Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ел стъкла схема

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ел стъкла схема

    Здравейте ,имам едно питане към хората които разбират от жиците по джипките ни ,Моля някои да даде акъл как да си вържа по още едни копчета за командване на стъклата от централната конзола ? Педварително благодаря.Сузуки Витара къса .
    Бялото BUZUKI 1.6 8в
    0899368772 ;) 0897229322

  • #2
    От: Ел стъкла схема

    Никои ли няма идея за такава схема
    Бялото BUZUKI 1.6 8в
    0899368772 ;) 0897229322

    Коментар


    • #3
      От: Ел стъкла схема

      Предполагам,че ако вържеш още едно копче успоредно на твоето ще проработи-но нямам схема.Само не знам как е решен проблема когато натискаш едното нагоре а другото надолу -да не изгори нещо.Все пак задните работят точно така.
      Mitsubishi Pajero 3,2 DI-D

      Коментар


      • #4
        От: Ел стъкла схема

        Първоначално публикуван от vitarrra Преглед на мнение
        Никои ли няма идея за такава схема
        Имам схема, ама нямам читав компютър да пращам или да рисувам.....ако на "Витарата" е с мотор с два извода и се реверсира +/- за нагоре и надолу най-лесно ми е да обясня схемата с две релета.
        Вземаш две релета с по два извода т.е. с един нормално отворен и един нормално затворен контакт. Всички бутончета които управляват "нагоре" ги вързваш към управлението на едното реле, всички които са за "надолу" към управлението на другото. Нормално отворените контакти и на двете релета ги вързваш на + нормално затворените на -, общия край на едното реле го вързваш към единия край на мотора, на другото към другия ...и готово, дано си ме разбрал.
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Ел стъкла схема

          Темата ми се струва подходяща да попитам - кое дава "ток" на бутоните до около минута след изключване на контактния ключ, колкото да си затвориш стъклата?(на Диско 1)
          Защото имам известни съмнения, че същото им пречи да работят понякога няколко миниту след като съм запалил. И то само на задните стъкла.
          Простете, ако е лаишки въпроса, неук съм в токовете

          Коментар


          • #6
            От: Ел стъкла схема

            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
            Темата ми се струва подходяща да попитам ....
            По-скоро питай в "Л.Ровър" подфорума, без да видя схема немога да отговоря...ама ми се струва лош контакт някъде
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              От: Ел стъкла схема

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              Имам схема, ама нямам читав компютър да пращам или да рисувам.....ако на "Витарата" е с мотор с два извода и се реверсира +/- за нагоре и надолу най-лесно ми е да обясня схемата с две релета.
              Вземаш две релета с по два извода т.е. с един нормално отворен и един нормално затворен контакт. Всички бутончета които управляват "нагоре" ги вързваш към управлението на едното реле, всички които са за "надолу" към управлението на другото. Нормално отворените контакти и на двете релета ги вързваш на + нормално затворените на -, общия край на едното реле го вързваш към единия край на мотора, на другото към другия ...и готово, дано си ме разбрал.
              Благодаря много ми помогна ,имам да черпя
              Бялото BUZUKI 1.6 8в
              0899368772 ;) 0897229322

              Коментар


              • #8
                От: Ел стъкла схема

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00881.jpg
Прегледи:1
Размер:118.0 КБ
ID:5220739Днес след като колегата Дядо Владо ми помогна се разрових и намерих схемата в един форум за москвич и линка е аuto.howstuffworks.com ето и една рисунка за тези които не им се търси
                Бялото BUZUKI 1.6 8в
                0899368772 ;) 0897229322

                Коментар


                • #9
                  От: Ел стъкла схема

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00881.jpg
Прегледи:1
Размер:118.0 КБ
ID:5220739Днес след като колегата Дядо Владо ми помогна се разрових и намерих схемата в един форум за москвич и линка е аuto.howstuffworks.com ето и една рисунка за тези които не им се търси ,надявам се да съм бил полезен .
                  Бялото BUZUKI 1.6 8в
                  0899368772 ;) 0897229322

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ел стъкла схема

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00883.jpg
Прегледи:1
Размер:80.1 КБ
ID:5220774оргиналната схема снимана от компа ,смятам че е полезно ако някои иска като мен да си доблира пасажерския бутон (на лявата врата не ми работи и трябва да се пресягам/
                    Последно редактирано от vitarrra; 22-10-10, 13:28.
                    Бялото BUZUKI 1.6 8в
                    0899368772 ;) 0897229322

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X