Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател от Перла 05

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Двигател от Перла 05

    Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
    Този ел.двигател е с мощност 190вата.
    220v x 1.5A - 330W
    220v x 3.8A - 836W
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #17
      От: Двигател от Перла 05

      Ти изрови много стара тема, но понеже използвам и аз един такъв, обърнете внимание, че на ниските обороти по табелка му дават мощност 60W
      A наистина по твоята сметка излиза 330W. Това означава, че 270W отиват да греят вятъра.
      Не знам дали има друг такъв мотор с толкова ниско КПД

      Коментар


      • #18
        От: Двигател от Перла 05

        Признавам загледах се по табела във W-те, но не и в А-те.
        При този двигател се получава като,че ли работи на "ръчна спирачка".

        Коментар


        • #19
          От: Двигател от Перла 05

          Не е точно така, има си сериозен въртящ момент на ниските обороти и ми служи една година. При мен работи с 1.75А, но с прекъсвания, ако го оставя постоянно включен загрява, иска външно охлаждане. Ценното при него са ниските обороти, ако не е той, трябваше да слагам редуктор.

          Коментар


          • #20
            От: Двигател от Перла 05

            Оня ден си направих нискооборотно мераклийско точило от мотор на Перла 04. За 5 минути двигателят вдига едни 70 градуса на ниските обороти. Така ли трябва да е? Свършвам си работа за едно точене, за следващото трябва да чакам да изстива...

            Коментар


            • #21
              От: Двигател от Перла 05

              Според мен е нормално да загрява. Сега, дали за 5 минути или повече е отделен въпрос. Но обърни внимание, че в пералнята той никога не работи 5 минути непрекъснато.
              Така и така си докарал 220 волта до него, защо не опиташ да му сложиш някакво вентилаторче?
              Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
              имат право да гласуват на избори.

              Коментар


              • #22
                От: Двигател от Перла 05

                Паджеровода го е казал - не са предвидени за постоянна работа и нямат принудително обдухване с перка и щит.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #23
                  От: Двигател от Перла 05

                  Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                  ...
                  Така и така си докарал 220 волта до него, защо не опиташ да му сложиш някакво вентилаторче?
                  Няма да го спаси. Мисля да вържа последователно 300 вата товар, не знам още какво точно ще му мисля. Хем ще точи, хем кафе ще прави.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Двигател от Перла 05

                    Нещо ме съмнява, и моят работи по 5 минути, но не загрява толкова. Той е голяма маса желязо и нещо бързо ми се види това загряване
                    Какъв кондензатор си му сложил и читав ли е?

                    Не връзвай последователно нищо. Няма да отлепи изобщо.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Двигател от Перла 05

                      Навързах 3 кондензатора, събират се 20 микрофарада. Не дават късо, би трябвало да работят. Има някаква обща част на намотките, не съм сигурен дали съм уцелил точния кабел. Вързах тоя, дето дава най-симетрично съпротивление към другите изводи.
                      http://forum.napravisam.bg/forum/vie...=41366#p489535

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X