм на чистачките без да свалям кората . Не може братята шваби да е направят така ,че при смяна да трябва да пада голямо рязане и чистене на лепило !Трудно е и трябва да се внимава но с подходящите инструменти се получава.Свалят се четирите видий до основата на лявата чистачка и уплътнителната гума м/у капака и мотора защото това е най лесно и започва чудене .Оказа се ,че въпросната кора е доста жилава и еластична!След като свалих механизма на чистачките ,който се държи на 3 болта – 2 по 13мм. и 1 по 10мм. се вижда това на 2-та снимка е от дясно и това на 3-тата снимка е от ляво.Ами вижда се ,че механизма го няма!При свалянето трябва да се внимава да не се скъса някой от гумените маншони през които излизат шлиците на чистачките ,4-тата снимка,защото Аз успях да го направя!Абе майсторче ! След сравняване на това което извадих и това което имам за нов монтаж се започна обратната процедура на качването. Разликата беше само в това къде е рамото на механизма - в червеното е къде не трябва да бъде, а левия механизъм е новия - 5-тата снимка .Следва пъхане, набутване и псуване /малко не много/ 6 - тата снимка и опирам до монтирането на болтовете !Снимки 7,8,9 - та .Хубаво и да има с какво да се подпре кората иначе много пречи 10 - снимка!Стягане на болтовете поставяне на куплунга на моторчето на мястото му 11 - та снимка , намира се в кутията с бушоните 12-та снимка , поставяне на гуми и видий обратно ,монтиране на рамената на чистачките ,силикон на скъсания уплатнител снимка 13-та ,оглед за нещо забравено и...... проба !
                            Без проблеми, всичко е наред - снимка 14!!!!

                            После ще разглобя моторчето и редуктора ,та да видя къде е проблема !
                            Прикачени файлове
                            Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
                            костeнурков спринт.... и в гората !!!!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X