Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

    Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
    Това не е чак толкова майтап, но зависи от изпълнението де. Има липо батерии, от които спокойно може да се черпи по над 100А ток в продължение на няколко минути. Има DC към DC джъмпери на напрежение, които работят с над 95% КПД. Така, че реално тази поуър банка може да осигури още няколко подгрева на дизелов двигател или още няколко стартирания на бензинов двигател.
    Силно ме съмнява този размер да осигури 100А /защото те дават 400А пик/ пък било и за секунди. Как я виждаш защитата на LI ion батерията 100А /тази конкретно/. А и само подгрев? После бутане ли следва?
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

      Първоначално публикуван от prepodobni Преглед на мнение
      нямам идея ... колко ще е добро за тия пари ще си взема цял акомулатор, това ми прилича на едно устроиство дето го рекламираха че се вклучва в запалката и пести
      ТЕХНИЧЕСКИ ХАРАКТЕРИСТИКИ:
      КАПАЦИТЕТ: 12800mAh
      Вход: 12V/1A
      Изход 5V/2A;
      12V/16A/19V, Превклювател между различни волтажи
      12V jump start
      Време за зареждане 6 Hrs
      Стартов ток: 200A
      Върхов ток: 400A
      Размери: 160*75*28mm
      Тегло: 430g
      Работна температура:: -20~80/-4~140
      Живот: >1000 цикъла

      гориво
      За тези пари наистина може да си вземeш още един резервен акумулатор. Предимството на подобни у-ва е в размера и теглото. Просто го вадиш от джоба, включваш, чакаш малко и въртиш. Липо батериите имат способността да отдават няколко десетки пъти по-голям ток спрямо номиналният им капацитет - Ето тук е ключът от палатката. Ако това у-во се отвори и се потърси инфо за пакетите вътре може да се пресметно ориентировъчно какъв ток може да се очаква от него. Но 400А е крайно оптимистично.
      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

        Капацитет 12800mAh на 3.7 волта са 4Ah на 12 волта. Сами си преценете колко подгрева и паления можете да си осигурите с тоя майтап.

        Престанете да се връзвате на очеизвадно лъжливи прИмоции, като онова, дето се вкарва в запалката и сваля разхода наполовина. Това е сравнимо.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Капацитет 12800mAh на 3.7 волта са 4Ah на 12 волта. Сами си преценете колко подгрева и паления можете да си осигурите с тоя майтап.
          Около два опита на средна ръка дизел (2.5л).

          Бензинов който да изхарчва повече от половин Ач на палене аз поне нямам.

          Коментар


          • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

            Руснаците бяха луднали по такива пауър-банк... Конкретни модели палеха БЕЗ ДРУГ АКУМУЛАТОР трилитров дизел в студа....
            Реално спора им в един подобен на нашия форум, бе дали даден модел ще запали голям дизел, защото с малките бензинки практически нямаха проблем с паленето и по-малките модели...
            И се оказа, че с по-голямото устройство трилитров дизел нямаше проблеми, но по-малките се зореха... Но 'голямото' устройство също бе с доста скромни размери...
            Но доколко е читаво горното устройство - не знам...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Около два опита на средна ръка дизел (2.5л).

              Бензинов който да изхарчва повече от половин Ач на палене аз поне нямам.

              Това нещо не го разбрах. Моето Диско 2.5л, на -10 с добър, зареден акумулатор с пусков ток около 700А се задъхва. Какви са тия п.чи въшки дето правят ток от въздуха?
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                700A*10sec=1.94Ah
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                  Тук изобщо не говорим за пусков ток.

                  Коментар


                  • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                    1.МОЩЕН КАПАЦИТЕТ ЗА АВАРИЙНО ЗАПАЛВАНЕ НА АВТОМОБИЛ - 12 V

                    Това пише. Значи пусков ток 200/400А, на теория. Не знам за супер съвременен
                    дизел как ще, но за нормален дизел това не става.
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                      Ако някой инвестира в това чудо мога да предоставя дизел за проба. В момента на него е закачено само запалването та няма даже да има утечки от нищо
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                        1.МОЩЕН КАПАЦИТЕТ ЗА АВАРИЙНО ЗАПАЛВАНЕ НА АВТОМОБИЛ - 12 V

                        Това пише. Значи пусков ток 200/400А, на теория. Не знам за супер съвременен
                        дизел как ще, но за нормален дизел това не става.
                        Чифт амперклещи напълно опровергават теорията ти. Пусков ток над 300А съм виждал само на товарен автомобил.

                        Освен това не се очаква устройството да отдаде всичкия ток необходим на стартера. То може да поработи 15 мин с 35 ампера примерно и това ще е достатъчно за жив, но изтощен акумулатор.

                        Иначе литиеви елементи с допустим ток 20C-40C се продават свободно. От тях ти стига да събереш 20Ач и ще можеш да палиш всичко. Въпросът е че автомобилният акумулатор не е само за палене.

                        Коментар


                        • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                          Да, на моя мотоциклет като включа "на контакт" освен компютър, помпа работи фар и габарити и след 2 мин. работа така стартера завъртя и запали, но изгуби показанията на БК, т.е. малкия акумулатор е сметнат само за няколко завъртания на стартера и на нищо друго.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                            Ей тук малка демонстрация на такива бъзикни...
                            Не смятам, че видеото е постановка:
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Ако някой инвестира в това чудо мога да предоставя дизел за проба. В момента на него е закачено само запалването та няма даже да има утечки от нищо
                              Имам под ръка и три различно умели акумулатора
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Пусков ток над 300А съм виждал само на товарен автомобил.
                                Вероятно видя на клипчето 395 А по показанието на клещите. Не че им вервам, де!
                                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X