Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преобразувател 12 към 220 Волта ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Преобразувател 12 към 220 Волта ...

    Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
    Само не ни казвай, че стози инвертор си правиш топлата вода
    Ами да , точно така ! Оказва се , че с бързовар 1000 вата , 11 литра вода (такива туби имах от минерална вода ) се загряват до около 80 С градуса за 15 мин..Не я нагрявам повече , че омекват тубите. Тези 15 мин. в литри нафта са около 0.5 литра , което е съвсем приемливо , като се има предвид , че най-близкия хотел е 3-4 часа офроад път ! А пък и междувременно си инсталирам и осветлението -една енергоспестяваща лампа 20 вата , която свети като 100 вата обикновена , е напълно достатъчна да освети периметър от 10 метра....И много други практични приложения има за инвертора.

    Коментар


    • От: До: Преобразувател 12 към 220 Волта ...

      [QUOTE=Ивайло Върбанов;866254]Напълно съм съгласен с теб. Колега Ивайло Върбанов, ако слагате втори акумулатор през бушон зависи от системата може се наложи кондензатор 1 фарад(или повече) и релета 100 ампера

      Коментар


      • От: До: Преобразувател 12 към 220 Волта ...

        Последните мнения по темата са от преди година. Гледа се горе в ляво в синята черта.
        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
        0888 315 794
        LZ1UPI
        A1 (Rh+)

        Коментар


        • От: Преобразувател 12 към 220 Волта ...

          Изтупвам темата, защото имам нужда от практически съвет. Стягаме едно кемперско ремарке и в него основния консуматор е фризер с тази характеристики. Дайте съвет от какъв инвертор ще имаме нужда за да го бръмчим, докато сме в движение. Алтернатора на буса е 120 ампера, акумулатора е 74 ампера Варта със 750 амперов стартов ток. Ще съм благодарен за конкретни оферти на изпитани оферти, търси се баланс цена/качество, да има повече парички за другите екстри.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Frizer.jpg
Прегледи:1
Размер:92.7 КБ
ID:5468579
          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
          Skype: pach_bs

          Коментар


          • От: Преобразувател 12 към 220 Волта ...

            Tова амонячно ли е или с компресор ?
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • От: Преобразувател 12 към 220 Волта ...

              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
              Tова амонячно ли е или с компресор ?
              Газова горелчица?
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Преобразувател 12 към 220 Волта ...

                При тази консумация на ток прилича на компресор. И ще източва акумулатора до нула точно за едно денонощие (ако е нов).

                Коментар


                • От: Преобразувател 12 към 220 Волта ...

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  При тази консумация на ток прилича на компресор. И ще източва акумулатора до нула точно за едно денонощие (ако е нов).
                  Ама нали е само да го прекара?
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Преобразувател 12 към 220 Волта ...

                    60 вата долу горе дьрпа и ако е само на ход става и с тая батерия макар,че аз не бих вьрзал нищо за нея еле ако ми е и стартова на мотора.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Преобразувател 12 към 220 Волта ...

                      Фризера е компресорен тип, идеята е да работи от гаража, където закачам ремаркето, паля буса и цъкам копчето на фризера и така докато стигна къмпинга, който може да е в Турция или Гърция. Инвертора ще се използва за захранване на фризера, като ме притеснява основно стартовия ток. Поради тази причина имам нужда от насоки колко вата да е инвертора.
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • От: Преобразувател 12 към 220 Волта ...

                        Няма стартови ток в задачата,но се намират подобни хладилници които харчат около 60 вата.
                        Както знаеш 60 вата са нищо,те най-дребните инвьртьри са по толкова и е размер двоен на телефон.

                        Минимума ли се тьрси или колкото повече толкова повече?В запалката ли ще го бьцкаш или на букси кьм батерията на колата?

                        Аз бих взел вьзможно най-якия който запалката би издьржала,нещо с 2 входа да речем и УСБ порт за зареждане на Пади или телефончета,нещо от сорта на 350 вата.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Преобразувател 12 към 220 Волта ...

                          Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                          притеснява основно стартовия ток. Поради тази причина имам нужда от насоки колко вата да е инвертора.
                          А ремаркето собствена батерия няма ли?

                          Компресорите имат едни пускови токове, примерно 10 пъти над работните. Така че моят съвет е инвертор 350 вата постоянни и 700 моментни. Не бъди скръндза. Освен това можеш да го свържеш да работи само на включен двигател - освен ако няма да спираш за дълго, ама тогава отделна батерия за ремаркето си трябва. Както и начин да я зареждаш и стана дявол на магаре.

                          Коментар


                          • От: Преобразувател 12 към 220 Волта ...

                            Предполагам че ще има и акумулатор в ремаркето, но за захранване ще изведа специален кабел за инвертора. Понеже двигателя е задно разположен, мога да взема един стабилен + от алтернатора или от стартера, маса има много Дайте оферта за приличен инвертон 350-400 вата с подходяща синусуида за моторчето на фризера, че ме наплашихте. Ето как изглежда и той:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Frizer 1.jpg
Прегледи:1
Размер:73.4 КБ
ID:5468598Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Frizer 3.jpg
Прегледи:1
Размер:64.5 КБ
ID:5468597Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Frizer 2.jpg
Прегледи:1
Размер:85.3 КБ
ID:5468599
                            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                            Skype: pach_bs

                            Коментар


                            • От: Преобразувател 12 към 220 Волта ...

                              Я снимай и компресора по-ясно.

                              Коментар


                              • От: Преобразувател 12 към 220 Волта ...

                                Утре като го капарираме, ще поръчам да го снимат че е във Варна.
                                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                                Skype: pach_bs

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X