Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тестване на свалено турбо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тестване на свалено турбо

    Ще купувам турбина за колата и незнам как да я проверя дали е читава.
    Знам че трябва да гледам да няма аксиален луфт.
    Имали ли други тънкости по които да видя горе долу в какво състояние е?
    Знам че с турбо втора ръка си е на късмет, но ми се ще да съм сигурен че няма да е хептен сдала багажа.
    Ще ми се и някъде в сервиз да я занеса за тест ама незнам къде и дали няма да е много скъпо.
    Ники

  • #2
    От: Тестване на свалено турво

    Ако си от Плевен мога да ти препоръчам много добро място за ремонт.
    За теста-гледаш за луфт във фтулките.Ако лопатката се движи на някъде или има очертания у стените на турбото има луфт и точи масло.
    Проверяваш клапана ,незнам как се казва,но тоя дето отваря колекторите да не взриви турбото като натискаш яко.Връзваш на клапана ръчна помпа и помпаш.някъде към 1атм. мисля ,трябва да отвори клапата.
    Гледаш за пукнатитини по корпуса,особено чугената част,която се връзва на колекторите.
    Къкво е турбото и колата?

    Коментар


    • #3
      От: Тестване на свалено турво

      Турбото и колата са в София.
      Реших да взимам ново турбо че мойто почна да хвърля доста масло, а ремонта е финансово нецелесъобразен, при положение че ми дават същото турбо уж работещо от ударена кола за 120 лв.
      Предполагам че да сменят втулки на мойто ще излезе доста по скъпо.
      Ники

      Коментар


      • #4
        От: Тестване на свалено турво

        Цялия ремонт на турбо на бус 1.9 струваше 600лв-втулки,турбинка/майсторите бяха пуснали нещо докато я сваляли и лопатките -криви/баланс ня цялото турбо в София.
        Но това със сваляне на уж работеща турбина вероятноста нали знаеш че е на късмет.но за 100лв. според мене си заслужава.

        Коментар


        • #5
          От: Тестване на свалено турбо

          При такива части, които може и да не са твърде в час аз правя така-уговярям се с продавача да си маркира по някакъв начин частта, и правим уговорка ако нещо частта е дефектна да му я върна. Ако не се навият за тази уговорка-бягам оттам. Не е кой знае каква застраховка, но все е нещо.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X