Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стробоскоп.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Стробоскоп.

    Ето и клипчетата:



    Първоначално публикуван от viperr Преглед на мнение
    Направете ми едно такова и на мен. Ще си платя каквото струва за материали и изработка.
    Нищо сложно няма в изработката му, колега, просто трябва малко играчка с поялника
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #92
      От: Стробоскоп.

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      За високи обороти трябват разни други хитринки. Импулса на светкане трябва да е много по-къс, иначе нищо няма да видиш. Там и белите диоди могат да се окажат бавни и да се наложи да се ползват цветни.

      ...само дето е безсмислено. Стробоскопа и без друго на високи обороти няма отношение към реглажа. Интересуват го преко сили първите 1000 - 1200.
      В оригиналната конструкция някаква пречка за коректна работа на високи обороти се явява големият гейтов капацитет на транзистора. Теоретично, някакъв мосфет драйвер би трябвало да реши проблема.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #93
        От: Стробоскоп.

        Първоначално публикуван от viperr Преглед на мнение
        Направете ми едно такова и на мен. Ще си платя каквото струва за материали и изработка.
        Ставаме 2-ма
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • #94
          От: Стробоскоп.

          Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
          Ставаме 2-ма
          Не ми е проблем, ама трябва да бия половината град... С тая кола Ако толкова ви са спешни, да измислим нещо
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • #95
            От: Стробоскоп.

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            В оригиналната конструкция някаква пречка за коректна работа на високи обороти се явява големият гейтов капацитет на транзистора. Теоретично, някакъв мосфет драйвер би трябвало да реши проблема.
            Трябва да мига по за кратко, но с по-голям ток. Начини за постигане - бол.

            На клипчетата се вижда че мига, ама провери ли дали върши работата, за която е правен? Тоест вижда ли се белега за центровката? Фокусиран ли е, замазан ли е?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #96
              От: Стробоскоп.

              Айде подобрете го де, и сложете 1 потенциометър, да са регулира светенето така че шайбата да се вижда спряла примерно.

              Коментар


              • #97
                От: Стробоскоп.

                Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                Не ми е проблем, ама трябва да бия половината град... С тая кола Ако толкова ви са спешни, да измислим нещо
                Спешно не,просто понякога много ми е трябвал,а все не мога да отделя пари за нов.
                Колко излиза направата?
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар


                • #98
                  От: Стробоскоп.

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  ...само дето е безсмислено. Стробоскопа и без друго на високи обороти няма отношение към реглажа. Интересуват го преко сили първите 1000 - 1200.
                  Е, а центробежния регулатор как ще го провериш? Там все до 4000 трябва да можеш да ги видиш...
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • #99
                    От: Стробоскоп.

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Трябва да мига по за кратко, но с по-голям ток. Начини за постигане - бол.

                    На клипчетата се вижда че мига, ама провери ли дали върши работата, за която е правен? Тоест вижда ли се белега за центровката? Фокусиран ли е, замазан ли е?
                    Точно белега не съм го гледал, пробвах по надписа на пистовият ремък, което няма нищо общо, в събота, ще го пробвам на ладата, там трябва да си покаже, къде, какво
                    Казвайте как да го направим истински, от мен джунджуриите и работата, от вас акъла ?? -Съгласни? Ей тъка, като за проба-грешка

                    Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                    Спешно не,просто понякога много ми е трябвал,а все не мога да отделя пари за нов.
                    Колко излиза направата?
                    Като махна бензина, който издумках за обикаляне, ми излезе към 15-20 лева, всичко, най-скъпата част, е светодиода-10 и нещо
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • От: Стробоскоп.

                      Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                      Е, а центробежния регулатор как ще го провериш? Там все до 4000 трябва да можеш да ги видиш...
                      Ми, никак. Общо взето проверяваш дали въобще работи. Ако смяташ да му сваляш кривата със стробоскоп, трябва малко по-инакъв. И пак ще загубиш толкова време че по-добре да си купиш нов.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Стробоскоп.

                        Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                        Казвайте как да го направим истински, от мен джунджуриите и работата, от вас акъла ?? -Съгласни? Ей тъка, като за проба-грешка
                        Ми той си е истински. За да стане съвсем истински заигравките ще са доста, а смисъла им - под въпрос.

                        Като го пробва върху надписите на ремъка, какъв е резултата? Фокусирани, замазани? На клипчето не си личи. Няма и как да си личи.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Стробоскоп.

                          Ами, на ремъка надписите си се виждаха, но само когато светваше на тях, даже се четяха, пак в зависимост от газта, ако е на по-голями обороти, започва да размазва Но на ниски си е добре
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • От: Стробоскоп.

                            Настройката на статичния аванс - добре. Но често пружинките на центробежния регулатор са омекнали или счупени, трудно се върти, вакуум регулатора не работи от години. Ако не може да се види реалния аванс при 3000-6000 оборота, смисъла е почти никакъв. А той с този стробоскоп не може да се види, най-малкото защото е над 30 градуса. На един професионален елкон всичко това се вижда, а и много други неща. И струва 20-30 лв. Нямам нищо против идеята направи си сам, но трябва да има и смисъл.

                            Аз лично преди две години купих това:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$(KGrHqN,!h8E7!Qs6CMhBPCzmz,-z!~~60_57.jpg
Прегледи:1
Размер:76.2 КБ
ID:5554686

                            Вършеше перфектна работа, докато не спря да работи и не ми е останало време да търся повредата. Извода е - намерети си читав елконаджия.

                            Коментар


                            • От: Стробоскоп.

                              Дa се похваля, че и aз сглобих един. малко слaбо се сверти, но много зависи колко намотки си направил върху високоволтовия кабел колкото повече толкова повече.
                              при вас с колко свети?
                              направих го с батерия 9 волта

                              Коментар


                              • От: Стробоскоп.

                                Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
                                Аз лично преди две години купих това:
                                Еми в това има кажи-речи същото, дето има и в другото, с добавен един микроконтролер за 5 кинта. Електрониката е никаква. Софтуера - нищо особено, за който се занимава със софтуер. Преди години точно такова бях тръгнал да правя. Ама продадох колата, на която да го ползвам, и си остана само идея. После пък като си купих друга кола, на която мога да го ползвам, установих че си глася аванса без никакъв уред по-добре отколкото като я закарам на сервиз. Та пак си остана само идея.

                                И вакуумния и центробежния регулатори се вижда дали работят и на под 1000-оборота. Дали са в норма е друга история.

                                ...в тоя ред на мисли, малко съм скептичен че бели диоди биха свършили работа за високи обороти. Когато го мислих, го мислих с оранжеви + сини. Идеята е че при високи обороти импулса светене трябва да е по-кратък за да не се размазва петното, а белите диоди са сини диоди с фосфор отгоре, който от синята светлина прави жълта. Та имам едни съмнения че въпросния фосфор като "пъргавина" е далеч от пъргавината на диода.

                                Например, за да се вижда петното ясно, то не трябва шайбата, върху която е, да изминава повече от милиметър докато диода свети. Ако приемем че средностатистическата шайба на коляновия вал е с диаметър около 15см, при 3000 оборота в минута петното се движи със скорост 23550мм/сек, тоест, импулса светлина от диода трябва да е с продължителност 1/23550 секунди, или около 42 микросекунди. От друга страна, светлината, излъчена за тия 42микросекунди трябва да е достатъчно, че да я видиш. Тоест диодите трябва да се изпържат на доста над номиналния им ток, и трябва да са прилична бройка, защото при 3000 оборота и 4-тактов двигател светят само през 0.1% от времето.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X