Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регулируем стабилизатор на напрежение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Регулируем стабилизатор на напрежение

    Здравейте колеги. Имам проблем с един китайски агрегат 50сс 750вата маскимална мощност и 650вата номинална. Агрегата се ползва за палатки и от време на време в гаража за осветление.3 години агрегата работи без грешка много съм доволен ОБАЧЕ ..... . Последните няколко пъти забелязвам, че лампата много мига, уредбата която е към 250вата се изключва. Днес го разхвърлих почистих му карбуратора и резервоара, проверих свеща. Работи отлично но , когато го замерих с волтметъра забелязох , че изходното напрежение много варира. Без товар напрежението се мени от 200V до 260-270V.С товар от около 200W (една 100W крушка, един 60W поялник и не помня още какво) напрежението се променя в границите от 190V до 240V. И много ме дразни това премигване на лампата пък и мисля , че не е никак полезно за електроуредите. Та търся схема по възможност за регулируем или нерегулируем стабилизатор за 220V издържащ товар докъм 1kW все пак да има и малко запас.

  • #2
    От: Регулируем стабилизатор на напрежение

    В интернет намерих тази схемичка : http://hobby.neomontana-bg.com/kit21.htm . Въпроса ми към по просветените е дали ще ми свърши работа. Защото ми се върти в главата , че тези стабилизатори трябва да са с някакъв трансформатор ама кой да внимава в часовете по електротехника и електроника

    Коментар


    • #3
      От: Регулируем стабилизатор на напрежение

      Забрави, тази схема е за друго. А стабилизаторът който ти трябва се нарича UPS с пълно преобразуване и струва колкото три такива генератора.

      Иначе, този вид генератори са проблемни с регулатора на оборотите - той е механичен и като се износи почва да прави така. А се износва по-бързо и от нефелния двигател. Пробвай да го смажеш, но не очаквай чудеса.

      А на същата цена, на която се продават тия генератори като твоя (150лв), гледах едни досущ еднакви, но с инверторен изход. Те са за твоята цел най-евтиното решение.

      Коментар


      • #4
        От: Регулируем стабилизатор на напрежение

        Ясноооо ще вадя от мазето стабитрона на баба

        Коментар


        • #5
          От: Регулируем стабилизатор на напрежение

          Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
          Ясноооо ще вадя от мазето стабитрона на баба
          Ти ще го извадиш, ама той няма да ти помогне. Няма никаква полза от него при променлива честота. Ще "стабилизира" на точно същото напрежение, което и генераторът вади при промяна на оборотите.

          Коментар


          • #6
            От: Регулируем стабилизатор на напрежение

            Трябва ти автотрансформатор за такива мощности от порядъка на киловат,знам къде се продават готови но не са евтини !
            http://quazerel.blogspot.com/2011/03/1-kva-tdgc2.html Тоя даже е евтин !
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X