Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си направим интернет антена?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Как да си направим интернет антена?

    Значи при мен няма да стане...
    Над мен има три етажа и за пряка видимост, кабела ще отиде твърде дълъг.
    На вилата нямам такива проблеми. Там и 2м кабел ще стигнат, а и мога да не ползвам рутер.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #92
      От: Как да си направим интернет антена?

      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
      Значи при мен няма да стане...
      Над мен има три етажа и за пряка видимост, кабела ще отиде твърде дълъг.
      ........... ................
      Е убу де ...
      Не може ли да качиш рутера на покрива? Ако трябва в подходяща метална кутия тип .... на комшията старата пощенска кутия.
      Или нещо подобно.
      А знам, че можеш и да си направиш каквато искаш ....
      От него да антената ще са две педи кабел.
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #93
        От: Как да си направим интернет антена?

        Гадовете ще я разбият, само и само да видят какво има вътре.
        По-скоро ще питам свестни комшии, да сложа един рутер и антенка от другата страна на блока.
        Не си я представях толкова сложна ситуацията, затова питах.
        Представях си антената да хване мрежите от блока и да си открия моята.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #94
          От: Как да си направим интернет антена?

          НЕ вземай думите ми за чиста монета, това и информация на 10 години, вече може да има кабели 20 метра, а има и устройства колкото кутия цигари, слагаш ги в едно шише от 0.5 л лимонада и пак става, захранването минава през ЮТП кабел и те така...

          Варианти много, просто в блока вдигаш на високо и на вилата на високо и може и да стане, сигурно има евтини рутерчета с малко размети, а сигурно има и такива вградени в антената, търси, питай.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #95
            От: Как да си направим интернет антена?

            Правилното устройство за този сетъп се нарича ubiquiti nanostation loco m5, ако искаш по-добро взимаш nano N5. И за двете точки.
            Loco-то е с размер на 2 кутии за цигари, и 2та модела са предвидени за монтаж навън, хранят се с POE и са предвидени за тази цел.
            Намираш съсед с добро сърце, монтираш го да сочи към вилата и го пускаш в режим "Access Point" ако е зад рутер, сетваш му секюритито.
            Другото се настройва като клиент и си готов. Има и други варианти, но те си струва да се опитват ако има причина горната схема да не работи. Аз не бих монтирал радио директно на покрива на блока, защото ще издържи точно една пролет и ще отиде за ремот от гръмотевици.
            LZ(единица) Лима Жоро Жоро
            2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

            Коментар


            • #96
              От: Как да си направим интернет антена?

              Разгледай Наностейшъните. Пускаш му POE по UTP, вдигаш на високо и готово.
              За разстоянията
              http://www.ubnt.com/airlink/
              Може да поразгледаш тук и тук.
              Аз държах линк на 1.5 километра с това ама това беше отдавна.

              ПП. Писали сме едновременно ама Jumboframe го е написал по-точно .
              Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

              Коментар


              • #97
                От: Как да си направим интернет антена?

                На тази джаджа и дават до 15км рейндж. Скоростта е добра също, но моя нет няма такава скорост.
                Ще поровя за модел с по-скромни данни.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #98
                  От: Как да си направим интернет антена?

                  Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
                  Правилното устройство за този сетъп се нарича ubiquiti nanostation loco m5, ако искаш по-добро взимаш nano N5. И за двете точки.
                  Loco-то е с размер на 2 кутии за цигари, и 2та модела са предвидени за монтаж навън, хранят се с POE и са предвидени за тази цел.
                  Намираш съсед с добро сърце, монтираш го да сочи към вилата и го пускаш в режим "Access Point" ако е зад рутер, сетваш му секюритито.
                  Другото се настройва като клиент и си готов. Има и други варианти, но те си струва да се опитват ако има причина горната схема да не работи. Аз не бих монтирал радио директно на покрива на блока, защото ще издържи точно една пролет и ще отиде за ремот от гръмотевици.
                  Рокет м5 работи желязно,карал съм мрежа на над 30 км. с него над 50 мегабита !Не съм сигурен дали не беше 120 км. 100 мегабита,не ми се рови в момента,в Киев Украйна съм слагал такива и до ден днешен никакви ядове и никаква подръжка !Питайте травелинг от форума,той е спец по антените !ю
                  рокет м5 май е около 170 $ едната антена с инжектора !


                  Тука една в Кремиковци !
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение075.jpg
Прегледи:1
Размер:61.5 КБ
ID:5554193
                  Последно редактирано от Roninn; 13-01-14, 21:13.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #99
                    От: Как да си направим интернет антена?

                    Значи, започват да ми се изясняват нещата. Пускам един LAN кабел от моя рутер до терасата на съседите, където има пряка видимост и там монтирам стейшъна. За TP Link, дават до 60 м макс. дължина на LAN кабела. Предполагам и за Наностейшъна е подобна.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • От: Как да си направим интернет антена?

                      Там някъде,понеже има ПоЕ гледай да е максимално късо трасето колкото се може !
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Как да си направим интернет антена?

                        Е, ПоЕ-то ще го захраня в комшиите. Не е като да харчи много.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • От: Как да си направим интернет антена?

                          Добре е да е при теб,ако нещо се наложи рестарт,няма да ги връщаш от някъде !
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Как да си направим интернет антена?

                            Не гледай по-слабо и бавно, а най евтиното с насочена антена. Антената в случая е най-важният компонент. И не си мисли че 50мбс ще ти стигнат Ще се почне достъп до домашния компютър, камерки, ала-бала
                            Новите Nanostation са с инжектор на 24V и работят нестабилно на 12. Реално, с дължината на кабела няма да имаш проблем и тези устройства (имам няколко линка, за които отговарям) не се успиват просто така. Обърни внимание на момента с гръмотевиците че е неприятен. Ремонта на едно такова е 30-50лв и седмици чакане.
                            Единственното което съм рестартирал е това в дома ми, защото го храня с 12V защото всичките свичове и тем подобни са на централно 12V AC. Roninn, поздравления за линка, там си беше е@ло мамата докато работеше комбината на 2.4Ghz.
                            LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                            2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                            Коментар


                            • От: Как да си направим интернет антена?

                              Кабела при микротик 100м не е проблем, не го захранвай от комшиите, няма смисъл . Виж за устройства по форумите, в този на микротик има много доставчици на интернет и постоянно се продават разни неща, само внимавай да не попаднеш на нещо пърлено от гръмотевици или бъгаво по рождение. Има няколко вида устройства, които ще ти свършат работа и тези нанота май са най-изгодни за твоя случай, въпреки, че не съм им фен.
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • От: Как да си направим интернет антена?

                                И гледай за Cat6 cable
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X