Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стробоскоп.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Стробоскоп.

    ДА!!
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #47
      От: Стробоскоп.

      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
      ДА!!
      Простото си е просто. М.....му. То си елементарно ама понякога просто не идва. Сега само остава да му набутам в корпуса диодната чудесия и съм в джаза. Мерси.
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #48
        От: Стробоскоп.

        Моят стробоскоп е по тази схема.. Ползва се от над 10 години.. http://kokoboxer.snimka.bg/other/raz...59.2492220.big

        Коментар


        • #49
          От: Стробоскоп.

          Стробоскопа ще тръгне,но е много по-важно да разшифроваме написаното в #36-работа на центр.,вак.рег.,октани,от какво трепка,обороти и др.Не случайно има характеристики на центр.и вак.рег.Аз имам руски допотопен с ИФК120 на 12в.,работеше перфектно,ако знаеш какво искаш и накрая пак опитно като поостареят двиг. и делко,да не говорим за газ-бензин.Ако го намеря ще го подаря.Вече има дост.ярки и мощни светодиоди(200-300милиамп.) и куп оптики,така че нещата се опростяват и решават с 1 свдиод.и няколко чарка.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #50
            От: Стробоскоп.

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            Колеги правя го по тази схема.. навивам по 2 пъти повече намотки за по-голяма сигурност от насищане на трафа и ми гори транзистора.. съмнява ме че честотата не е подходяща.. слагам 100 ома със 220 нанофарада... добре ли е така.. ? Трафа ми е от импулсно захранване за компютър.. пренавивам си го както трябва .. гледайки схемата 1ви крак на трафа се хваща .. навива се в едната посока и края на намотката е 2ри крак.. 3ти крак е новата намотка като тя се навива в обратната посока и свършва с 4-ти крак .. 5ти крак започва с навиване в посока на навиването като от 1ви крак на 1-вата намотка (респективно в обратната посока от 2-рата намотка която започва с 3-ти крак...) и така свършва с 6ти крак.. е надявам се да навивам трафа правилно но проблема е на лице

            Коментар


            • #51
              От: Стробоскоп.

              Нямам идея да съм навивал разнопосочно,топхерна е от някакъв руски магнетофон,в разрез изглежда като Ш,разглобява се на две,като по средата стои макаричката с намотката,навий каквото пише,схемата е непретенциозна и си тръгва от първият път,успех.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #52
                От: Стробоскоп.

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                Нямам идея да съм навивал разнопосочно,топхерна е от някакъв руски магнетофон,в разрез изглежда като Ш,разглобява се на две,като по средата стои макаричката с намотката,навий каквото пише,схемата е непретенциозна и си тръгва от първият път,успех.
                И аз по принцип не бих навивал разнопосочно но тези точки които са сложени на 1 3 и 5 ти крак не показват ли точно това.. , че те трябва да са началото на намотките които трябва да се навиват в една и съща посока.. правил съм импулсни за автомобил но там осцилацията идва от чип които я генерира (SG3525 , TL494 ) но в случая минава някакъв ток през трафа индуцира се по някакъв начин и аз немога да си го обясня какво точно става но транзистора започва да се отпушва и запушва.. освен да не оцелвам честотата.. с какви точно стойности на резистора и кондензатора да го стартирам ... 100 ома с 220 нано но в схемата има и други стойности ... маи са за много ниска честота и трафа се насища... а когато го навих за 1ви път и спазих намотките по схемата направо трафа се пали.. затова реших с 2 пъти повече намотки така и така има място.. но този път транзистора не издържа.. явно в честотата ми е проблема

                Коментар


                • #53
                  От: Стробоскоп.

                  Здравейте колеги! Ч.Н.Г
                  Набавих всичките нужни работи, но само Ценера не знам какъв, имало доста видове мошност ли там какво било, та някой има ли си на идея колко трябва да е ?? Имало 1, 3.5 и още някакви ???
                  И последно, как е по-добре, с светодиоди от запалка ли с други ???
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • #54
                    От: Стробоскоп.

                    Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                    Набавих всичките нужни работи, но само Ценера не знам какъв, имало доста видове мошност ли там какво било, та някой има ли си на идея колко трябва да е ?? Имало 1, 3.5 и още някакви ???
                    Ценеровите диоди са стабилизатори на напрежение,трябва да знаеш за какво напрежение ти трябва,примерно за 8,5в или 12в,според спецификацията на схемата.

                    P.S.Ако говориш за схемата във началото на темата,трябва да е на 15в.
                    Последно редактирано от petroffbg; 06-01-14, 17:23.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Стробоскоп.

                      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                      Ценеровите диоди са стабилизатори на напрежение,трябва да знаеш за какво напрежение ти трябва,примерно за 8,5в или 12в,според спецификацията на схемата.
                      15 волта, но жената ми каза, кой от всичките, викам 15в, тя ми вика има различни, не като марки, ми като мошност ли, знам ли, нещо каза имало от 1, 3.5 и още някви си стойности, мощност ли каза, нещо подобно... И стой та гледай, излагация
                      Иначе схемата е в 1вия пост
                      Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 06-01-14, 17:31.
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • #56
                        От: Стробоскоп.

                        Ценерите освен на волтаж се гледат и на ампери. Тук едва ли ще протича кой знае какъв ток, но слагай 1А. Разликата в цената е малка.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Стробоскоп.

                          Добре, ако сложа примерно по-голям, за всеки случай?? Ще има ли разлика ? Макар, че през запалителната система минава около 0,8/та даже и по-малко/, та дори и да удари искра в жицата около кабела 1А, ще си го издържи
                          Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 06-01-14, 21:32.
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • #58
                            От: Стробоскоп.

                            Коя беше схемата?
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Стробоскоп.

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Коя беше схемата?
                              Май първи пост.
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • #60
                                От: Стробоскоп.

                                Еми значи ценера ТРЯБВА да е 15V. Може да е примерно 12, но не и повече от 15.

                                15 волтови ценери има в кой да е магазин за електронни части. Едно от най-използваните напрежения е това. И струват стотинки.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X