Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

    Добро е това, да.
    Поръчах и аз преди време за един познат същото и хвърлих поглед вътре.
    Семпло направено, наистина зарежда с 400-500мА но то самото трафче (с трансформатор е направено) е 500мА и леко работи на предела си в режим на "пълен" заряд.
    В следствие на което загрява доволно и не зная колко време би издържало.
    Може би би било проблем ако се ползва за зареждане на по-голям аку и той е разреден здраво...
    Но засега работи точно!
    Враг усраине

    Коментар


    • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

      Ако на това чудо пише 'ANG'', вероятно всичко е сметнато както трябва и ще работи доволно дълго и коректно.
      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

      Коментар


      • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

        Мисля, че трафа беше ANG, да.
        Ше видя на снимките че не са ми под ръка но каквато и марка да е му трябва малко резерв от мощност какъвто тук липсва.
        За час работа доволно загряваше ама и аку-то с което го тествахме беше 75Ah
        Враг усраине

        Коментар


        • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

          Акумулатора няма значение какъв е в широки граници. Например 1А/ч до 150А/ч.
          Нормалното загряване на траф е до температура, при която можеш да го пипаш без да пари, което е до към 60 градуса. Поне така твърдеше производителя и проектанта на тези трафове Христо Ангелов(лека му).
          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

          Коментар


          • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

            Има значение дотолкова, че ще трябва повече време да работи с ток от 500мА до пълното зареждане на аку-то и електрониката свали тока до ниво за подзаряд.
            Ама да не изпадаме в теоритични дебати, работи си нещо-то, цената му е приемлива, добра покупка е според мен.
            Враг усраине

            Коментар


            • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

              Аз имам зарядно с един диод и съм страшно доволен ... Самоделно е .

              Коментар


              • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                Анг ги правят на 500 м.от дома ми,незнайно защо ги подминавам с недоверие,ползвам техни трафове и нямам нито един изгорял,за тези зарядни има доста положителни мнения и по другите форуми,ще е положително ако снимаш вътре управлението.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                  Така ... зярядното вече е преминало в режим на поддържане,точно както е описано свети зелено, за снимането отвътре няма проблем руското го отворих и наснимах и това дано има болчета а да не е капсуловано и него ще снимам . Да от Пловдив ми го изпратиха.

                  Коментар


                  • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                    25 лв. все пак са си +15$. Множко са си за такъв ток.
                    http://www.aliexpress.com/item/New-H...919100186.html
                    стари са, и работят
                    Последно редактирано от veskov; 30-12-14, 22:32.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                      На сайта имат 4.7 ампера с работна температура 40 градуса ! За първи път срещам Бг производител на тороидални трафове,това ако е истина естествено.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        25 лв. все пак са си +15$. Множко са си за такъв ток.
                        http://www.aliexpress.com/item/New-H...919100186.html
                        стари са, и работят
                        Множко са, ама са 25лв. Ще си купя няколко, защото са Български. Тия от линка не са уцелили надписа в заглавието и на кутията. Ако докара повече от 0.6-0.7 ампера ще е чудо.

                        Кажи ми ако можеш колко вата е тая ламБа?
                        http://www.dx.com/p/exled-electric-c...29#.VJ8HFKtEL8
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                          Аз не бих си купил зарядно с 500мА, не мога да го чакам с дни да зареди. Налагало ми се е да заредя максимално бързо за да запаля на момента, и си купих микропроцесорно зареждащо с до 16А.
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                            Това го взех преди всичко заради функцията поддържане на акомулатора, за да съм сигурен че МПС-то ще запали дори и след като не е ползвано по дълго време, след като последния път ми се наложи да обикалям и да търся някои съсед да ми дава ток. Иначе си имам друго руско зарядно което е снимано по назад в темата

                            Коментар


                            • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                              На това идеята му не е толкова да зареждаш каквото и да било бързо а да го оставиш непрекъснато включено за поддръжка!
                              Например в караваната или на мотора в гаража цялата зима.
                              Един вид не за основно зарядно а за поддържащо.
                              Върши си идеална работа за това.
                              За мен цената е напълно обоснована.
                              Ебаси, то ако алиекспреса (и изобщо китайците) започнат да ми определят ценовият мироглед и очакванията кое колко да струва...
                              Направо трябва да мина на ориз и водорасли!

                              Аз не мога да открия снимките на това нещо но освен трафа, има един чип с изтъркано означение (простотия но както и да е) и много малко елементи около него.

                              П.С: Все пак намерих фотки...
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141231T112338.jpg
Прегледи:1
Размер:48.5 КБ
ID:5632487
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141231T112512.jpg
Прегледи:1
Размер:58.7 КБ
ID:5632489
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141231T112014.jpg
Прегледи:1
Размер:53.0 КБ
ID:5632486
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141231T112431.jpg
Прегледи:1
Размер:51.1 КБ
ID:5632488
                              Последно редактирано от Esper; 31-12-14, 10:40. Причина: Снимки
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                                Само за поддържане 25лв ми се виждат много, сори. Коментираното лидълско което съм имал за 30 и нещо лв с 3А и микроконтролер по ми изглежда изгодно. Неговия проблем, на това което имах (сега гледам е с нова външност, може и да са го оправили проблема), е че при прекъсване на тока след това минава в начално не-зареждащо положение чакащо команда за работа. А това с изтърканата интеграла ме връща в минали времена...., майтап....., да не говорим че предполагам доста бързо човек може да се ориентира за какво иде реч.

                                П.П. Друг номер беше заливането с смола, тогава нямаше интегрални схеми.....
                                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X