Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв бушон?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв бушон?

    Тези дни ми предстои подготвяне на елинсталацията за инвертор, който според производителя може да осигури захранване до 600 W (в продължение на 30 минути) и пиково натоварване - до 1500 W.
    Тоците при максимален товар му ги дават 60А.
    Колко мощен бушон трябва да се сложи?
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    До: Какъв бушон?

    Това риторичен въпрос ли е ?

    Коментар


    • #3
      До: Какъв бушон?

      а самия инвертор няма ли защита/бушон?
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        До: Какъв бушон?

        Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
        Това риторичен въпрос ли е ?
        Проверка на казаното ми от специалисти.


        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        а самия инвертор няма ли защита/бушон?
        Пише, че има разни защити, но един бушон в повече няма да навреди. Мисля си аз.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          До: Какъв бушон?

          Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
          Тоците при максимален товар му ги дават 60А.
          е точно толкова......
          LZ1RED

          Коментар


          • #6
            До: Какъв бушон?

            Ми хайде да посмятаме малко! 60А Х 12V = 720W в идеалния случай. Като сложим КПД на инвертора 85% например и се получават точно 600-те вата дадени от производителя. Значи 60А бушон ще подсигури номиналното натоварване. Ако искаме да използваме и пиковото натоварване значи смятаме амперите Х 2.

            Коментар


            • #7
              До: Какъв бушон?

              По Закона на Ом + загубите излиза приблизително толкова.

              Коментар


              • #8
                До: Какъв бушон?

                Слагай 80 А, че при рязко натоварване, по-слаб, ще гори
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #9
                  До: Какъв бушон?

                  Купих си наскоро същия инвертор и го пробвах в полеви условия. При пряко огряване от слънцето, натоварване около 500-550 Вата- постоянно, в продължение на около 40-45 минути. От акумулатора, при запален двигател и на обороти да поддържат минимум 13 Волта, само със щипките и без допълнителен предпазител. После, при прибирането на устройството се оказа, че е загряло толкова, колкото го е пекло слънцето(при допир с ръка не пареше, а само топлеше). Мисля, че пишеше на опаковката, че има предпазител вътре в съоръжението, но не съм сигурен. Вече не я пазя. Но съм доволен, въпреки че отначало бях скептично настроен, като видях размерите и усетих килограмите.
                  Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                  УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                  Времето е ценно, само ако не бързаш.
                  0889623098

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какъв бушон?

                    Бушонът трябва да се сложи максимално близо до акумулатора,с което той пази кабелите а на самият уред.Бушонът,който седи на уреда вече пази самият него.Внимавай само какъв бушон слагаш,защото напоследак се появиха бушони-ментета,които вместо да изгарят при късо съединение почват да се топят.В някой случай се запалват жиците по-бързо отколкото се стапя бушона,а от там в най-лошият случай се пали и колата ако не откачиш веднага акумолатора.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какъв бушон?

                      а къде продават истински и качествени бушони ?
                      LZ1RED

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какъв бушон?

                        Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                        а къде продават истински и качествени бушони ?

                        Направо ми взе думите от устата. Щото тия дни един колега ми казва пак за тия менте-бушони, дето се топели, ама не казва отде да намери човек НЕменте. Комай където и да погледна - все са едни и същи.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какъв бушон?

                          Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                          а къде продават истински и качествени бушони ?
                          Много хубав въпрос.
                          Only after the last tree has been cut down,
                          Only after the last river has been poisoned,
                          Only after the last fish has been caught,
                          Only then will you find that money cannot be eaten.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какъв бушон?

                            Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                            Направо ми взе думите от устата. Щото тия дни един колега ми казва пак за тия менте-бушони, дето се топели, ама не казва отде да намери човек НЕменте. Комай където и да погледна - все са едни и същи.
                            За съжаление и аз не мога да ти препоръчам откъде да си купиш истински бушони.Мога да ти дам 40А истински бушони от големите,който са ми е останали от ремонта на автомобили.Ще потърся и 60А,но мисля,че ми беше останал само един.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Какъв бушон?

                              Първоначално публикуван от Daniboss Преглед на мнение
                              За съжаление и аз не мога да ти препоръчам откъде да си купиш истински бушони.Мога да ти дам 40А истински бушони от големите,който са ми е останали от ремонта на автомобили.Ще потърся и 60А,но мисля,че ми беше останал само един.
                              В момента не ми е спешно. За инвертора отдавна вече сложих бушон 70А от типа на тези, които слагат фирмите, инсталиращи аудиосистеми в колите.
                              При търсенето обаче се видя, че май си е проблем да намериш, каквото ти трябва. На едно място имат някакви бушони, които могат да свършат работа, обаче нямат държатели за тях. В съседния магазин пък имат държатели, но за друг тип бушони.
                              А що се отнася до най-обикновените предпазители за коли (до 25-30А) от тях навсякъде май са едни и същи - от тези, за които колегите казват, че могат да направят беля, защото се топели ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X