Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дистанционно за централното заключване! Как?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дистанционно за централното заключване! Как?

    Прилича на див китаец, като всеки друг. Аз съм с подобна на едната кола, нямам оплаквания. Също я ползувам предимно за заключване и отключване, даже не съм вързвал имобилайзер и половината други жици. Само шоковия датчик, не, че има много смисъл от него...
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #17
      От: Дистанционно за централното заключване! Как?

      Това не е аларма! А само за централното! Принципно на мен това ми трябва! Ако някой има някакво по добро предложение да прати линк,че утре вечер поръчвам това!

      Коментар


      • #18
        От: Дистанционно за централното заключване! Как?

        Е да де. На същата платка запълват празните места и става аларма. Ще ти върши работа.
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #19
          От: Дистанционно за централното заключване! Как?

          Първоначално публикуван от Георги Хаджийски Преглед на мнение
          Стефане,мойте уважения! Но не мога да те разбера за какво говориш! Дано ти да се разбираш! Ще ти дам един съвет. Когато не познаваш един човек,и не знаеш нищо за него,не говори против него,не коментирай какво той би разбрал или не,защото не ти си човекът който е наясно кой какво разбира и кой какво може! Ако нямаш намерения да помогнеш на човек който не се срамува да попита за нещо което не знае,си мълчи! Защото мисля че и ти не знаеш,просто си изпитал нужда да дрънкаш глупости и в моята тема,виждам че и не само!


          Ще съм благодарен ако някой ми обясни монтажа на подобна система! По подробно ме интересува подредбата на жиците? Че не са ми ясни кой цвят за какво е,и кое от модула към кое се връзва!
          За Стефан това си е нормално и с мен се заяждаше в една тема. Даже пишеше некви неразбираеми изречения, и се почудих дали е българин.
          Колкото до схемата - защо не отидеш да ти го направят където слагат аларми. Едва ли ще ти вземат много за работа. Бегли спомени имам че на Паджерото ми сложиха цялата аларма за 50-тина лева(само работата)
          Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
          ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

          Коментар


          • #20
            От: Дистанционно за централното заключване! Как?

            Хора аз живея в Кипър! Тук само да ми погледнат каква ми е колата и искат 10 евро. Опътиха ме на едно място където правят подобни неща май ефтино,и човека ми каза че най ефтиното което може да ми сложи е за 100 евро с монтажа! До 50 евро бих дал! Не са ми проблем. Но 100!!! Не не! Само за едно централно да ми е с копче? А за аларма е още по скъпо! Тия хора не познават парите,оня ми вика "само 100 евро!"..."the best ofer here..." ми вика! И за това се наемам сам да го правя! Джаджата която съм харесал струва 22 долара! И ще се мъча сам да я слагам! Къде са 22 долара,а къде 100 евро!

            Коментар


            • #21
              От: Дистанционно за централното заключване! Как?

              Писах ти по-горе - или си намери схема на Поло-то или просто свали кората на шофьорската врата и проследи жиците от машинката и/или ключалката. Ако имаш отделен бутон за заключване/отключване, проследи неговите жици, става още по-лесно.
              Най-често срещаните варианти са един плюс, който се подава на една жица за заключване и на друга за отключване или плюс и маса, които се подават на третата жица - едното за отключване, другото за заключване. Свързваш паралелно това, дето си го поръчал и си готов.
              Ако не искаш да използуваш наличното управление, а само модула, който си поръчал ... абе ако си работи, по-добре недей.
              като стигнеш до рязане и вързване, задължително изключи акумулатора, особено оако си с ербеци!

              между другото, 1999 мисля, че се семняше модела. Твоята от кои е?
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #22
                От: Дистанционно за централното заключване! Как?

                Да, ако имаш отделен бутон за заключване, отключване ще стане лесно и ще те ориентираме лесно.Ако е само с ключа(отвън), може да споделиш годината и модела точно на колата и някой колега със скорошна практика по точно този модел да реагира.Защото вариантите са доста, като е възможно и да ти дотрябва машинка за централното за шофьорската врата, може да нямаш фабрично такава.После е възможно ако имаш, тази машинка да е управляваща- с 5 кабела или обикновена -с 2 кабела.Втория случай е по-малко вероятен, но при него следва че имаш някъде управление, подобно на това което си поръчал-ще стане лесно замяната..Важно е да споменеш и дали от другата предна врата работи сега централното, т.е дали и там имаш управляваща машинка.

                Ако имаш в шофьорската врата машинка с 5 извода, вариантите за управление са няколко-поне четири.Ще ги разискваме при нужда.

                Ако все пак не се чувстваш достатъчно уверен и имаш машинки във всяка врата, моя съвет е просто да елиминираш старото управление и да го заместиш с новото.Тогава единствено ще загубиш възможността централното да работи с ключа, а ще работи само с дистанционното. Ако този вариант те устройва, когато ти пристигне модула, публикувай схемата на изводите му тук и ще те упътим. Грубо казано, двете денели жички на коя да е машинка за централно са силовите. Когато на едната има '+'12В, а на другата маса, машинката отваря примерно, когато се размени поляритета на захранването-затваря.Този модул, който си поръчал прави точно това, за точно определено време.Обикновено има опция -късо и дълго време, като се избира по-късото и ако то не върши работа ,тогава по-дългото.

                Ако все пак имаш управляваща/и машинка/и в предната/ните врати и решеш всичко да е като 'по учебник', ще трябва, както казват колегите, някой да помага ......по нета или на место, защото вариантите са доста.....

                Успех!
                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                Коментар


                • #23
                  От: Дистанционно за централното заключване! Как?

                  между другото, ако когато отключиш вратата на пътника, се отключи и шофьорската врата, значи имаш машинка и на шофьорската. Ако не се отключи - пак може да имаш, но може и да нямаш. Тук една универсална машинка е 5-7лева, не знам в Кипър как са цените.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дистанционно за централното заключване! Как?

                    Колега, сложи ли го това от Ибей. Ако да, как е, работи ли, има ли проблеми с него. Защото и аз съм се насочил към нещо такова. Гледам че и тук ги продават http://hopshop.bg/index.php?main_pag...35833006656042 . Само не мога да разбера каква е разликата между тях. На мен всичките ми изглеждат еднакви. А връзването предполагам е, един кабел за заключване, един за отключване и за мигачите ..

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X